Кога заменихте кошчето за кола със столче?

  • 2 192
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 86
Дъщеря ни ползва столче 9-36 кг от седмия месец.Тогава седеше стабилно седнала, а и кошницата отдавна и беше тясна.

# 16
  • Мнения: 9 814
На 9 месечна възраст.

# 17
  • Мнения: 2 334
На 1 годинка  Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На 1г и 2-3 месеца.

# 19
  • Мнения: 547
На около 10 месеца, просто кошчето вече му беше много тясно и неудобно, а и беше зима и с многото дрехи ставаше съвсем неудобно.

# 20
  • Мнения: 46 526
Странно  newsm78 дъщеря ми беше доста голямо бебе, но спокойно си ползваше кошницата (0-13 кг.) до 1г. и 2м. След това взехме столче.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 098
На възрастта на детенцето ти, дъщеричката ми беше в столче. Просто кошчето й беше отесняло, едва се побираше в него. Мисля, че спокойно можеш да го замениш вече  Peace

# 22
  • Мнения: 89
И на моя малък мъж отдавна кошницата му е тясна, но ще я сменя със столче 9-18 кг след десетина дни, когато ще навърши 1 год.  Когато купувахме столчето преди няколко месеца, когато мина 9-те кг. в магазина ни напомниха, че освен изискването за кг, има и условие за възрастта на детето.  До годинка детето трябва да се вози с гръб към движението, защото мускулите на вратлето не са достатъчно развити и ако се вози с лице към движението при рязко спиране на колата може да се нарани.
Така че бих те посъветвала да изчакаш малко, защото става въпрос за безопасността на детето ти.

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
НА 11 месеца беше малката, купихме столче от типа БЕйбигард, трябваше да пътуваме на дълъг път, а кошницата ни не се закрепваше стабилно в колата и трябваше да я държа постоянно. От както сложихме новото столче малката си стои отзад в него самичка, спи си, стои си гледа си и е много щастлива и доволна. Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Сменихме го скоро, малката беше на 1 год. и 1 месец. Но близо 2 месеца избирахме столчето, а накрая го поръчахме по Интернет, че избраната марка не се продава в БГ.
 Когато детето е над 9 кг, тогава може да ползва стол за кола.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 283
Питам, понеже вече ни стърчат доста краката от кошчето, а и бебка с едно движение (чупка в кръста) и почти излиза от него. Мисля си дали да не сложим вече голямото столче, но все пак, знам ли, да не е твърде рано. Да уточня, че Ема седи сама стабилно Peace

Е как го прави това newsm78Нали има колани, не ги ли ползвате?!

Беба я преместих на 10 м., но столчето 0-18 кг и до 1 г. 2-3 м беше пак с гръб към дшивението.
Баткото стартира с този стол от 6 м.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 133
на към 11 месеца - като още няколко се вози  с гръб към движението в стол 0-18.
Това, че стърчат краката не е проблем, важно е да не стърчи главата.
Возенето с гръб към движението трябва да е до  годинка поне, така че ако ще купувате стол трябва да е 0-18кг, защото те може да се монтират  с гръб към движението до годинка и  по посока на движението  до 3-4  годишна възръст.
Това няма отношение със способността за седене на детето,  те и столовете имат доста полегнало положение. Просто до годинка мускулите на врата на детето не са достатъчно  укрепнали и заякнали и при по-рязко спиране или удър може да получи доста сериозни травми, счупване и т.н.......

Просто така е по-безопасно за детето, а това е цялата им идея на столчетата - безопасността....



А ако стягаш хубаво коланите - както трябва, с никаква чупка в кръста няма да излезе нито от кошчето, нито от столчето.....

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
до 1г и 1м ползвахме кошницата за кола. На 1г тежеше 9,800кг. 
На 7 м, малко ми се вижда за стол 9-18кг

# 28
  • Мнения: 542
ние бяхме на 8- 9 месеца когато сложихме голямо столче,по простата причина че на детето просто му умаля кошницата!
Angel_Dust  защо трябва да е с гръб към движението?

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
До годинка детето трябва да се вози с гръб към движението, защото мускулите на вратлето не са достатъчно развити и ако се вози с лице към движението при рязко спиране на колата може да се нарани.

Общи условия

Активация на акаунт