Кулинарни изкушения с извара

  • 18 308
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
На мен то4нко Кварка ми прили4а на извара - ако имате Лидл - там има в големи квадратни кутии ... за мен е то4но извара
 
а ето едно 4удесно крем4е - към изварата се налива малко мляко , ако трябва добавяте и захар ( зависи от вкуса ) . разбива се с миксер и става страхотно крем4е .. добавят се стафиди и карамелизирани орехи . или пък детски корнфлейк...или пък нарязани плодове .


Друга рецепта - пала4инки с извара
правим пала4инките - както си ги правим Simple Smile
сгъваме пала4инката на 4етири - да се полу4и като джоб4е - в него пълним с извара и стафиди (смесени предварително ) . след което на тиган леко се запи4а и готов бърз десерт .
  и ето тези неща и те се правят с извара
Ватрушки -рецептата е на руски
http://www.gurmania.ru/cb.php/vr/6942/

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 1 437
Благодаря за рецептата за ватрушките   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 849
На мен много ми харесва комбинацията от извара със стафиди, ванилия и кисело мляко, портокалова или лимонова кора.
Правя такъв Сладкиш с извара от ронливо тесто.
Тесто: 350 гр. брашно, 250 гр. масло, 100 гр. захар, 2 жълтъка, 1/2 бакпулвер и кора от лимон. Тестото се замесва и се разделя на 3 части. 2/3 от него се слагат отдолу с борд на тавата, а другата 1/3 отгоре като се добавя още малко брашно, за да може да се настърже.
По средата има плънка: 300 гр. безсолна извара, 100 гр. захар, 1 ванилия, 2 жълтъка, кора от лимон, стафиди
Пече се в загрята фурна до розово.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Запечени чушки с извара
продукти:
500 г извара
1 буркан (от 800 г) печени чушки
1 връзка лук
1 връзка чесън
3-4 с.л. зехтин
за заливката:2 бр. белтъци,3-4 стръка копър
Дъното на съд от йенско стъкло се намазнява със зехтина и се покрива с консервирани печени чушки. Чесънът и лукът се нарязват на колелца и се поръсват върху чушките. Отгоре се разпределя изварата, като се притиска внимателно с нож. Процедурата се повтаря, докато продуктите се изчерпят. След последния слой извара се пече в загрята фурна около 15 минути. Приготвя се заливка, като белтъците се отделят, разбиват се на сняг и към тях се прибавя нарязаният на ситно копър. Когато изварата се зачерви, заливката се нанася се върху ястието. Връща се във фурната за още 10-15 минути

# 21
  • Мнения: 3 537
Пастет с извара

500 гр извара
4 сварени яйца
кисело мляко
сок от прясно изцеден лимон
3-4 скелидки чесън/може и повече/
зехтин
сол
червен пипер и черен пипер /по желание/

Изварата се осолява, яйцата се настъргват на ситно ренде ,чесъна също, подправя се с лимоновия сок на вкус и останалите подправки, обърква се с киселото мляко и е готово.
Става много вкусно. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 430
Кюфтенца с извара
500 г пълномаслена извара
50 г сирене "Пармазан" или "Ементал"
3 с.л. (30 г) брашно
2 бр. яйца,магданоз,черен пипер,сол,масло,олио
Пресованата извара се смесва с настърганото сирене, ситно нарязания магданоз, брашното, подправките, разбитите яйца, разбърква се добре, изсипва се върху дъска и се омесва тесто. Ако е необходимо, се прибавя още малко брашно. Правят се 16 кюфтенца от тестото, изпържват се в масло и олио до порозовяване и се поднасят с доматен сос

# 23
  • Мнения: 2 110
Аз обожавам пълнени червени домати с извара, печени чешки,варени нарязани яйца, кисели краставички и майонеза.

# 24
  • Мнения: 3 418
Много вкусна тема  Heart Eyes Mr. Green
Един лаишки въпрос  Embarassed : чийз кейка с извара ли се приготвя? Много обичам чийз кейка на Сладкарници "Неделя", но за жалост напоследък много го развалиха. Искам да си направя вкъщи.  Crazy

# 25
  • Мнения: 11 607
Не смятах,че ще пиша в тема за извара, защото не я обичаме в нашето семейство. Не знам защо бях купила една извара - саламче, може би с тайната цел да я направя на пастет за мазане, но все не и идваше времето. И тъй като се опасявах,че ще и мине срока на годност, днес ето какво направих:

Извара
Пресен чесън, орехи и копър минали през блендера
Зехтин
Шарена сол
1-2 ч.л. горчица на вкус
сол - ако в шарената сол няма(както бе при мен)
Рендосан на ситно ренде кашкавал - малко, може би 50 гр. при мен

Всичко обърках много добре, на няколко пъти слагах зехтин докато ми хареса консистенцията. Можеше и малко кисели краставички да сложа, но нямах. Хареса се на домашните.

Пастет от и … 72;ра

# 26
  • Мнения: 769
 Мъфини със извара
Ароматни мъфини със извара и сирене
Мъфини с извара и карамелизирани ябълки
Вкусна разядка от тиквички
Варя тиквичките на пара.Изцеждам ги добре.Слагам ги във една купичка и започвам да добавям....извара,натрошено сирене,майонеза,начукан чесън,сол,копър,може и нарязан на ситно домат.
Ако се сетя нещо пак ще пиша.

# 27
  • Мнения: 3 418
Мъфини със извара
Ароматни мъфини със извара и сирене
Мъфини с извара и карамелизирани ябълки
Вкусна разядка от тиквички
Варя тиквичките на пара.Изцеждам ги добре.Слагам ги във една купичка и започвам да добавям....извара,натрошено сирене,майонеза,начукан чесън,сол,копър,може и нарязан на ситно домат.
Ако се сетя нещо пак ще пиша.

линковете не се отварят  Sad

# 28
  • Мнения: 3 641
Мама Цоцоланка , мъжо те поздравява за рецептата. Simple Smile Казва,че е супер Hug

# 29
  • Мнения: 4 407
Плънка:
1.масло-разтопено
1 вр.пресен копър-на ситно
около 300гр.шунка-на ситно
2-3 яйца/според големината/сурови
0.5кг извара
всичко се обърква и се пълнят предварително изкормени и бланширани:
червени домати,чушки,тиквички/става и със сини домати ,но на мен не ми доопада/
Като се напулнят се запичат на фурна и малко преди да се извадят отгоре се слага ''капаче'' от кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт