Кое му е благотворителното на Vip Brother???

  • 11 496
  • 181
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
Хвани единия и удари другия!

# 166
  • Мнения: X
Че е простотия, цинизъм и оргия е пределно ясно, но поне да им бяха казали как да се държат и как да реагират. Възмутена съм и потресена от искрената "слепота" на продуцентите и участниците във формата.
Че тази слепота се отнася за 90 % от населението. Какво ви учудва. Но наистина трябваше първо да ги подготвят, да им кажат как да се държат, а не да им правят изненади, за да ги провокират и им гледат сеира. Все пак някви цели целяха уж....да учат народа на състрадателност и благотворителност.

# 167
  • Мнения: 428
А аз от друго се изумих (не гледам формата.просто от 22 обикновено почва сериял,който следя,та се налага да хващам малко от Випа-по неволя)Изумих  се,че 5 женища се нахвърлиха върху децата за да им се" радват".5 -6 непознати ,лицемерни женуря-Визирам най-много Аня Пенчева.Как може-ама никак не са тактични-от лицемерие ще се изприщят.
Децата сигурно са се шокирали разни непознати да се втурват към тях и да ги мачкат и целуват.
Не знам ..може да  греша-за мен от реакцията на повечето випчета не беше от сърце.
Може би тези,които гледаха най-стаписано бяха най-естествени.
Така мисля аз.
И още нещо мисля-че отново всичко беше жива подигравка,за сметка на зрителя.
Не е много "благотворително" да показват разни чалгаджийки,кючеци и ... Sick ,а после за две мин да ни атакуват със значимите неща.Тъпо е.Освен това Същественото го излъчиха 45 мин след .22 .00-когато би трябвало да свърши брадъра.МНого,ама много пошло ми се струва всичко.Чак е жалко!!!!!

# 168
  • Мнения: 502
   Нико Тупарев е бизнесмен,трябва да му се признае. Но мисля,че доста му куца едно друго качество-благородство и морал. Иначе в този вид предаването и идеята му звучат йезуитски-целта оправдава средствата. Макар че и за това,коя точно е целта,пак има различни мнения.
  Но не е късно. Човек израства,ако има заложби. Току виж излезе продуцентът накрая на предаването и каже. "Целия сезон на Вип брадър е благотворителен. Няма да се плаща нищо на звездите,всичко отива за каузата. Социалното министерство ще отпусне по една минимална заплата на участниците. Все пак те също са хора,и те семейства хранят. Пък и вършат работата на министър Масларова и подопечните и.  И печалба за продуцентите и телевизиите няма да има,само за едната чест и слава го правя! Комисия от избрани почтени люде ще следи стриктно как се харчат събраните пари." Това не е възможно обаче...

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 19:47 от maraidara

# 169
# 170
  • космополитно
  • Мнения: 941
Незнам , но аз няма да пусна нито един смс...  
Аз също! Гледам ги все още с нарасващо възмущение и се чудя кога и дали ще се надигне реакция от страна на гражданското общество(отвреме на време дава нишни, че се заражда у нас).

Предаването и лицето му- Ники Кънчев съвсем изпростя. Като търгаш постоянно пита (дори не иска да изслушва обади ли се в ефир): "Колко даваш? С колко ще подкрепиш?"

Колко жалко, че пак маргинализирани групи от хора се използват за параван и се експлоатират за да се печели на техен гръб!...

Питам се тези дето си дават парите благотворителстват или си купуват спокойствие за съвестта? Истинската благотворителност е неафиширана!...А не като на едновремешните селски сватби:"давам едиколко си за едикакво си..."
А огромния брой изпратили СМС-и наевници ли са?...

Как никой от предаването досега не излезе и не каза как, кой, кога и каква отчетност ще даде за събраните (и употребени) пари? Или ще потънат неизвестно где?...
А само- подкрепете, пращайте!... Сега пък всеки Четвъртък и Петък "благотворителни" концерти...демек дайте още пари! Не са ни достатъчно...
Уф! Ама като е печеливша кауза- лесни пари от баламурници (или по точно от злоупотреба с доверието и състраданието на хората от народа ни)...

# 171
  • Мнения: 212
Да, това е интересно.А песента много ми харесва още от преди Laughing
Аз не съм пускала sms-и, няма и да пусна.

# 172
  • космополитно
  • Мнения: 941
Грозно е наистина добре нахранените и напоени ВИП-ове да призовават средностатистическия българин да дава пари, потънали в лукса на Къщата....

Не мога да повярвам на абсурдността в цялата "благотволрителност". Не стига лукса и охолството в къщата , ами сега пък и вечеря за "ВИП-овете" във въздуха на платформата на "най-скъпия ресторант в света"( с гордост заявено, на невежия зрител). И бяха видимо доволни богоизбраните "състрадалци". Изобщо не стана дума за онея, заради които им се случва всичкото това благо...

