Идеи за закуска - дете на година и два месеца

  • 59 953
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 337
Съгласна съм със съветите ,дадени по-горе...Моята е по-малка,но не й давам нищо тестено- закусва следните неща(можи да се сетиш за нещо от тях):

- овесени ядки  с АМ- дваварианта- смесвам ги с плодово пюре или със сирене и масло
- кус-кус със сирене и масло(предпо4итам пред попарата)
- каша- бананова,плодова- редувам ги вси4ките- тя ги обожава
- дом юфка- мн я яде...
-Елда също.
А моля да ме извините за невежеството ,но какво е това "глетеняци"? Embarassed  Вси4ко тестено-така ли? Whistling В нашия край я нямаме тази дума... Joy Но няма да ви изреждам какви други бисери имаме де Mr. Green

# 16
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Дъщеря ми е на 1г. и 4 месеца и за закуска яде основно овесени ядки с масло и сирене, елда със сирене, ядки асорти (пшеничени, ечемичени, овесени), накиснати от вечерта, сварени с мляко и сирене и масло, макарони със сирене  и масло. Попара не правя - яла е 10-тина пъти само - не, че не й харесва, но просто не смятам, че е толкова полезна. На ден й давам не повече от 1 филия хляб, приготвена като сандвич, като изяжда само част от нея, останалото го изхвърля по земята.
Пресен плод хапва около 2 часа след закуската. Гледам да яде плодове в чист вид, а не като десерт или смесени с храна.

# 17
  • Мнения: 577
видях, че тези неща не си ги написала опитай да видиш дали ще ги хапва.грис с мляко, мляко с ориз, юфка, йогурт.

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Всеки си преценява за плодовете, как ще ги дава - аз давам и по двата начина - с някакъв вид ядки, каша и в чист вид, също  Peace
Всякак се приемат добре и от двете деца.
Аз също не считам попарата за нещо изключително полезно - просто е традиционна закуска за нашата страна  Thinking, но лично аз не мога да я опитам даже.
Големият ми син се научи да яде попара в детската градина - там им дават веднъж в седмицата за закуска.
Малкият не я иска - предпочита каша.
Иначе филийка с масло и сирене мисля, че е добра закуска за след годинката. Сандвич с кашкавал също - макар, че моят малкия син все още се затруднява да изяжда големи количества такава храна и огаднява по-бързо - давам обяд по-рано, ако е закусил нещо такова.

# 19
  • Мнения: 17
Ние сме на 1 год. и 3 мес. и за закуска ядем:
 - попара с масло,сиренце и малко захар
 - макарони (юфка,кус-кус) с мляко,масалце,сиренце и малко захар
 - овесени ядки (сладки или солени)
 - сандвич с кашкавал,топено сирене,сирене
 - домашно-приготвена или готова закуска - баничка,сиренка,кашкавалка,милинка,кроасан
 - кисело мляко с или без бисквита

# 20
  • Мнения: 96
Моето дете пък категорично отказва да закусва с лъжичка.Иначе давам кисело мляко или АМ с бисквите и то с биберон.До обяд хапва различни плодове.

# 21
  • Мнения: 316
Освен посочената каша, млечна попара /може и с АМ/, пасиран/настърган пресен плод с бисквитка; зеленчуков бульон, а дори и супичка с грис, със сухар; крем супа... Защо не на закуска!

# 22
  • Мнения: 2 110
Моята дъщеря много обича плодове с мляко/ кисело или прясно/. Ако стане малко по-рядко добавям една лъжица каша. Ето тази сутрин си хапна банан с кисело мляко !

# 23
  • Мнения: 4 668
Давай си каша и кремчетата с извара , моят син до доста късно ги ядеше  Laughing
Но може да пробваш да и даваш мляко с бисквити или грис объркан с настъргана ябълка - приготвяш си го по нормалния начин и на финала слагаш ябълката  Peace  .
Синът ми също не е опитвал попара , сирене не искаше докато не стана на 3 години  Confused

# 24
  • Мнения: 1 062
Защо никой не чете, а само пише, не ми е ясно.

Малката не яде сирене под каквато и да е форма, както и кашкавал и кисело мляко. Пробвах и ми отказва:
- запечена филия със сирене и яйце;
- запечена филия с кашкавал;
- попара;
- кус кус по всякакъв начин - с адаптирано мляко за да е сладко, със сирене, с масло... пасинаро, непасирано и т.н.
- палачинки;
- овесени ядки;
- бисквити с кисело мляко.

А вие изреждате точно тези неща.
Ако си давала вече някакви ядки, може да предложиш на детето пасиран банан със смлени орехи. Хранително и много вкусно.
Авокадо с банан, също е подходяща закуска.
Овесени ядки, щом не харесва, може да опиташ други - ръжени, пшенични.
Също така, варено жито с мъничко канела и АМ.
Пасирани плодове с извара.
Елдата, можеш да приготвяш с различни плодове.
Тиква с мляко.
Качамак
Млечна супа с грис
Ако се сетя още нещо, ще допълня.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Ядки не съм давала, страх ме е, благодаря за идеите - вчера прояде овесени ядки - ще продължа да пробвам до пълна победа  Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Дъщеря ми закусва АМ с бишкоти, всеки ден. Разнообразието го оставям за останалите хранения. И мисля, че пюретата на Хип , за които споменава авторката са си много хранителни  Peace
Ядки не давам.
Не видях дали са предложени тези от типа на Нескуик (корн флейкс) , дъщеря ми ги харесва.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 12:39 от Shantal

Общи условия

Активация на акаунт