Марки бебешки пюренца

  • 38 684
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
нова съм в професията мама и  искам да попитам какви пюренца да давам на бебо, имат ли значение марките? какво ще ме посъветвате? Embarassed

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 21:54 от Vivi

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имат значение, разбира се. Най-добрите се водят HIPP, защото са от био продукти, т.е без консерванти, оцветители, торове и др подобни. Ако не те притеснява цената най-добре давай от тях поне до 7-8 мес. После може и Ганчев. Още някои от немските май бяха био, но хип имат най-голямо разнообразие. Това си е мое мнение разбира се.

# 2
  • Мнения: 1 512
Давах Хипп.Но подозирам,че и тази тема ще стане бойно поле Хипп - Ганчев.

# 3
  • Мнения: 33
Започнах с HIPP за захранване,но също давах SUNVAL, SEMPER, BEBIVITA. За да е по-разнообразно менюто на Бебо.

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Твърдо съм за хип и гербер. Значи пробвах вкуса на картоф с морков на Хип и Ганчев е трябва да ти кажа че на Ганчев е направо отвратително

# 5
  • Мнения: 47
Аз съм давала на каката Ганчев, и сега на малката пак давам Ганчев. Не ги намирам за лоши, яде ги с удоволствие. Може и на Хип да са по-хубави, но всичко зависи от финансите. Аз лично от Ганчев съм доволна

# 6
  • Мнения: 577
Ако имаш финансова възможност започни с Гербер и Хипп. Но много деца са отгледани и с Ганчев.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Сънвал,Хип и Нестле.

# 8
  • Мнения: 312
Аз давам на бебка-Хип,Гербер,бебивита Peace.Сега ще пробвам и  плодовите на Ovko

# 9
  • Мнения: 1 949
Захраних с Хипп. 1-2 месеца давах само от тях. След това съм купувала всякакви, без значение производителя, гледах да ги редувам общо взето. Най- харесвани от дъщеря ми бяха Семпер.

# 10
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Когато захранвах давах само ХИПП около 2 месеца . После започнах да давам всички

# 11
  • Мнения: 4 335
Синьт ми яде единствено на ХИП,след 10-я месец сьм пробвала и други,но не иска.

# 12
  • Мнения: 2 111
Давам само Хип и Гербер.
На Семпер- някои плодови пюрета.
Ганчев никога  Peace

# 13
  • Мнения: 1 062
Започнах с HIPP за захранване,но също давах SUNVAL, SEMPER, BEBIVITA. За да е по-разнообразно менюто на Бебо.
Освен тези давам Gerber и на Nestle.

# 14
  • Мнения: 168
пробваш от няколко вида и виж тези дето ти ги харесва детето аз започнах на Хип но дъщеря ми не ги хареса въобще само дуетите йогурт хапваше от тях и преминах на ГЕРБЕР и на тях си останахме до края обичаше ги абсолютно всичките от тях така че вкуса на децата е различен трябва да пробваш за да откриеш правилния избор за твоето дете

# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Започнах първо с Хип, после Семпер и Гербер.Давала съм и Литъл Бий, Бейбивита и Овко-всичко се прие много добре, с изключение на пюретата на Семпер за 8-месечни, в които има малки парчета и засега се дави от тях.Давам и йогурти и плодови десерти на Хумана и Нестле.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 116
Не можах да гласувам, защото виждам, че може само с една опция.
Марката винаги има значение.
Давам само Гербер и Хип. Освен, че са качествени, малката само тях харесва и яде  Peace

# 17
  • Мнения: 4 434
Ами предпочитам Хип,но купувах Ганчев.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Хип и Гербер.Много против Ганчев съм.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978
Гербер. Особено за захранване ми се струват най-подходящи.

# 20
  • Мнения: 6 713
Хип, Нестле, Бебивита

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е защо може само една опция на анкетата Crossing Arms
Пробвала съм всякакви, но предимно яде на Хип и Семпер

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз давах на Хип, но и другите изброени не са лоши. Тези на Ганчев несъм ги пробвала, ама те май нямат малки пюрета  newsm78

Е защо може само една опция на анкетата Crossing Arms


И аз това исках да питам  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 221
Хип, Нестле, Бебивита, Литъл бий, Овко и други, но тези ги харесваха най-много.

# 24
  • Мнения: 27 524
Други от мен - на Данон и на Нутрисия давах  Peace
Нестле Алет са много хубави  Peace

# 25
  • Мнения: 4 044
Аз дадох едно рамо на Гербер, защото това са пюретата, които харесваха най много на детето - и малките зеленчукови, и месните и особено тези за след 8-9 м.!
На Гербер е харесала почти всичко, докато ХИП и Семпер - избирателно: някои харесва, а други никога не купих повторно.

# 26
  • Мнения: 219
Давам само Хип, Бебивита и Гербер  Peace

# 27
  • Мнения: 2 910
Купувах предимно пюретата на Хип и Гербер.

# 28
  • Мнения: 9 973
ганчев

# 29
  • Мнения: 15 379
Хипп, Сънвал, Нестле Алете, Гербер, Семпер.
Аз съм много против пюрета родно производство, никога не съм купувала. Един път сгреших и купих Овко - някакъв десерт с йогурт, опитах мъничко, преди да дам на детето и щях да припадна от вкуса - суперкисело от лимонената киселина в него! Естествено, че го изхвърлих - и до там с евтините буркани...

# 30
  • Мнения: 1 336
Овко не е ли производство на Словакия?
Или аз греша нещо  newsm78
Аз захраних с Хип и Гербер, но мисля да давам и Сънвал и Бебивита, които не са толкова скъпи.

# 31
  • Мнения: 15 379
Овко не е ли производство на Словакия?
Или аз греша нещо  newsm78
Аз захраних с Хип и Гербер, но мисля да давам и Сънвал и Бебивита, които не са толкова скъпи.
Словашки или словенски, не помня, само знам, че бях изумена от ужасния вкус и наблъсканото лимонтузу вътре Crazy.
А пък и цената, на която се предлагат е напълно съотносима към качеството им...
Все си мисля, че ако нямах възможност да купувам скъпи бурканчета щях да готвя със сигурност, но да давам Ганчев, Манчев, Овко и пр. категорично не!!!

# 32
  • BG
  • Мнения: 1 900
Пробвала съм доста-Хип,Гербер,Семпер,Бебевита,Нестле.Но така и не прояде нищо с апетит.Единствено що годе харесваше Лека нощ на Ганчев-банан с бисквита.

# 33
  • Мнения: 55
Хип,Гербер и Бебевита.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 338
Предлагала съм Хип, Семпер, Ганчев, Гербер, Сънвал, Несте Алете, Овко и Бебивита, като разбира се не съм давала всички пюрета съответни за възрастта на определена марка. Има марки, от които е ял по един вид пюре. Ганчев ги ядеше, но му излезнаха някакви обриви и от техните пюрета се засилваха.
За сега яде Хип, Бебивита, Нестле Алете Peace
До колкото знам в плодовите пюрета на Овко има захар и фруктоза.

# 35
  • Мнения: 887
Хип, Гербер и  Нестле.

# 36
  • Мнения: 2 521
Основно на Хип съм давала.В малко по-късен етап предложих и на други марки но освен 2-3 на Сънвал и рибата на Гербер нищо не се одобри Naughty

# 37
  • Мнения: 250
Аз предпочитам SUNVAL и BEBEVITA, но ги няма в анкетата.

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
В класацията ми са:
1. Сънвал, Гербер
2. Хип, Бебивита
3. Овко(словашки или словенски, правени за Бебелан)
4. Ам-Ам

Ганчев не го слагам никъде   Sick

# 39
  • Мнения: 3
Аз предпочитам SUNVAL и BEBEVITA, но ги няма в анкетата.
съжалявам за което, но разполагах само с 5 опции  bouquet благодаря все пак

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Аз предпочитам SUNVAL и BEBEVITA, но ги няма в анкетата.
съжалявам за което, но разполагах само с 5 опции  bouquet благодаря все пак


Отдолу, до опция 5 има "(Добави Опции)"

# 41
  • Мнения: 3
blagodarq, 6te go imam v predvid  bouquet

# 42
  • Мнения: 64
Давала съм Хип /за ранните месеци на захранване/, Гербер, но предпочитам Сънвал, защото нямат добавена сол и захар. Peace

# 43
  • Мнения: 123
Аз давам Хипп,Гербер и Нестле Peace

# 44
  • Мнения: 2 334
Давах Хипп и Ганчев .

# 45
  • Мнения: 4 784
Синът ми предпочиташе Гербер и някои от плодовите на Хип. Те са и моите фаворити.

# 46
  • Мнения: 3 453
 Моето дете плюеше ХИП и си яде Ганчев.Други не съм пробвала.

# 47
  • Мнения: 8
Моето дете харесва повече пюретата на Ганчев , но плодови хапва само на хип.









# 48
  • Мнения: 2 960
Предимно Хипп.Давала съм и пюренцата на Нестле/Алете.

# 49
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
давам ХИПП други засега не съм проблава но и не съм им превърженик

# 50
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Давах само Био пюрета - Сънвал, Хип и Литъл бии. На първо място поставям Сънвал, като съотношение между качество и цена.

# 51
  • София
  • Мнения: 448
Ние не харесваме Хип,плюем го.Ганчев ги харесва.

# 52
  • Мнения: 681
Дъщеря ми обичаше най-много Гербер,хапваше много и на Ганчев и Хипп  Peace

# 53
  • Мнения: 3 316
до 8 месец давах Хипп, Бебевита и Гербер , после минахме на кухня

# 54
  • София
  • Мнения: 3 271
Тези, които детето предпочита - едното ми дете не искаше да помирише Хип, Нестле и т.н, вносни, ядеше само Ганчев.Другото ми дете ядеше всичко Mr. Green

# 55
  • Мнения: 71
Хип и Гербер

# 56
  • Мнения: 2 677
Синът ми винаги е харесвал пюретата на Ганчев.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 626
Гербер определено повече му допадат от тези на ХИПП  Peace

# 58
  • вкъщи
  • Мнения: 704
зависи и от джоба ти -хип са по скъпи и са биопродукти  на ганчев не са лоши но са по ефтини

# 59
  • София
  • Мнения: 1 535
В началоте му купувах само на Sunval.
Сега разнообразявам с Gerber, Semper, Alete, Bebivita.
На Хип нещо не им е фен  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 1 546
Давам ХИПП, Гербер, Семпер, Бебевита. Peace

# 61
  • Мнения: 1 372
Като цяло разчитам на домашно приготвена храна, но понякога давам готови плодови пюрета за десерт и в тези случаи залагам на марката Хип.

# 62
  • Мнения: 62
Давам основно Сънвал,за разнообразие Хип и Бебевита.

# 63
  • София
  • Мнения: 614
Гербер, ХИП и Бебевита съм купувала  Peace По мои наблюдения, не само върху моето дете, тези на Гербер страшно им се услаждат и дори и злояди деца не са отказвали от зеленчуковите им крем-супи  Peace

Ганчев никога не съм купувала, защото нямам голямо доверие на родната хранителна индустрия  Peace От тях взимам само нешестените кашички за следобедна закуска понякога.

# 64
  • Карлово
  • Мнения: 328
Хип,Гербер и на Ганчев съм давала но не ми харесва как са ги направили...много мръсно работят Sick

# 65
  • Мнения: 552
За мен най-добри са Хипп,но и детето си има своята тежка дума.Сиинът харесва много плодовите и сладките пюрета на Хипп,но за зеленчуковите има предпочитания към Гербер и Семпер.
Е,сега е основно на готвено,но все още взимам плодовите дуети на Хип.

# 66
  • София
  • Мнения: 368
Като започнах да захранвам дъщеря ми давах само Хипп, сега освен тях давам Гербер, Семпер, Бебивита, Овко, Ганчев, за да има разнообразие, че бързо и омръзват.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Четох за някакви нови БГ пюрета - малечко . Някой ползвал ли ги е да сподели мнение? И от къде ги купувате, че не съм виждала по магазините?

# 68
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ползвала съм Нестле Алете, ХИП, Семпер и Гербер (зависи от вида месо и зеленчуците)

# 69
  • София
  • Мнения: 15 254
Четох за някакви нови БГ пюрета - малечко . Някой ползвал ли ги е да сподели мнение? И от къде ги купувате, че не съм виждала по магазините?

Ето асортимента: http://www.horceto.com/bg/products-horceto/baby-foods-malechko.html
Не знам къде в магазините ги има. Може да поръчаш тук: http://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=14_170&am … 80a2f8e8868e1c1d5

# 70
  • Мнения: 346
ПРедимно сме на Гербер и Ганчев,но смятам скоро да започна аз да си ги приготвям.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз готвя на детето, купувам само рибните пюрета и предпочитам тези на семпер, по-точно сина ми ги предпочита!

# 72
  • Мнения: 189
Захраних с Хип,и около месец и нещо давах само от тях,след това-Семпер,Гербер,Бебевита,Сънвал.От скоро и Ганчев,сега съм взела и Литъл Бии да пробвам.
Сега правя зеленчуковите,местните купувам.Взимам различни марки за да свиква с вкусовете!

# 73
  • Мнения: 356
А някоя от мамите знае ли каква е разликата между плодовите пюрета на хип в бурканче и тези които се продават на хип по 4-ри бройки които са в пласмасови кутийки по 100 гр. Излизат по евтино, а на състав пише същото каквото на тези в бурканче, само дето трябва да се консумират веднага след отваряне. (но за нас това не е проблем). Има такива на Нестле алете и на хумана. Даже и йогурти има. Ние лично доста си купуваме, защото са удобни за навън заради по-малкия опаковки, а са и по евтини. Едно такова от 100 гр. пюре е около 1.30 лв.

# 74
  • София
  • Мнения: 15 254
Тук можеш да погледнеш и да сравниш състава на едните и на другите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.msg10784088#msg10784088

Едните се водят плодови пюрета, а другите-плодови десерти.

# 75
  • Мнения: 356
Благодаря но освен по наименованието не мога да открия разлика в съдържанието

# 76
  • Мнения: 53
Започнахме с Хип, но след това минах на Сънвал - същото качество, пак са от био продукти, но са по-евтини  Money Моят бебо много ги харесва. Е, налага се уточнението, че той харесва почти всичко  Joy Също купувам на Семпер, Бебивита и Гербер. А на Ганчев много харесваме пюрето с риба хек   и кашите, особено тази с канелата  Peace

# 77
  • Мнения: 356
Само мога да кажа специално за Sunval и за Sempler че плодовите им пюрета се различават доста от тези на хип и нестле алете, особено по съдържанието на оризово брашно или нипесте. Сами може да забележите колко гъсти за едните и колко другите. Аз понеже ги прибавям понякога в кърма или АМ тези на Sunval и Sempler не могат да се разбият 5 мин. непрекъснато бъркане. И аз се подлъгах че са по евтини пък все пак са ЕС, та репих че са същото качеството. Ама не.

# 78
  • Мнения: 31
Според мен въпросът е не толкова в марката, колкото в съдържанието, описано на етикета. Поради тази причина едва ли някога ще си позволя да дам на детето си пюре Ганчев: в състава на повечето фигурират минимум модифицирано нишесте и пектин, освен аскорбинова и лимонова киселина (за последните, частично мога да ги приема, тъй като доста от фирмите стабилизират цвета на плодовите пюрета с някаква киселина), да не говорим за сухо мляко (аз не знам някой да произвежда в България бебешки храни с АМ, използва се обикновено сухо краве мляко), сол, захар и т.н. 
За онези, които ще кажат: "Да, но не всеки има финансова възможност да купува вносни пюрета" -  логично е, ако 30% от плодовия или зеленчуков пулп са заменени с вода и сгъстени с пектин (по-добрия вариянт) или модифицирано нишесте (най-често Е1422 - достатъчно информация има в нета, за да разбере всеки какво се крие зад този Е-номер, само да вметна, че такова нишесте смърди на химия от метри), цената съответно да е с 30% по-ниска. Но ако искам да дам на детето си плод/зеленчук, каква е логиката да му давам вместо това вода, сгъстител и захар? Ето затова не бих купила пюре на Ганчев, апропо това важи и за някои вносни, сещам се за Хаме в момента. Също ми идва на ум и една каша на Нестле, мисля че беше ориз и рожкови - написали са, че рожковите били много добри влакнини за бебешкото коремче, ама аз си знам, че това си е чиста гума гуар (Е 412) и посмъртно не бих дала на детето си точно тая каша, пък ако ще Нестле да са номер 1 в света!
Като един по-приемлив вариянт са някои пюрета, сгъстени с ориз или оризово нишесте - някои от пюретата на Хип, Семпер, Сънвал са такива. Като алтернатива е възможно да се купува пюре със 100% плод/зеленчук и да се смесва вкъщи със сварен картоф или ориз/ оризова каша. Така и цената става съвсем приемлива.
Затова, мили майки, бих ви призовала да четете етикетите! След като сте ходили на училище за бременни и сте изчели толкова книги, списания и форуми, трябва да знаете колко чисти в хранително отношение трябва да са първите храни на бебчетата. Не правете компромис с качеството, а ако се налага да направите компромис с цената, купувайте най-доброто и използвайте домашни суровини или проверени продукти (напр. оризовата каша на Хип е 100% ориз без добавки, кашата им от елда - 99% елда), за да поевтините рецептата. Отделете време да проучите цените в различните магазини и на различните марки - така аз установих, че пюрето от пащърнах на Сънвал (57% пащърнак + вода - 1.06 лв) е подобно качество като пюрето на Хип (70% пащърнак + вода - 2.09 лв), но единица от него струва много по-малко! По същия начин, наскоро във Фантастико бяха намалили някои пюрета на Хип от 2.09 лв на 1.89 лв! Ако сме достатъчно заинтресовани, начини да дадем най-доброто на детето си на приемлива цена има!

# 79
  • София
  • Мнения: 587
Захраних с Гербер - имат малки бурканчета. Сега давам Гербер и Хип. Харесва много и двете марки. Купих две бурканчета на Ганчев, но като прочетох на спокойствие какво съдържат и ги метнах най-горе в шкафа...

# 80
  • България
  • Мнения: 757
Гербер,Хип и Овко са му любимите на моя синковец!Обожава ги,а тези на Гербер са му любимите Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 2 009
Според мен въпросът е не толкова в марката, колкото в съдържанието, описано на етикета. Поради тази причина едва ли някога ще си позволя да дам на детето си пюре Ганчев: в състава на повечето фигурират минимум модифицирано нишесте и пектин, освен аскорбинова и лимонова киселина (за последните, частично мога да ги приема, тъй като доста от фирмите стабилизират цвета на плодовите пюрета с някаква киселина), да не говорим за сухо мляко (аз не знам някой да произвежда в България бебешки храни с АМ, използва се обикновено сухо краве мляко), сол, захар и т.н. 
Не разбирам какво притеснително му намирате на пектина.  newsm78 Освен, че се съдържа в ябълките и някои цитруси, това е възможно най-естественият сгъстител. Употребата му е абсолютно безвредна, даже и полезна при профилактиката на някои заболявания.
http://www.howtoeat.info/index.php?option=com_content&task=v … 630&Itemid=76
В Уикипедията за съжаление е само на английски - http://en.wikipedia.org/wiki/Pectin

# 82
  • Мнения: 31
Не разбирам какво притеснително му намирате на пектина.   Освен, че се съдържа в ябълките и някои цитруси, това е възможно най-естественият сгъстител. Употребата му е абсолютно безвредна, даже и полезна при профилактиката на някои заболявания.
http://www.howtoeat.info/index.php?option=com_content&task=v … 630&Itemid=76
В Уикипедията за съжаление е само на английски - http://en.wikipedia.org/wiki/Pectin
 
 
 
Нямам нищо против пектина, само че в случая е използван като сгъстител, т.е. да се улови повече вода, т.е. да се компенсира намаленото съдържание на плодов или зеленчуков пулп. Плащаш по-малко и получаваш по-малко - за някого може и да е приемливо, не споря.

# 83
  • Мнения: 2 013
Захраних с Хипп и не мисля да сменям марката,ако не се налага. Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 2 009
Нямам нищо против пектина, само че в случая е използван като сгъстител, т.е. да се улови повече вода, т.е. да се компенсира намаленото съдържание на плодов или зеленчуков пулп. Плащаш по-малко и получаваш по-малко - за някого може и да е приемливо, не споря.
Чак сега стоплих какво имаш предвид  Blush Явно с кърмата бебето ми е изпило и мозъка. Така казано съм съгласна с теб. Просто в някоя друга тема някой беше писал, че не иска пюрета с пектин, защото той е едва ли не токсичен и канцерогенен.

# 85
  • Мнения: 5 026
Детето предпочита Ам - ам. Хип,Семпер плюе.

# 86
  • Мнения: 31
Захраних с Хип,но и със същата охота похапва и Бебевита и Little bee.

# 87
  • Мнения: 89
 Laughing днес е основно на тези марки. За разнообразие съм взимала Алете и Семпер, но не са й от любимите

# 88
  • Мнения: 89
Съжалявам.... нещо прецаках с мишката и пуснах само последния ред от отговора си Laughing така... идеята ми е, че захраних с Хип, Плазмон и някои видове на Гербер. За разнообразие съм предлагала Алете и Семпер, но не са от любимите на дъщеря ми и сега сме основно на Плазмон и Хип Laughing

# 89
  • Мнения: 1 305
Предимно съм купувала Хип другите не ги ядеше.

# 90
  • Мнения: 462
А най-интересното е, че всички пробваме пюретата на бебетата. Simple Smile Надявам се да не е реклама, но на мен специално, супер много ми помогна ето този сайт - докато малкото спи, на спокойствие сравнявам етикети, съдържание и "миксирам" в зависимост дали е запичащо/ регулиращо/ разхлабващо пюрето. Сега, за цените, признавам си, не ги гледам ...  Embarassed и супер много се шокирам като ми кажат, че някое пюре не струва 2 лв. (колкото съм свикнала да давам), а по-малко - 1, 1.50 и прочее .. Simple Smile Да вметна, че Ганчев са най-ужасяващите пюрета, които аз съм опитвала в живота си. Купих едно, пробвах го и дори не го предложих на малкото ... Simple Smile Иначе и тя си има някакви предпочитания, та като цяло се съобразявам с нея! Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 44 246
пробвала съм повечето...давах това което хареса - сънвал, гербер, някои бебевита, плодови на овко....сеплер не се хареса...както и на хип...нестле-алете също бяха мн добри..

а и с възръстта малко му се променяше вкуса...накрая към 2 годинки като се наложише да дам пюре, признаваше само гербер....

ганчев не съм давала, защото е пълен с какво ли не....а ам-ам са нектари , не пюрета....Simple Smile а и мусака с банани  ми е леко странна комбинация....като цяло не съм фен на БГ пюретата....

# 92
  • Мнения: 390
Давала съм Хип, Ам-ам, Ганчев -много малко. Най-доволна бях от Хип, голямо разнообразие от зеленчукови и плодови пюрета, приятни на вкус, в малки бурканчета , колкото за един ден/не изостава и после да го изхвърлиш/. Наистина качествени и хубави пюрета, съобразени с вкусовете и нуждите на малките деца.

# 93
  • Мнения: 188
пюрета и сокчета на Gerber

# 94
  • София
  • Мнения: 292
Все още не съм започнала със захранването, но ще ползвам хип. От другите им продукти съм страшно доволна.

# 95
  • Мнения: X
Голямата ядеше основно Ганчев или мои пюрета. Опитах с Хип, но не ги хареса.
Малката пък ядеше основно тях, като по-малка, също Bebevita, Gerber.
Вече не иска пюрета, в редките случаи,  в които хапва това са на Gerber.

# 96
  • Мнения: 136
Определено съм привърженик на Gerber

# 97
  • Мнения: 718
Купувам ХИП, СЕМПЕР и ГЕРБЕР. Струват ми се най-разнообразни, а и гледам да са изчистени от сол, захар, мляко и други ненужни добавки. Експериментирах 2-3 пъти с домашни, не иска. Към българските пюрета съм скептично настроена, дори не съм ги пробвала.

# 98
  • Мнения: 4 615
Давам на Хипп месните (зеленчукови не ядем, а и сега се мъчим с кухнята) и плодовите на Гербер. Аз лично съм им голям фен, може би са единствените, в които няма друга добавка освен вода. А и едно не ми е ясно, защо българския производител слага на общо основание сол, захар, стабилизатори, нишестета и прочие.

# 99
  • Мнения: 15 379
А и едно не ми е ясно, защо българския производител слага на общо основание сол, захар, стабилизатори, нишестета и прочие.
И на мен това не ми се изясни. Затова и никога не купих на детето ми българско пюре Peace.

# 100
  • Мнения: 1 558
Предимно Ганчев Peace

# 101
  • Мнения: 2
Ганчев си е класика с този нов завод,който е построил и с всички тези нови машини направо е номер едно за Бг.Пък и за състава на етикетите,които са написали са ок,другите марки се чудят по какъв начин да пишат непознати неща за нас с други думи и сложни символи да ни объркат,но в крайна сметка са пак същите съставки,но под друго име.... JoyСамо БГ-то.

# 102
  • Мнения: 1 512
За мен Хип са най - добрите пюрета, защото са най - чисти като състав. Например в пюре пуйка с ориз и моркови има ориз, моркови, пуешко месо, вода, мазнина. В Нестле и Гербер например като обърнеш на малкия етикет има още и целина, сол, бял пипер, листенца магданоз и не знам какво още.
На дъщеря ми съм предлагала и Ганчев - отвратително е, все едно да повърнеш и да си затвориш повърнатото в бурканче.

# 103
  • Мнения: 27 524
Ганчев - отвратително е, все едно да повърнеш и да си затвориш повърнатото в бурканче.

Е, чак пък толкова...  Rolling Eyes Не са много подходящи за захранване, но за след това не са лоши. Синът ми си ги хапваше с удоволствие, опитвала съм ги, не са били гадни  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 512
Ганчев - отвратително е, все едно да повърнеш и да си затвориш повърнатото в бурканче.

Е, чак пък толкова...  Rolling Eyes Не са много подходящи за захранване, но за след това не са лоши. Синът ми си ги хапваше с удоволствие, опитвала съм ги, не са били гадни  Simple Smile

Да, доста образно ми е описанието, но наистина нито на мен ми хареса, нито на дъщеря ми.
Разни деца, разни вкусове. Опитвали сме и плодови, и зеленчукови, и месни.
 
Четеш етикетите, пробваш и или одобряваш, или отхвърляш. Това е.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Давам пюрета на Хип основно.Взимала съм на Семпер и Сънвал също.

# 106
  • Мнения: 1 949
Вчера загледах една брошура на (май беше) Кауфланд, където са само стоките в акция. Семпер доста са поскъпнали сравнено с "наше време". Защо така?  newsm78 Вместо да падат цените, те се качват.  ooooh!
Сори за офф-топика  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт