Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 5

  • 13 785
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Цоп и аз в новата тема!
Ама вятър навън вей, чудо!!!
Ива,много си смела с разходките са Марианка!Евала! И ние се разхождаме, но последните дни не. А и с таткото сме във вечен спор, хем иска да каляваме детето, хем се противи.
Иначе Митаче е малко по-добре,вече играе.ДАвам му вит.Ц и осцилококцинум, някой давал ли е второто и как.
НАспиваме се в 6 часа, а мама Shocked И тази нощ цокаме често, ама като иска детето, нека си папка.
ГЕри, как така кърмиш и четеш книга. Ти още малко и Наполеон ще стигнеш. И аз мога няколко дейности наведнъж, но твоето не мога ...
Много ми се ходи някъде, хайде другата седмица да излезнем, само да се оправи времето. И тати да го гледа де, че той с неговите смени.
Хубав ден ви желая!
И малко настроение

# 16
  • Мнения: 48
NELCHO , аз давах осцилококцинум като Алекс беше с хрема и лека кашлица - те нали вътре са 6 дози - та 6 дни по 1 на ден разтварях в малко водичка, плюс като теб по 1 малка ампула витамин Ц, сироп Стодал и Нурофен. Оправи се много бързо. Моя позната дава също профилактично за имунната система сребърна вода и клеева тинктура.
Благодаря и за бързите отговори за шевната ми машина!  Hug Тя баба ми както последно си е шила жената, така си я е оставила - с вденатите конци, проблема ми е, че самото колело се завъртя 2 пъти и спря - сигурно трябва да се смаже отнякъде, а не знам откъде? И има една джаджа, която се сваля и качва и притиска или отпуска плата - там, където е иглата - тя нагоре или надолу трябва да е? И самата посока на шиене накъде върви - към мен или не? Че не знам как да разположа парчето плат за проба?  Embarassed Дано някой ми е разбрал въпросите, че съм голям профан.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 77
Арев, мерси за отговора.Ти ли си определи така дозата осцилококцинум или доктор. Аз разделих едно флаконче на 3 и му го дадох през 6 часа и сега по половин сутрин и вечер ще давам.А витамин Ц наведнъж една ампулка-Аз му давам, той плюе, но се справихме.
За клеева тинктура малък ми се вижда и не смея.Трябва да се консултирам с доктор.А за тази сребърна вода много добри отзиви съм чела.
ЗА машината, джаджата от към иглата трябва да е надолу, за да натисне плата.Шева върви към теб или назад в зависимост както ти го искаш.Регулира се от джаджа, която се намира отпред на машината, в дясната част, под макарата, към твоето тяло-Нагоре или надолу, средното положение е 0 мисля или са деления.Така можеш да определиш и на колко мм да прави бодовете иглата. А за колелото, ако е ръчна и говориш за колелото на ръчката пробвай да стегнеш по плътно и сигурно ще тръгне.Пиши дали си се справила!

# 18
  • Мнения: 134
Нелчо, аз давам най-редовно осцилококцинум на Стефко. Той се разболя за първи път една седмица преди да навърши една годинка. Оттогава до сега давам една доза при първи симптоми на разболяване, след 6 часа - втора доза и след това по два пъти на ден - сутрин и вечер.
Митачето е доста по-малък, но никъде в листовката не пише, че трябва да се дава една доза на три пъти. Пише само, че се разтваря с вода - за деца под 1 годинка. Аз го разтварях във вода даже до 2-годишна възраст.
Давам и други хомеопатични - Коризалия за хрема - по една таблетка през час, до подобрение, после разреждам приемите. По същия начин давам и Хомеожен 9 - за гърло.
Между другото, д-р Кръстев ли ти каза за Осцилококцинума и за вит. С?

# 19
  • Мнения: 3 484
клеевата тинктура е 1-2 капки за година живот.
В часът на мама - във форума на д-р Михайлов има много теми за бебе и клеева тинктура, най-вече е добре прополисът да не е разтворен в спирт(алкохол), на пазара има клей на пръчки Peace

И аз съм давала осцилококцинум на Али. Не спазвам дозите , писани в листовката -  и три зрънца да дадеш, пак си действа, но по-честичко. Аз примерно давах три пъти на ден по 5 зрънца - не трябва да се докосват до топла кожа (длан, пръсти) или метал Peace

# 20
  • Мнения: 48
Д-р Кацарова ни определи дозата, а и на мен ми е по-лесно да му го давам наведнъж. С пипетка или дозатора от Нурофен или Панадол също става много лесно - направо го гълта без да има време да го усети и изплюе. За витамин Ц-то знам, че трябва да е наведнъж, защото иначе се окислява и витамина си заминава.  Peace
Благодаря за указанията за машината - определено са ми от полза! Като пробвам и стигна до някъде - ще пиша пак!  Hug

# 21
  • Мнения: 2 577
Горещо препоръчвам сироп Ехинацея - определено при нас има ефект като имуностимулатор и хомеопатично средство за предпазване от грип Hug
Комбинирах го с осцилококцинум - аз също разделях едната доза на две. чела съм, че тези перлички ако се разтворят във вода, дори и по-малко да са свойствата и ефекта е същия като цяла доза.

# 22
  • Мнения: 77
Ивче, Нинче, Янче, благодаря ви!
Ива, аз доста порових из нета и сама си определих такава доза, защото още няма 5 месеца.Д-р Кръстев каза да не давам нищо, не знам дали знаеш, но той по принцип не е фен на хомеопатията. Също и на АБ- това ти е известно със сигурност.Евала, шапка му свалям!
Яна, сироп от Ехинацея - за есберитокс ли говориш? И той има алкохол, аз се въздържам от всякакви такива, нека си цоцка кърмата, би трябвало да му е достатъчно. Не знам защо така втори път ни удря в гърлото.
Арев, питай за машината, ако мога ще помагам.

