Въпрос за слинг към мамите с опит

  • 1 672
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 869
Слингът за разлика от кенгурото обхваща бебето напълно, не висят ръце и крака, могат да се сменят позите с 1-2 движения, без да се вади бебето, можеш да го носиш в много пози, включително и на гръб, можеш да кърмиш в движение и да вършиш доста домакинска работа. И 4-годишни деца могат да се носят в слинг Simple Smile Да, има тежест, но да нося 9,5 килограмовия си син в слинг ми е доста по-леко отколкото да нося 5 гк пазарски чанти! Просто тежестта се разпределя по-добре. Е, малко по-тежко ми е отколкото в края на бременността ,когато също бях с 9,5 кг отгоре, но пък продължавам да го нося на разходки и да не ползвам количка - 2-3 часа ходене е това. Аз съм висока, но далеч от "едра"... А общуването с бебето в слинга, когато вече е малко по-голямо като моето е нещо невероятно, от което не бих се лишила доброволно  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 529
Arven-19, абсолютно въпрос на личен избор е  Wink С първия ми син имах кенгуро и ми беше много трудно да го поставям вътре, аз се препотявах, той плачеше...при това няма как да го извадиш в движение, за да го накърмиш например. Много мои познати ползваха слинг и бяха много доволни, затова сега с второто ми дете реших да си взема. До този момент го ползвам предимно у дома, защото в него се успокоява, а на мен не ми тежи толкова. Слагах бръмбъра в поза като люлка (гушнат). Младият господин обаче започна да си вири главата и да не му е удобно така като е буден и не е гладен и затова започвам  да тренирам други пози. Опитах изправен, наистина е удобно. Аз все нещо се притеснявам - да не би да му е неудобно, да не е прекалено сгънат, главичката да се държии и тн. Заради същите притеснения определено ползвам с резерви кошницата за кола. Но всъщност и в двете съоръжения дребният си се чувства удобно  Wink (лелее, сега, като си прочетох постинга, все едно е copy-paste от реклама на космодиск или стиимоп (или каквото беше онова нещо за чистенето с пара  Joy Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт