Как да постъпя с една сума пари...

  • 3 035
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 524
Купи си ето това:

Доколкото видях струва 48 лева /има  и по-евтини варианти/. Така, като го погледнеш, ще имаш спомен и за твоето дете, и за това, че то носи частица и от твоя баща, която продължава да живее чрез него.
А с останалите парички запълни дупките в семейния бюджет.
Тъй бих направила аз.

# 16
  • Мнения: 25 624
Купи нещо на детето си. Ако искаш - нещо за спомен от дядо му, ако си много на зор в момента - от каквото има нужда сега. Помисли, ако можеше да попиташ баща си, той какво би те посъветвал. Нас не ни слушай.
По принцип не съм много по предметните спомени - предпочитам тези, които са в сърцето ми. Но ако държиш на предметното, по-добре купи за детето си, защото твоите спомени с баща ти са богати, а неговите с дядо му все повече ще избледняват, ако изобщо има такива (не знам колко е голямо)...

# 17
  • Мнения: 494
Приеми и от мен съболезнованията ми :hug

Аз на твое място,сега бих запълнила дупките в семейния бюджет. Направо ми се скъса сърцето като прочетох за кутийката маргарин Hug Сигурна съм,че винаги ще си спомняш,как тези парички са ти помогнали в тежък момент!

А след време,при повече възможност,бих нарекла други пари,с които да взема нещо материално за спомен!

# 18
  • по света
  • Мнения: 1 587
Имах едни такива пари и си купих злато.

# 19
моите съболезнования
 Cry

И аз бях в същата ситуация преди около 5 години, и аз получих малко пари и се чудех какво да правя. Със парите направих един хубав ден за детето, заведох го на увеселителен парк,
направихме му снимки там, после ходихме на ресторант и му купих играчки.
Спомените са най-хубавия подарък, който можеш да си направиш.
Не си купувай по-добре нищо материално, защото ако ти напомня много ще се натъжаваш.
При мен поне беше така, през първите три години ми беше страшно тежко, след това човек някакси свиква. Сега 5 години по-късно си спомням само хубавите моменти когато мисля за него и болката се е превърнала в благодарност, че съм имала възможността да познавам този човек и да споделя 20 години от живота си със него.

  Hug

# 20
  • Мнения: 24
Имаш и моите съболезнования...
Нз дали моето предложение е адекватно,но аз бих ти предложила,известна сума да вложиш във всекидневието ви(напр. да напълниш хладилника),а остатъка да внесеш в някоя банка,на името на детенцето ти и след време,когато то порасне (нека да ви е живо и здраво),а те са се натрупали, и има нужда от пари(напр. за сватба,кола или каквото и да е др.) да му ги дадеш и да му кажеш-"Ето,тези пари са от дядо ти...!"
Нз дали би одобрила подобно нещо,това е просто моя начин да ти дам съвет!
Каквото и да решиш-желая ти успех!

# 21
Имаш и моите съболезнования...
Нз дали моето предложение е адекватно,но аз бих ти предложила,известна сума да вложиш във всекидневието ви(напр. да напълниш хладилника),а остатъка да внесеш в някоя банка,на името на детенцето ти и след време,когато то порасне (нека да ви е живо и здраво),а те са се натрупали, и има нужда от пари(напр. за сватба,кола или каквото и да е др.) да му ги дадеш и да му кажеш-"Ето,тези пари са от дядо ти...!"
Нз дали би одобрила подобно нещо,това е просто моя начин да ти дам съвет!
Каквото и да решиш-желая ти успех!
това с парите не ти го препоръчвам, защото все се обезценяват, не се знае след 20 години какво можеш да направиш с тези пари, може и нищо да не можеш да си купиш.

моите съболезнования
 Cry

И аз бях в същата ситуация преди около 5 години, и аз получих малко пари и се чудех какво да правя. Със парите направих един хубав ден за детето, заведох го на увеселителен парк,
направихме му снимки там, после ходихме на ресторант и му купих играчки.
Спомените са най-хубавия подарък, който можеш да си направиш.
Не си купувай по-добре нищо материално, защото ако ти напомня много ще се натъжаваш.
При мен поне беше така, през първите три години ми беше страшно тежко, след това човек някакси свиква. Сега 5 години по-късно си спомням само хубавите моменти когато мисля за него и болката се е превърнала в благодарност, че съм имала възможността да познавам този човек и да споделя 20 години от живота си със него.

  Hug
това ми се струва много добра идея  Peace

# 22
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368


......Мисля, че ако татко можеше да ми даде съвет, би ми казал да ги похарча за това от което се нуждая, той не си падаше по "спомените". Него също го натъжаваха.......



ами ти си си отговорила...

# 23
  • Мнения: 90


......Мисля, че ако татко можеше да ми даде съвет, би ми казал да ги похарча за това от което се нуждая, той не си падаше по "спомените". Него също го натъжаваха.......



ами ти си си отговорила...

 Peace

# 24
  • Мнения: 2 641
похарчи ги за най важното, от което се нуждаеш в момента. дори да напазаруваш за 200 лева за семейството ти.
моя баща беше все още жив, когато взе едни пари и ми даде 800 лева. това бяха за мен страшно много пари, а нашето семейство никога не е имало много. баща ми ме попита какво ще си купя с тях и аз казах компютър /това беше преди 9 години/. татко беше вече много болен, а аз от компютри неразбирах нищо. знаех обаче че там е бъдещето, каквото и да почнеш да работиш. купих си много добър и скъп компютър. баща ми ме попита дали ще изкарам с него 1 лев. аз го погледнах и казах да. и виж какво изкарах - запознах се с един от бившите ми шефове и започнах работа. изкарах от заплати доста повече от 1 лев. но се запознах благодарение на компютъра и със съпруга ми и факта че ни хрантути вече 5 години откакто съм в майчинство може да се разглежда като една добра инвестиция от този компютър  Grinning така че... ти си знаеш.
радвам се баща ми беше жив когато започнах работа и беше щастлив че наистина парите които ми даде си ги заслужих с труд.

# 25
Благодаря ви на всички! Много искрени и прагматични сте, най-вече - успяхте да ми помогнете и то много ! Взех 40 лева преди малко, ходих с малкия до магазина, купихме за ядене, за пиене, до аптеката за ежедневни неща и се чувствам много по-добре ! Спретнах 2 манджи и баница, а за утре торта ! Ще си купя и нещо дребничко наистина, за спомен. А когато имам възможност да се поразходя тия дни ще купя дрешки на малкия и нещо за мен!
 Hug Hug Hug

Много ми е мъчно.....Тъпо в всичко това.....

# 26
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.

# 27
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.

Ще купя и такова нещо Peace

# 28
  • Мнения: 6 618
Използвай ги за това, което ти е на-нужно в момента.
Бижута ,сувенири  .........едва ли имаш нужда от тях за да пазиш спомена за баща си.

# 29
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.
i az sam za ikonka ili ne6to podobno.Utre vdrugiden pak 6te ti minat pari na raka,s koito da pokrie6 razhodi.No tova e ne6to drugo.Vse pak ti si znae6. Confused

Общи условия

Активация на акаунт