# 23
  • Мнения: 2 577
Не, той е тинктура от растението Ехинациея и така се казва Ехинацея! мерят се капчици от него само.
не се изразих правилно, не е сироп.
Не съм сигурна дали става за такова малко бебе, обаче... Thinking
най-вероятно не.
Иначе Кръстев е голям противник на Аб наистина, но и не ехич по хомеопатията.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:46 от Луда Яна

# 24
  • Мнения: 941
Цоп и аз в новата тема!
ГЕри, как така кърмиш и четеш книга. Ти още малко и Наполеон ще стигнеш. И аз мога няколко дейности наведнъж, но твоето не мога ...
Mи как бе  Laughing  трябва да се възползваме от всяка възможност...
Като го сложа на спалнята и му дам да си боза...като сме коремче с коремче и с едната ръка си държа книгата и чета, а той си боза ли и се готви за спане...

# 25
  • Мнения: 134
Разбира се, че знам на какво е фен д-р Кръстев. Точно затова и попитах - щото Нелчо писа, че са ходили при него. И се замислих да не би междувременно (през последната година не се бяхме разболявали изобщо, та бяхме забравили пътя за кабинета му) да е започнал да изписва и хомеопатични.
Гери, една приятелка преди години, когато роди, кърмеше като теб - само и изключително легнала с книжка или вестник в ръка. Аз със Стефко така и не можах да улуча позата. Трябва да взема да се пробвам. Ама на мен по ми е на сърце позата на Нелка - пред компа.

# 26
  • Мнения: 3 484
Нелчо, вие ядете ли нещо друго освен кърма? newsm78

# 27
  • Мнения: 305
При грипни състояния при Личката помага много Инфлуцид, а при зачервено гърло без други симптоми Енгистол! И двете са хомеопатични препарати като таблетки! Може би трябва да се разтвори във вода за по-малко дете, а  при по-голямо се смучат!
Бързо оздравяване на Митака!

# 28
  • Мнения: 77
Нинче, не! САмо на кърма сме и чат -пат по глътка вода или чайче. Докторът се съгласи да захраним на пет навършени.
Може да споделиш ти как захрани, а и другите мами също, ако желаят. Аз доста четох, поомотах се, но смятам с картофче да започнем, после морковче, тиква, тиквичка, ябълка и т.н После намачкани плодове.Безмлечна и безглутенова каша и в този ред, засега такива са ми идеите, ще видим и тези на Митака.
Сложих го да наня детенцето!
Зора, благодаря ти! Не смея да давам от тези хапове, не са ми познати... Мисля и се надявам, че детенце ще се справи. Ще взема да си ги запиша да ги знам!

# 29
  • Мнения: 3 484
Нелчо, питам неслучайно за храната, само да не ме нападнат другите. (Енгистол давам на цялата къща Laughing)

Твърдо бях решила Камелия да я захранвам на 5 и половина-6 месеца, още повече, че от началото на четвъртия месец вече е на смесено хранене - кърма с АМ(обогатено с витамини и т.н.,срещу които принципно съм против, защото изкуствените витамини алергизират, но просто няма АМ на пазара без изкуствени добавки - както и да е). В един основен момент, когато беше на 4 мес и половина, установих следното - започна да огладнява на 2 часа Rolling Eyes, вследствие на което увеличих дозата мляко от 120 на 150. Но... започна да повръща надвзетото количество и пак упорито си огладняваше на 2 часа, не ще вода - не е жажда. Явно стомахчето й не побира повече, но пък смила страшно бързо. След 1 седмица мъка така, започна и да покашля. Да не говорим, че откакто се е родила, каката е вечно с покашляне, сополки и тем подобни. Започнах веднага пюре (картоф или картоф с морков, на Хип - без доматите, захарта, солта и нишестето на Ганчевите). За седмица достигнах доза от 125 гр (малките разфасовки). Два-три дни след започването на пюрето (не по схемата днес 1 лъжичка, утре -2, а днес-3-4, утре 6-7 Simple Smile) кашлянето спря, започна отново да си прави паузи от по 3-3.5 часа за хранене.  Преди около седмица историята се повтори с огладняването и въведох и кашата (макар че не беше минал месец от началото на пюрето, а принципът уж е всеки месец - нова храна)Само че кашата е правя много рядка, прилича повече на гъст нектар и си я пие сутрин с шишето. Отново е спокойна!!!
Отдавам го на много бързото развитие (а като гледам Митака, и той върви бързо) - все пак от 2600,още на третия месец бяхме 5300.
Тая шия вече не я храни само туршия Laughing. Гледам да не тъпча много, защото сега се образуват мастните клетки, които остават за цял живот - пълнотата се определя в голяма степен в тази възраст, а родът откъм мъжа ми е доста.... едричък. Laughing
Сантиметрите също доста ни се увеличиха... Та това от мен.

Казано е, че до 6-я месец детето се нуждае главно от мляко, но все пак това не е постулат... Децата сами ни показват. Особено при ускорен растеж. Има и друго - поне при моето страшно отслабване, но при по-пълните хора също не е гаранция , че разполагат с нужното количество хранителни вещества. Примерно витамин В (хващам се за първото, което ми идва в главата). Добре  - кърмата взима всичко необходимо за бебето от майката, ами ако майката,аджеба, няма нужното количество витамин или някой минерал в тялото си.....дори за себе си. Confused Разбира се, това са мои мисли, недоказани и недоказуеми, също и може би медицински "смешни", но аз така разсъждавам.

Общи условия

Активация на акаунт