Червени петна по тялото на 9м. бебе?

  • 19 482
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
За пръв път чувам за вирусна инфекция с обриви (изключвам шарките) 
и аз, но след като казват че е някакъв нов вирус, знам ли newsm78


Бяхме на лекар, обривът бил типичен zа вирусна инфекция  Sad Поне не е шарка... Иначе лекарства никакви не ни дадоха.
хм добре де, след като е вирусна инфекция и след като има Т, съвсем ли нищо не ви предписаха? някакво температуро-понижаващо, витамин С и знам ли? Thinking радвам се че са изключили шарката, разбира се Peace

# 16
  • Мнения: 1 951
хм добре де, след като е вирусна инфекция и след като има Т, съвсем ли нищо не ви предписаха? 

Температура няма вече, имаше преди два дни  Grinning Не че тогава нещо ми дадоха де  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
много хубаво е че няма Т, дано и другото отшуми скоро Praynig

# 18
  • Мнения: 2 543
И с моя син се случи същото. 3 дни имаше не особено висока температура - най-много 38.2. След това температурата спадна и след 2 дни (днес) - обрив. По коремчето и гръбчето... Много странно. Иначе изглежда доста добре. Нослето му хърка, но няма секрети...

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 44 129
освен това да е седма болест....някоя мутирала рузеола Simple Smile))

# 21
  • Мнения: 629
Чак пък AERIUS. Това не са бонбонки а противоалергичен сироп (а както всички знаем противоалергичните лекарства не съдържат хубави неща и би следвало да се ползват само при нужда, не като профилактика).
Ако е вирусна инфекция просто останете на познатото му мляко за няколко дни. Нищо няма да му стане на детето, ако 3-4 дни не яде пюрета, и ли приготвяй нещо простичко като картоф с масълце, картоф с тиква. Следи стриктно червените петна и ако се увеличават или променят по форма и цвят, или ако се появят и други обезпокояващи симптоми - на дежурен кабинет. Нямаш ли телефон на педиатъра? Нашата си даде мобилния и в случа на нужда може да й се звъни и в почивните дни. Само не давай лекарства на своя глава, че при толкова малко дете това не е шега работа.

# 22
  • Мнения: 113
Преди месец дъщеря ми беше с температура няколко дни и то висока.В спешното и после нейната педиатърка казаха,че е вирусна инфекция.Педката ме предупреди,че е възможно ден два след като е спряла Т да се появят обриви по тялото.Така и стана,по-точно бяха петънца ,приличащи на ситни пъпчици.Отминаха от самосебе си,не сме спазвали диета нито сме сменяли млека и т.н.Спокойно,всичко ще мине.И слушайте си педиатрите,те знаят повече от нас.Ей на на другия край на света съм и тук го хванахме гадния вирус.

# 23
  • Мнения: 1 951
Днес е по-добре обрива  Grinning Явно наистина ще иzчеzне от самосебе си, но вчера си иzглеждаше страшничко.

Общи условия

Активация на акаунт