Кое му е благотворителното на Vip Brother???

  • 11 535
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Съгласна съм до известна степен с написаното. Но някак си мисля и в друга посока. ВИП Брадър само по себе си не е благотворително предаване. Целта на формата, който гледаме в момента, е да избяга от традиционното, освен да е любопитно и "жълто", да свърши и нещо добро. Така или иначе ВИП-овете си получават своите хонорари, продуцентите също. Странно ми е като всеки път се задава въпрос кой е вип и кой не...Да въведем някаква категоризация, ако искате...хехех...Какво точно трябва да е постигнал даден човек, за да минава за VIP...Нека всеки си отговори сам за себе си, споровете са излишни. И каква точно реклама си правят там? Може би предишните випове са натрупали несметни богатства от участието си...съмнявам се.

# 16
  • Мнения: 1 558
Как каква реклама?Представят ги като много благородни,подкрепят благотворителността,помагат на изоставените дечица................ срещу съответното заплащане. #2gunfire Като са толкова загрижени и благородни защо не вземат и те да дарят нещо от собствените си сметки,а се чудят как да вземат пари от бедните хорица #Cussing out

# 17
  • Мнения: 940
Как каква реклама?Представят ги като много благородни,подкрепят благотворителността,помагат на изоставените дечица................ срещу съответното заплащане. #2gunfire Като са толкова загрижени и благородни защо не вземат и те да дарят нещо от собствените си сметки,а се чудят как да вземат пари от бедните хорица #Cussing out

Ами защото нали е ВИП Брадър...
Хем да има шоу, хем да се дават и пари. Аз не го разбирам за себе си, но като гледам доста хора пускат СМС-и.

# 18
  • Мнения: 1 558
Да де,да се дават пари,ама защо не вземат поне веднъж нашите т.нар. випове да дадат нещо,а не само да говорят за благотворителност Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 476
Толкова е тъжно, че дори когато човек се опита да направи нещо добро, пак се намират хора да го оплюят и това е толкова българска черта, че направо в такива моменти се срамувам че съм българка.  Ми като не искате, не пращайте смс-и, пък и от къде знаете дали не са помагали въпросните звезди лично. Щото точно хора като тях дават, а не баба Пенка с пенсията. Има всякъкви хора и сред бедните и сред богатите и не може всички задължително щом са богати, да са благородни. От тук се вижда, че и сред нас има наблагородни и злобеещи хора. Жалко! Щото точно от тук пишещите едва ли има някой, който е подел някаква кампания за благотворителност, едва ли е направил кой знае какво (освен да си дари старите дрехи примерно), ама видите ли другите, които правят са безочливи!

# 20
  • Мнения: 4 003
Дива Коза или Козич (това е по-благозвучно наистина), моите уважения, че изказваш различно мнение от общото, което витае в темата. Постът ти е много логичен. Всеки си има право на мнение. Моето е, че 1. е нормално като са богати да си носят обувките обсипани с незнамкакво си. Не би трябвало от това да се съди за един човек - имал, купил си. 2. Нормално е когато са известни и ангажирани хора и това шоу ще отнеме от времето им, да им бъде заплатено за пропуснатите ползи. 3. Дали някой е вип или се измерва с различни аршини (Мадона е ВИП, но за малка Б-я и Азис е ВИП, нали?). Но от друга страна...

1. Нека си носят скъпите нещица, но за да стане една благотворителност трябва да дадеш пример. А те само нагушиха от предаването. Нека покажат личен принос или само искат да вземат и ако може малко така ... имиджът да се посъвземе (щот разбираш ли е позалязъл при някои)
2. Нека Нова да плащат за участниците, но много хептени комерсиализацфия стана всичко, бе! То е ясно, че телевизиите от комерса живеят, но малко по-скатано да го правят и най-вече по-добре измислено. Идеята за танцови школи е тъпа та дрънка! То няма домове като хората. Не достигат храни, лекарства. Има болници, които се нуждаят от апаратури... Боже, те те тая кауза ли можаха да измислят, бе? Имам чуството, че в телевизиите се напълнило с много плиткоумници дето дават глупави идеи. (Вижте какво става и с Мюзик Айдъл - изхвърлят участници, връщат ги... и всичко по неизвестна никому логика)
3. Някой тук измери сумите. Че все пак като гласуват хората ще се съберат повече пари. Може и така да е. Но благотворителността е нещо, което е във възможностите на имащите и затова се налага те да дадат своята лепта, за да вдъхновят останалите да дадат левчето си. Иначе не давам. (ха сега и мене ме изяжте. Не се притеснявам изобщо) За танцови школи под патронажа на звезди, които не са ми показали, че и те имат чисто личен принос, не давам. Изобщо за танцови школи стотинка не давам. Да си преосмислим преоритетите.
На какво замязаха телевизиите! Затова смисъл има само в Дискавъри, Нешънъл джиографил и другите научно-популярни. Всичко останало е е***ти фалша. Твърде много замязахме на американци.

# 21
  • Мнения: 502
  Браво за темата! Снощи по никое време нищихме същите въпроси в другата тема за Вип брадър. Там изказах мнението си,но ще го кажа и тук. Гади ми се от всякакви подобни "благотворителни" кампании. Отвратително лицемерие и фалш лъха от тях,бизнес си правят на гърба на чуждото  нещастие. Шоуто си е шоу,нямам нищо против,нека има. Но не по този начин,да ни хващат за канарчета! И тук,както и в "Мюзик айдъл",личи подценяването на зрителската аудитория. Не само подценяване,подигранка и гавра е това. Пращай народе есемеси,пълни им гушите! Ама те са за децата от домовете? Да бе,за децата,като платим на Виповете и като си вземат печалбата,ще остане и по някой лев за децата. Вие пращайте,не се стискайте! Масларова се охарчи покрай новата си кола и почивката в Куба,и сега е редно да дадете едно рамо,хора! Нали сте милосърдни,нали сте благородни и щедри? Ама софрата в къщата не се вдига целодневно,изпиват казани с марков алкохол-всичко това струва парички,пращайте и не издребнявайте толкова! "Редбула" им бил свършил на горкичките,пращайте,да напълним барчето! Славков гаврътнал онази вечер само 23 кутийки биричка,давайте още.... Ще остане все някоя стотинка и за децата в детския дом,ще им купят по някое сокче!

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 11:31 от maraidara

# 22
  • Мнения: 4 003
  Браво за темата! Снощи по никое време нищихме същите въпроси в другата тема за Вип брадър. Там изказах мнението си,но ще го кажа и тук. Гади ми се от всякакви подобни "благотворителни" кампании. Отвратително лицемерие и фалш лъха от тях,бизнес си правят на гърба на чуждото  нещастие. Шоуто си е шоу,нямам нищо против,нека има. Но не по този начин,да ни хващат за канарчета! И тук,както и в Мюзик айдъла,личи подценяването на зрителската аудитория.

Напълно подкрепям. Одеве обаче влязох за малко в тази така наречена "друга" тема. Гледам там вече много хора са потънали в подробности кое било, как било, къде ще е сбирката..аааа? Ама така ли?... и в колко часа?...

Стига бе! Няма да пиша в онази тема, за да не развалям общото настроение на повечето там (щото все пак си има право на мнение и интереси). Но тук ще кажа, че категорично не ги гледам тия смешни типове освен ако телевизорът не е пуснат на този канал от майката на моя приятел докато вечеряме. Иначе не гледам. Нито онези другите - Айдъл (жалко за децата, които се надяват в това шоу там пък) Пари не давам никакви. Има толкова хора, които се нуждаят от толкова малко. Като толкова искате да почуствате като що е то благовтворителност разходете се по пътя, все ще видите някой я сляп, я просяк. Дайте му, купете му нещо за ядене. Ама стига, моля ви се, сте влизали в тоя плитък капан на телевизиите. Нищо няма да дам, няма да гласувам и почти не гледам. Смешни каузи. В ничии клишета и стереотипи няма да вляза. И никак не съм си загубила съня от това. Интернет е една вселена. Изтрябвали са ми телевизиите. За пореден път се убеждавам, че няма смисъл от гледането им.

# 23
  • Мнения: 502
   Може ли модераторите да преместят темата в Клюкарника? Авторката ще е съгласна ли?Там ще я видят повече хора и ще изкажат мнения. Мисля,че е за там.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 510
Аз съм си намерила телефони за смс-и на нуждаещи се от нета и пращам на тях.Поне там знам,че са направо и лично за човека,който се нуждае от тези пари.

# 25
  • Мнения: 1 269
  Браво за темата! ....... Гади ми се от всякакви подобни "благотворителни" кампании. Отвратително лицемерие и фалш лъха от тях,бизнес си правят на гърба на чуждото  нещастие. .....
Абсолютно съм съгласна!  Peace

# 26
  • Мнения: 19
  Браво за темата! ....... Гади ми се от всякакви подобни "благотворителни" кампании. Отвратително лицемерие и фалш лъха от тях,бизнес си правят на гърба на чуждото  нещастие. .....
Абсолютно съм съгласна!  Peace
подкрепям напълно това мнение  Peace

# 27
  • Мнения: 273
Повръща ми се от това "шоу". Няма по - голяма подигравка с хората, които наистина се нуждаят и няма по - добър начин да отвратят хората от благотворителността.  Благотворителност, означава да създаваш добро, но едновременно с това да го правиш по най- деликатния и мълчалив начин. На първо място да не изкарваш на показ човекът, на който помагаш, за да запазиш достойноството му и на второ място да не парадираш с това, което правиш, защото да даряваш означава ДА НЕ ОЧАКВАШ ДА СПЕЧЕЛИШ от това. Така ли е с ВИП - овете??? Дали те са толкова всеотдайни, безкористни и благи, за колкото претендират, че са? Кажете ми:
- колко пари са похарчени за тази къща, докато има хора, които продължават да мизерстват, да зъзнат от студ, да отглеждат децата си при нечовешка мизерия?
- колко пари са похарчени, за да тънат вразкош въпросните "благотворители", докато има деца с увреждания, които нямат дори минимално необходими уреди, за да се чувстват комфортно?
- какви количества скъпа храна изяждат, докато има възрастни хора, които могат да си купят само хляб?
- какви хонорари получават, докато има десетки деца, нуждаещи се от пари за спешни животоспасяващи операции?
- каква реклама си правят, докато десетки проблеми стоят скрити и никой не им обръща внимание, защото на някой му е по-интересно да гледа как плюскат и клюкарят по цял ден БРАДЪРИТЕ?
- колко пари ще се спечелят за благотворителност и колко ще спечелят участниците, НОВА ТВ, продуцентите?
- КАК МОЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА неравнопоставеността на едни хора, които се нуждаят, за да печели на техен гръб???
- КАк може непрекъснато на българина да се внушава, че може с СМС да се решеват проблеми???
НЯМАМ ДУМИ! И ако тези същества имат поне малко срам, ще спрат да си правят реклама на гърба на болни хора, изоставени деца и т.н Истината е, че нито един от тях, ако не го снима камера или не се напише някъде, НЯМА да си мръдне пръста и да помогне на някого. Няма да си вдигне лъскавите дрешки и да отиде да гушне едно дете, което е жадно за любов и расте в някой дом.

# 28
  • Мнения: 0
Няма по-голяма глупост от този Вип.Какво да кажа,освен ,че и аз ъм възмутена от така наречената благотворителност на нашите,,звезди,,?Да си дадат хонорарите,коита са взели за участието си,а не ди плачат и да призовават,нас дето едвам си покриваме нуждите?Що не вземат да ни направят нас звезди,щото всеки път ние сме хората които помагаме на другите.И аз се чувствам звезда,искам да вляза в тази къща,да живея в такъв лукс-и ще апелирам изстрадалия ни народ-моля ви помогнете на тези дечица!!!!Айде ще ви и звездите.....

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Грозно е наистина добре нахранените и напоени ВИП-ове да призовават средностатистическия българин да дава пари, потънали в лукса на Къщата.
И какви са тези хонорари, те убиват всякаква идея за благотворителност. Или благотворителност се изисква само от зрителя.
Не ми говорете и за пропуснати ползи, след като болшинството от участниците си продължават със своята работа, за другите пък участието е като някакъв вид отпуска.
Както има лекари, на пример, които оперират безплатно и нашите ВИП-ове можеше да се напънат да участват про боно.

Не ми пука колко са богати или известни, тяхна си работа. От съдържанието на паничките им няма да ми стане нито по-зле, нито по-добре. И всъщност те не са виновни, виновни са онези които им дават "зелника", който ядат. Идеята е хубава, но облечена в кофти форма.

А, за мен има достатъчно DMS номера, на които пращам и ще пращам СМС-и.

Общи условия

Активация на акаунт