ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 390
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 85
Намерих нещо, което моля ако можете да разясните, аз не разбрах много, не съм запозната какви точно са тези т.нар. аджуванти с тези съкращения, само схванах в общи линии, че се притесняват да не загубят пазара на ваксините и се опитват по-малко токсични да ги произвеждат. ето и линка:
http://biopharminternational.findpharma.com/biopharm/article/art … ate=&pageID=9

# 1 396
  • Мнения: 6 274
"Аджуванти" не е ли нещо като "помощни вещества", които се съдържат във ваксините?   newsm78

# 1 397
  • Мнения: 4 150
Без помощните вещества не може да се докаже "ефективността" на дадена ваксина.т.е. не се образуват антитела.
Над 200 помощни вещества Фармафирмата производител не е дльжен да вписва в опаковките.

Стелт,не си ме разбрала.При изкаран хепатит "плуват" в крьвта доказателства.Дали човек има ваксина или е изкарал хепатит трудно се прави разлика.

# 1 398
  • Мнения: 6 274
.....Дали човек има ваксина или е изкарал хепатит трудно се прави разлика.

Кристиян, това трябва ли да означава, че хора, които са ваксинирани против Хепатит не могат да даряват кръв?  Thinking
Че, то тогава кой ще дарява, ако е така?
  Thinking

# 1 399
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
П.С. Persona, не забравяй, че и ние сме гледали видеото...   Laughing  Нали не мислиш, че можеш да си плещиш, каквото си искаш и да ти вярваме...   Wink

...лекарите не задължават никого, но ваксините са задължителни според българския закон....

  След опитите във Фашистките концлагери, на зловещият нацистки учен Д-Р Йозеф Менгеле, известен като “Ангелът на смъртта” ООН приема документ, приет и от България, който гласи:


  "Никое човешко същество няма право да прави каквито и да са медицински манипулации върху друго човешко същество,
БЕЗ НЕГОВОТО ИНФОРМИРАНО СЪГЛАСИЕ!"

# 1 400
  • Мнения: 1 725
Крис, направо ще постна мнението:
Цитат
Мила Илияна,моят съпруг е с диабет и чернодробна цироза и хепатит Б,който най вероятно никога няма да излекува.Но първото нещо което направих бе да ваксинирам сина ни.Аз също съм ваксинирана.Не пожелавам на никого да бъде в статистиката на вирусните хепатити,защото е страшно трудно лечението,ужасно скъпо(40000лв) за една година ,ако случайно ти дойде навреме реда.Не си мисли,че в някой хубав ден като отидеш на зъболекар например няма да ти лепне хепатита,който с години ще уврежда тихо черният ти дроб без да подозираш и при профилактичен преглед не се окаже,че състоянието ти е необратимо .Започваш да си задаваш въпроси да прехвърляш местата където можеш да си се заразила,но все тая.Може съпругът ти да е болен,но да не знае и да те зарази,варианти много.И ако диабета можеш да контролираш с диета и правилно медикаментозно или инсулиново лечение,то при хепатита нищо не е сигурно въпреки приложеното интерфероново лечение например.Ако черният ти дроб спре да работи нормално познай колко му става лесно с въглехидратната обмяна.
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1599.0
Жената скоро почина.
Преди да решите да не ваксинирате децата и себе си полюбопитствайте от какви болести ви спасяват.По тази логика не би трябвало да се пият и метформините.Веднага щом се разбра че съпругът ми е с хепатит Б препоръчаха подмяна на Сиофора с инсулин.Ако спрем да се ваксинираме означава да се върнем назад,от дребно убождане да се гърчим в тетанични конвулсии,полиомиелита да унищожава гръбначния мозък и да спреш да се движиш,да върнем туберколозата ,да слушаш как детето ти се раздира от кашлицата при коклюша и т.н. и т.н.
Давате ли си сметка през годините как са ви тъпкали с антибиотици за много често вирусни инфекции-за всеки случай,но със сигурност не сте поглеждали какво се е случвало с стойностите на тромбоцитите по това време.Че за всяка болка в кръста сте пили лекарства които са навредили на стомаха и имат отношение към кр.захар?
много са причините,които биха отключили диабет,но ако трябваше сега да избирам от какво да се разболее съпруга ми бих избрала диабета.
Лекарите трябва да преценяват дали на даден пациент трябва да му се постави ваксина или не.Той трябва да обясни какви са ваксините които държавата поема безплатно и дали има други които пациента да избере,но да плати като по-качествени.
Не спирайте да ваксинирате децата си и винаги питайте,колко време са ефективни,защото някои от тях след първата ваксина(Хепатит Б) държавата вече не поема и след петата година горе долу се изчерпва и детето ви по никакъв начин не е защитено от тези толкова страшни вируси.
Лично аз предпочитам да не се ваксинирам единствено с противагрипна ваксина,тъй като имунитета който се изгражда така и така не е траен,но за всички останали ваксинации съм за, включително и за ваксината срещу рака на шийката на матката.Незабравяйте,че някои от заболяванията срещу които има ваксина са с необратим характер и биха довели и до смърт.

А в следващото мнение друг споделя, че има същите "проблемчета". Лекували са го с лекарства уж с надежда да се подобри и да не се стига до започването с инсулина, но това е довело до цироза на черния дроб. И задължително за компания и хепатит Б. Явно при хора с такива проблеми хепатитът е неизбежен.
И двамата имат предвид, че поне него са можели да избегнат, ако бяха ваксинирани. Въобще вярно ли е, че може един здрав човек на пръв поглед да е всъщност болен от хепатит Б и докато разбере за това да се окажа доста късно, най-малкото болестта да е в по-сериозна фаза на развитие вече, което може да доведе и до непълно излекуване? Чудя се дали да не се изследвам, защото по принцип не съм в добра форма от доста време. В паспорта си нямам имунизации срещу хепатит Б, последните вписани са от 18г., но са други ваксини. А след това може и да се ваксинирали, но не помня.  Embarassed 

# 1 401
  • Мнения: 4 150
Деси,написаното е доста тенденциозно и ми прилича на реклама за ваксини.Кой го е писал,дай линк.

# 1 402
  • Мнения: 1 725
Сори, 1-2 страници по-назад го беше постнала Бенита:
http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=2742&sid=80e … 2955&start=10
Наистина на места си е реклама на ваксини, не съм ги изрязала, нямах време да го редактирам в "по-добър" вид  Wink разумните хора ще ги игнорират.

# 1 403
  • Мнения: 212
Имуногенезата на хепатит B е сложна. Проследяват се три системи антиген-антитяло, които имат отношение към хепатит B: Вирусните антигени HBsAg (surface antigen - повърхностен антиген, известен и като австралийски антиген), HBeAg ("e"-антиген), HBcAg (core antigen - ядрен антиген) и антителата, които се образуват срещу тях в организма - anti-HBs, anti-HBe, antiHBc IgM, anti HBc IgG. Също се измерва и вирусната ДНК (HBV-DNA) като показател за нивото на репликация на вируса.
Правилното интерпретиране на наличието, отсъствието, намалението и увеличението на антигените, антителата и вирусната ДНК показва, дали става дума за остра инфекция, хронично безсимптомно носителство, хроничен неактивен хепатит, хроничен активен хепатит, оценяват се резултатите от терапията, както може и да се направи ясна разлика между ваксинация и отминала инфекция с хепатит В.

...Дали човек има ваксина или е изкарал хепатит трудно се прави разлика.
Не е вярно.

Кристиян, това трябва ли да означава, че хора, които са ваксинирани против Хепатит не могат да даряват кръв?
Напротив, могат.

При ваксинираните срещу хепатит В, от горните показатели в кръвта им се наблюдават единствено anti-HBs антителата, няма никакви вирусни антигени, т.е. тези хора могат да даряват кръв.

При хронично носителство на хепатит В е положителен HBsAg (австралийският антиген). Тези хора не могат да даряват кръв.

При отминала инфекция и пълно оздравяване (в редки случаи), HBsAg изчезва, но в кръвта се наблюдават anti-HBs антитела и Anti-HBc антитела.
Именно Anti-HBc антителата говорят за отминала инфекция - те липсват у хората, които имат имунитет като резултат от ваксинация.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 13:50 от Persona

# 1 404
  • Мнения: 6 274


При ваксинираните срещу хепатит В, от горните показатели в кръвта им се наблюдават единствено anti-HBs антителата, няма никакви вирусни антигени, т.е. тези хора могат да даряват кръв.

При хронично носителство на хепатит В е положителен HBsAg (австралийският антиген). Тези хора не могат да даряват кръв.

 

Да, ама и тези, които са преболедували и са се излекували напълно от Хепатит А, също не могат да даряват.
Защо, ако следваме логиката ти?
Нали са се излекували напълно и имат само антитела?
  Thinking

# 1 405
  • Мнения: 212
Да, ама и тези, които са преболедували и са се излекували напълно от Хепатит А, също не могат да даряват.
Защо, ако следваме логиката ти?
Нали са се излекували напълно и имат само антитела?
 Thinking

Цитат
НАРЕДБА № 12 за медицинско освидетелстване и изследване на кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки
    
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ ЗА КРЪВОДАРЯВАНЕ


1. Всички фази на инфекция с вируса на СПИН.
2. Вирусен хепатит - преболедували от хепатит В и С. Лица, които са били в контакт с болни от хепатит, не даряват кръв за период 6 месеца след контакта. Същото важи и за донори, които са се подлагали на акупунктура, татуировки или други убождания, извършени извън лечебни заведения.
3. ...

