Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 165
А за неизяснен какво са ви попълнили в документите?
Ние имаме 3 инсеминации, чудя се дали няма да стане по-бързо да направим още една вместо да чакам за втора спермограма.

# 46
  • Мнения: 1 441
Бамба, моите инсета са 7.  Rolling Eyes Пише само неизяснен стерилитет, направени 7 инсеминации, бременност не настъпи. Даже не са ми писал ин витрата. Странно ми беше, че не са приложили копия от документа по всяка една инсеминация, но ми казаха че не било необходимо.
Иначе ти пишат разни там - яйчници размери, матка, лигавица, али-бали- стандартните неща.
Крюгера ни при Владимиров стана за 1 ден - материала сутринта, резултата - следобед.  Peace Няма как една инсеминация да стане по-бързо. По-добре направете Крюгер.

# 47
  • София
  • Мнения: 23 165
Крюгера ни при Владимиров стана за 1 ден - материала сутринта, резултата - следобед.  Peace Няма как една инсеминация да стане по-бързо. По-добре направете Крюгер.
да, ама записват за поне след месец, нали се сещаш колко навалица прави спермограми в момента.

# 48
Крюгера ни при Владимиров стана за 1 ден - материала сутринта, резултата - следобед.  Peace Няма как една инсеминация да стане по-бързо. По-добре направете Крюгер.
да, ама записват за поне след месец, нали се сещаш колко навалица прави спермограми в момента.
че, бамба ти нали прави инвитро, защо още инсета - стига според мен. newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 23 165
че, бамба ти нали прави инвитро, защо още инсета - стига според мен. newsm78
то и инвитрота имам колкото инсета, пък и по изследванията не сме за инвитро, ама така се получава понякога.

# 50
  • Мнения: 96
Дано Силвия има основателна причина да иска HIV, Wass, Хеп. B, Хеп. C, LH, E2, TSH... Защото при положение, че за фонда не се изискват, са си грешно дадени пари.

Момичета, като попивателна съм за всичко, което давате като информация от вече подадени документи. Подготвяйте ни, че да не се лутаме и връщаме от незнание.

Благодарности на всички!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз сега се връщам от София.Подадох документи.Не ми искаха нито хормони,освен ФСХ,нито вирусология,нито кръвни групи.От клиниката на д-р Владимиров ми дадоха Етапна епикриза,попълних на място заявление,декларация,че не сме под запрещение със съпруга ми,че не сме в родствена връзка,декларация за сумата,която фонда ще отпусне/не я прочетох Embarassed/,приложихме една спермограма на съпруга и само написах серията и номера от удостоверението за граждански брак,д-р Тачева каза,че не е необходимо да го снимаме,а само да го впишем.Приложихме и копие на личните ни карти.Друго мисля,че нямаше.Отидохме по обяд да подадем документите и имаше само една двойка преди нас,но след това дойдоха още няколко.Дадоха ми входящ номер/84/ и казаха,че до месец трябва да ми се обадят.Направи ми впечатление,че сякаш все още на са много "в час" какво се случва,но да се надяваме,че няма да има проблеми.

# 52
  • Мнения: 1 365
Здравейте, и аз сега се връщам от клиниката. Попълнихме декларациите. Аз имам правена лапароскопия и ми казаха, че евентуално ще трябва да направя само ФСХ, защото диагнозата е ясна. В петък имам час при доктора и той ще каже със сигурност какви изследвания да правя или да не правя! Като имам повече информация, ще пиша и аз...  Peace

# 53
  • Мнения: 75
Здравейте, ФСХ от 2007 година предполагам няма да върши работа. Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Твърдо не.Пусни си ново и успех.

# 55
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,
Благодаря на всички, които споделят опита си и с това ни предпазват от грешки, лутане и най-вече загубено време и пари  Hug Hug
Изчетох правилника и имам въпрос, който се надявам, ако някой има инфо, да ми разясни. Ние най-вероятно ще кандидатстваме на основание "безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология". Записано е, че жената в едно със заявлението прилага и "данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации".
Въпросът ми е, от кога се брои този период ??? Първата спермограма, която си направих (11.2007г.), беше с мн. лоша морфология, но 3м. след това морфологията ми се подобри и съм вече в норма, т.е. не можем да кандидатстваме на това основание. След това бяха направени редица прегледи и изследване и на съпругата ми (включително лапароскопия) и така и не се откри физическа причина поради, която не  можем да имаме бебче. Мисълта ми е от 11.2007г. ли ще ни тече този срок от 2г. или ... ? Защото реално погледнато ние сме в процес на бебеправене доста преди това. Ние до момента сме с 2 неуспешни инсета и предстои да правим трето, а като гледам според Правилника и 4-то ще се наложи да направим, макар че бяхме решили след третото да минем на витро. Сега се чудя има ли смисъл да правим и четвърто, ако няма вероятност да покрием критериите описани в Правилника.
Някой може ли да помогне с инфо по въпроса или да ме насочи към кого да се обърна.
Предварително ви благодаря момичета   bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 441
Татко Барба, да си призная честно не знам как ще се брои този двугодишен срок.
Мен също ме подготвиха по тази диагноза и на етапната ми епикриза ми пишеше вторичен стерилитет (защото при мен е така) от преди повече от 6 години. Това не знам как са го решили - в смисъл предишното ми забременяване е преди 13 години, а сега правим опити, които са документирани от преди 4 години.  newsm78
Не знам дали срокът ще е толкова много от значмение, но 4 инсеминации ще са задължителни. Защо не попитате конкретно в клиниката, която ще ви подготвя документите. А дай боже след третата инсеминация фондът изобщо да не ви е нужен.  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 23 165
Записах час за втора спермограма в "Щерев" , нещо обаче не се ориентирам в ценоразписа,колко всъщност струва, трябва да е с морфология по Крюгер?
Иначе и на мен ми дадоха списъка който е написала ninkata80, с всичките хормони, спин, хепатит, че и кръвна група. Прежалих се и ги пуснах.

# 58
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

аз преди малко се връщам от Малинов, но имаше опашка и отложих за утре. Само да попитам последно къде се подават документите? Защото четох, че ще се подават и в Мин. на здравеопазването, но дали е така?

Късмет на всички ни.

# 59
Здравейте,

аз преди малко се връщам от Малинов, но имаше опашка и отложих за утре. Само да попитам последно къде се подават документите? Защото четох, че ще се подават и в Мин. на здравеопазването, но дали е така?

Късмет на всички ни.
в центъра по хигиена на 11 етаж, стая 36.

Общи условия

Активация на акаунт