Що за парадокс!? Забатачена социална политика; забравени и бедстващи групи от хора... Пари няма, трябва да се помага от цял един народ..., а цинично му се излъчва ултраскъпа вечеря... Защо парите вместо за нея не бяха преведени по сметките за каузите!?... Кому е нужен този пир по време на чума!?...
И с кои очи утре пак ще призовават: "Дарявайте! Пускайте СМС-и!"...

Звучи ми като онзи израз: "Хайде да ходим да работите!"- "Блатотворителствувай (никога не поправям привидно случайните грешки при писане, заради истините, които се назовават през тях) народе за нас ВИП-овете; продуцентите; телевизионерите; мобилните оператори!"...
Какво? Какви деца и хора с увреждания или нерешени социални проблеми!? Всяко чудо за три дни!... В България те и без това са свикнали да бъдат невидими, използвани, забравяни и оцеляващи в кризисна ситуация!...

Незнам просто какво да си мисля за всички, които на предстоящия финал и след него ще пускат СМС-и... Какво трябва да се случи;
 да ни излъчат за да ни разтърси и маса хора да прогледнат за лицемерието на една псевдоблаготворителност!?

Прости им Господи те не знаят какво вършат! Cry

# 173
  • Мнения: 1 632
За мен това шоу ще стане благотворително, ако ;
  -излязат, така наречените випове и заявят, че даряват хонорарите си на тези деца!Не някои от тях, а всички!
  - шоуто дари обзавеждането на къщата на домовете...
  - самото шоу дари отделна сума...
Не уж страдайки и ревейки, виповете за децата, да приберат солидни суми!
Мисля, че всички знаем, какви хонорари ще вземат,тези " добродетели" !
Не съм чувала досега, за добро някъде, да дават такива хонорари! Sick

# 174
  • Мнения: 4 872
За мен това шоу ще стане благотворително, ако ;
  -излязат, така наречените випове и заявят, че даряват хонорарите си на тези деца!Не някои от тях, а всички!
  - шоуто дари обзавеждането на къщата на домовете...
  - самото шоу дари отделна сума...
Не уж страдайки и ревейки, виповете за децата, да приберат солидни суми!
Мисля, че всички знаем, какви хонорари ще вземат,тези " добродетели" !
Не съм чувала досега, за добро някъде, да дават такива хонорари! Sick
съгласна съм с теб  bowuu
само искам да добавя и  това да се откажат мобилните оператори и БТК от %, който прибират от смс-ите. нещата ще добият съвсем различен облик ако наистина 1.20 отиват за каузите, а не само някакви стотинки.
според мен като цяло предаването е пълен провал. то излиза че повече пари са дадени за хонорари, отколкото се събраха в крайна сметка. 1 500 000 са само хонорарите, а като се прибавят и парите вложени в къщата и лукса, който им усигуриха на тези измислени вип-ове и яденето и пиенето на корем за тези 2 месец... просто нямам думи.
 и въпреки целия фалш около предаването няма да крия че за повечето каузи съм пращала смс-и, дано наистина да се помогне на децата. (единственото, което мисля че не му беше мястото сред каузите е проблема с боклука на софия- лично мнение )

# 175
  • Мнения: 305
Според мен в това предаване няма капка благотворителност! Жалко е че използват страхотни деца като Крис, който изпя току що една страхотна песен!

# 176
  • Мнения: 780
Ясно е че всички , които пишете в тази безмислена тема никога няма да направите нищо благотворително. За пореден път българите оплюват опит да се направи нещо добро.

# 177
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще имаш много здраве! Ако са верни слуховете, които се носят за това колко пари са вложени в това издание на ВБ, колко е ДДС-то и процентът за мобилните оператори от СМС-ите и като знаеш простата пазарна логика, че всеки вложен лев трябва да се изплати и да донесе печалба сама можеш да направиш сметка колко е благотворителното. ИзмислИ си някаква цифра за последната вечеря във въздуха и пак ще е малко като цена. И после сметни колко СМС-са прави това. Тяхната работа е като във вица "давайТЕ да даваме".

# 178
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Ясно е че всички , които пишете в тази безмислена тема никога няма да направите нищо благотворително. За пореден път българите оплюват опит да се направи нещо добро.

Хайде да не говорим прибързано. За "Великолепната шесторка" гласуваха доста българи и събраха 1 663 588 лева без толкова много простотия да се лее от екрана.

# 179
  • Мнения: 428
Слава Богу, че таз гнусутия свършва днес! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт