Нормално раждане с висок диоптер

  • 2 599
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Мисля, че е опасно при по-висок диоптър. И щом очен лекар ти е казал, че няма проблеми, значи - няма.
Раждай си нормално и леко раждане!

# 16
  • Мнения: 1 677
Очен лекар преценява състоянитето на ретина и очни дъна и тогава се разрешава нормално или се планира секцио.

# 17
  • Мнения: 2 800
Първия път родих нормално с диоптри -4 и -5. Сега с втората бременност съм качила малко единия - -5.50, но намеренията са ми за нормално отново.

Имам уговорка за контролен в 8 месец да се прецени положението, но самата офталмоложка не намери за притеснително големите цифти. Дори ми даде за пример собствената си медицинска сестра, родила с -6.

Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 132
На мен тепърва ми предстои преглед по този повод при офтамолог, но видях, че си от Монтана и исках да кажа, че ако лекарката, за която говориш е д-р Николова- можеш да и се довериш  Peace

# 19
  • Мнения: 88
Диоптрите не са проблем, а очните дъна и ретините. Ако те са изтънени, тогава не можеш да раждаш нормално.

# 20
  • Мнения: 122
И аз съм с късогледство, но след консултация с двама офталмолози и по тяхна препоръка раждах по естествен начин.

# 21
  • Мнения: 1 354
Очен лекар преценява състоянитето на ретина и очни дъна и тогава се разрешава нормално или се планира секцио.

 Peace съгласна съм,ако се притесняваш направи си още една консултация Peace Успех!

# 22
  • Мнения: 137
Вчера бях на консултация при очен,едното око ми е -3,25 но пък лекарката ме успокоява да си раждам нормално,нямало да имам проблеми.Вие мами какво ще кажете?
ми не да те плаша ама май имало вероятност от напъните да ти се отлепят ретините на очите моя за ушите по същия начин моя приятелка сега е бременна но ще ражда секцио заради перфорация на тъпанчетата наистина може да си родиш нормално без проблем но защо да рискуваш

# 23
  • Мнения: 2 111
Моите диоптри са -3.75 и офталмолога ми каза,че е хубаво да си направя преглед с апарат Голдман на ретината и очните дъна,защото е важно тяхното състояние,а не колко са диоптрите.
Всичко беше наред,казаха,че мога да родя нормално,нямам  дегенерации на ретината.
Но родих секцио по спешност все пак.

# 24
  • Мнения: 233
Кои дава направление за офталмолог личният лекар и гинекологът

# 25
  • Мнения: 753
Да те успокоя - моя приятелка роди във Виена / аз бях до нея/ нормално.Тя е със - 6,5 диоптъра.Естествено аз бях "ужасена" от това да роди нормално и да се напъва.Консултира се с 3-ма доктори/по мое настояване/, единият професор и всички бяха единодушни, че няма проблем.Раждането мина нормално тя си се напъваше.......роди си както си трябва!!!

Та не се притеснявай  Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Добре е да направиш консултация с очен лекар. На мене ми казаха, че не  е важен диоптъра, а състоянието на ретината. Ако няма опасност от отлепване, няма причина да не раждаш нормално,
Peace Peace

# 27
  • Мнения: 3 804
Две мои познати и 2те с много голям диоптър родиха децата си нормално и 2те имат  по 2 деца.
Леко раждане.

# 28
  • Мнения: 3 695
Добре е да направиш консултация с очен лекар. На мене ми казаха, че не  е важен диоптъра, а състоянието на ретината. Ако няма опасност от отлепване, няма причина да не раждаш нормално, при мен беше точно така Peace
Успех!
Точно така!  Peace

# 29
  • Мнения: 88
Кои дава направление за офталмолог личният лекар и гинекологът
Гинекологьт трябва да ти даде  направлението за офталмолог!

Общи условия

Активация на акаунт