Както виждате, преболедуването от хепатит А според тази наредба не е противопоказание за кръводаряване. Но излекувалите се от хепатит А не е желателно да даряват кръв, понеже постоянно се откриват нови хепатитни вируси, като например вирусът на хепатит C през 1990 г. и не се знае, дали при един хепатит не се е касаело и за наличие и на друг в момента непознат вирус. Например при хепатит B се наблюдава и коинфекция или суперинфекция с вирусен хепатит D.

Така че от съображения за сигурност преболедувалите от хепатит А е по-добре да не даряват кръв, но ваксинираните срещу хепатит А могат да даряват.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 15:09 от Persona

# 1 406
  • Мнения: 6 274
......... понеже постоянно се откриват нови хепатитни вируси......... и не се знае, дали при един хепатит не се е касаело и за наличие и на друг в момента непознат вирус. Например при хепатит B се наблюдава и коинфекция или суперинфекция с вирусен хепатит D.

Или не те разбирам, или супермного си противоречиш.
Като постоянно се откриват нови вируси, за какъв дявол изобщо са тези ваксини срещу "стария" вирус?
И за какво изобщо да се ваксинираме, като пак можем да се разболеем?
Е, ама щяло да е с друг, "супернов" вирус.
Много ми дреме!
Аз като се разболея, все ще ми е 200 с кой точно съм се разболяла.
Та, аз ли не разбирам или?
Rolling Eyes

# 1 407
  • Мнения: 212
Не мисля, че си противореча. Новите вируси не правят старите по-малко опасни. При всеки хепатитен вирус има различна клинична картина, различна склонност към хронифициране, различни усложнения.
В случая с хепатит В става дума за сериозно заболяване, срещу което за щастие има ваксина. В този смисъл ваксина срещу хепатит В ни е необходима да се предпазим от доказаните тежки усложнения.
Ако се ваксинираме срещу хепатит В, в 95% намалява вероятността да се разболеем точно от него. Останалите 5%, наречени non-responders, ще знаят, че трябва да предприемат други мерки в случай на контакт с вируса - противохепатитен-В-имуноглобулин.
Но Вие питахте за кръводаряването. Като става дума за него, е най-добре кръв да даряват онези, неболедували никога от хепатит - така се намалява рискът за хората, които се нуждаят от кръвопреливане.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 15:11 от Persona

# 1 408
  • Мнения: 6 274
Значи можем да обобщим - колкото и да се ваксинираме, файда няма.
Не и срещу всички "нови" вируси, които постоянно "излизат", нали така?  Rolling Eyes
С две думи - файда няма.
  Tired

# 1 409
  • Мнения: 212
И задължително за компания и хепатит Б. Явно при хора с такива проблеми хепатитът е неизбежен.
Не, хепатит В не е задължителен и не е неизбежен. Явно този човек е бил носител на вируса на хепатит В, но при определени условия вирусът се е реактивирал. Диабетът се влошава от Хепатит В и комбинацията от двете заболявания по-трудно се поддава на лечение.

Цитат
И двамата имат предвид, че поне него са можели да избегнат, ако бяха ваксинирани.
Точно така.

Цитат
Въобще вярно ли е, че може един здрав човек на пръв поглед да е всъщност болен от хепатит Б и докато разбере за това да се окажа доста късно, най-малкото болестта да е в по-сериозна фаза на развитие вече, което може да доведе и до непълно излекуване?
Да, може да е безсимптомен носител на вируса на хепатит В и в определен момент вирусът да се реактивира.

Цитат
Чудя се дали да не се изследвам, защото по принцип не съм в добра форма от доста време.
Нищо не пречи да се изследвате за собствено успокоение.

Цитат
В паспорта си нямам имунизации срещу хепатит Б, последните вписани са от 18г., но са други ваксини. А след това може и да се ваксинирали, но не помня.
От 1992 г. се ваксинират всички новородени в България, както и медицинският персонал (който може би и от по-рано; първичната ваксина срещу хепатит В съществува от 1981 г., а рекомбинантната - от 1986 г.). Препоръчва се да се ваксинират и сексуалните партньори на хроничните носители на хепатит В, както и всеки, който пожелае - за целта трябва да направи изследване за HBsAg (австралийски антиген) и ако е отрицателен, може да се ваксинира.

Деси,написаното е доста тенденциозно и ми прилича на реклама за ваксини.Кой го е писал,дай линк.
Сори, 1-2 страници по-назад го беше постнала Бенита:
http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=2742&sid=80e … 2955&start=10
Наистина на места си е реклама на ваксини, не съм ги изрязала, нямах време да го редактирам в "по-добър" вид  Wink разумните хора ще ги игнорират.

Посоченият линк води към форум на хора, страдащи от диабет; в текста има и линк към форум на болни от хепатит. Така че пишещите там са реално страдащи от тези заболявания хора или техни близки и споделят своите виждания, основани на ежедневната борба с посочените болести. Така че на мен не ми прилича на реклама на ваксини, а на изстрадан съвет.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 01:22 от Persona

Общи условия

Активация на акаунт