Бихте ли заминали да живеете в чужбина?

  • 10 048
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
При сегашното си положение тук - дом , семейство и доходите , които си докарваме със съпруга ми от работите си , които и двамата харесва ме - ТВЪРДО НЕ.
Но ако някога стане крайно наложително бих заминала , но ако имам осигурена работа. smile3503

# 16
  • Мнения: 581
 Бих заминала само ако там имам осигурен охолен и безгрижен живот без да се налага да работя.

# 17
  • Мнения: 388
Бих заминала. Тук живея горе - долу спокойно. Имаме работа, жилище, роднини, приятели.... Но! Много неща ме карат да се замисля за заминаване. Дразнят ме нередностите, неспазването на законите, съдебната система, положението в българското училище, безумието по улиците на София, мръсотията, дупките, простотията и още и още... Мисля, че на нас може да ни е трудно, но детето ми ще живее по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 430
Преди 4г. отидох на почивка в испански град, където имаше много българи. Посрещайки ни на летището приятел на мъжа ми (от селото на баба му) започва да ни надъхва колко извънземно било "тук". "Дай пример" казвам аз като отявлена любопитка жадна за новости. "Ами, утре като станете, непременно отидете в някой хранителен магазин, там не те обслужват хора", при което аз си представям как влизам, някакъв робот ме обслужва и нещо от сорта. На сутринта първата ми работа беше да вляза във въпросния магически магазин...ами той се оказа абсолютно нормален магазин тип фантастико. Замислих се, че това момче до сега е пазарувало от смесения магазин в съответното бг село и хляба му го е подавала продавачката с кожения елек..паднах направо. До края на почивката имаше още няколко такива космически забивки.
Та..каква е моята работа в чужбина? Тук имам всички удобства, та аз своята къща не чистя, камо ли на някоя пръдлива испанка да й бърша прахта.. Stop

И друго се сещам. На няколко пъти чувам как еди кой си си намерил "много добра работа". Аз под този израз очаквам я в банка, я в няква голяма фирма. Винаги обаче под тази дефиниция се крие строителство, шофьори на камиони и т.н. Без коментар.

# 19
  • Мнения: 2 401
Бих заминала някъде за една година, с единствената идея  разнообразие и смяна на обстановката. Действа ми много добре.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
камо ли на някоя пръдлива испанка да й бърша прахта.. Stop

И друго се сещам. На няколко пъти чувам как еди кой си си намерил "много добра работа". Аз под този израз очаквам я в банка, я в няква голяма фирма. Винаги обаче под тази дефиниция се крие строителство, шофьори на камиони и т.н. Без коментар.
Рядко съм попадала на по-просташки изказвания в нета Rolling Eyes Искрено се надявам жената, която ми помага в домакинството да не говори по този начин за мен Sick
Добра работа, Енти, е всяка работа която ти позволява да изкарваш достойно прехраната си с труд, без да те бъхтят денонощно за жълти стотинки Sick Ако това може да стане в сферата на строителството или като продавачка в магазин, не разбирам какъв е проблемът? Или всяка работа, щом е в голяма фирма или банка, е добра? Laughing

Извинете за офтопика, но постингът ме възмути, просто не можех да не коментирам...

# 21
  • Мнения: 212
Замисляла съм се, но засега няма да го направя.Живота който водя ми харесва, имам работа и приятели,щастлива съм.Но ако нещата се променят към лошо и нямам друг избор- е тогава бих заминала.Само знам, че ще ми е много тежко далеч от тук. Tired

# 22
  • Мнения: 2 723
Бих заминала. Тук живея горе - долу спокойно. Имаме работа, жилище, роднини, приятели.... Но! Много неща ме карат да се замисля за заминаване. Дразнят ме нередностите, неспазването на законите, съдебната система, положението в българското училище, безумието по улиците на София, мръсотията, дупките, простотията и още и още... Мисля, че на нас може да ни е трудно, но детето ми ще живее по-добре.

 Peace
Мнението ми е същото до последната запетайка.
Много започна да ми писва, много...
Това с боклуците е просто последната капка Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 175
Преди 4г. отидох на почивка в испански град, където имаше много българи. Посрещайки ни на летището приятел на мъжа ми (от селото на баба му) започва да ни надъхва колко извънземно било "тук". "Дай пример" казвам аз като отявлена любопитка жадна за новости. "Ами, утре като станете, непременно отидете в някой хранителен магазин, там не те обслужват хора", при което аз си представям как влизам, някакъв робот ме обслужва и нещо от сорта. На сутринта първата ми работа беше да вляза във въпросния магически магазин...ами той се оказа абсолютно нормален магазин тип фантастико. Замислих се, че това момче до сега е пазарувало от смесения магазин в съответното бг село и хляба му го е подавала продавачката с кожения елек..паднах направо. До края на почивката имаше още няколко такива космически забивки.
Та..каква е моята работа в чужбина? Тук имам всички удобства, та аз своята къща не чистя, камо ли на някоя пръдлива испанка да й бърша прахта.. Stop

И друго се сещам. На няколко пъти чувам как еди кой си си намерил "много добра работа". Аз под този израз очаквам я в банка, я в няква голяма фирма. Винаги обаче под тази дефиниция се крие строителство, шофьори на камиони и т.н. Без коментар.
Грозно и то много  Sick
Първо: Неуважението ти към приятелите на съпруга ти;
Второ: Презрителното ти отношение към хора, расли в малко селище;
Трето: Отношението ти към труда на другите;
Съвсем искрено се надявам никога да не попадам на хора като теб: горди с  немърливостта си.   Peace

П.П. Трудно ми е да напусна България, имам прекрасна възможност, но не успявам да я грабна  Confused

# 24
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Белинда, напълно съм съгласна с последния ти пост  Peace Peace Peace

Ние с мъжа ми от известно време се опитваме да заминем. Процедурата по нашият случай обаче е доста сложна и дълга. Но ще минем през нея, и ще заминем. Обичам страната си, но всеки ден пред мен се разиграват много грозни сценки и в данъчното, и в НОИ, и в съда, и в разни други институции. И мисълта, че един ден няма да имам позицията, която имам сега, и ще трябва да се боря с цялото безумие на държавата ни сама, ме ужасява. Няма да го причиня и на децата си. Иначе тук имаме собствено жилище, добри професии и относително добре уреден живот. Но риска си струва.

# 25
  • Мнения: 1 334
Бих заминала. Тук живея горе - долу спокойно. Имаме работа, жилище, роднини, приятели.... Но! Много неща ме карат да се замисля за заминаване. Дразнят ме нередностите, неспазването на законите, съдебната система, положението в българското училище, безумието по улиците на София, мръсотията, дупките, простотията и още и още... Мисля, че на нас може да ни е трудно, но детето ми ще живее по-добре.

Интересно ми е какво мнение би имала след като заминеш и поживееш малко навън, дали ще е същото мнение  за изброените от теб институции в Бг. Не трябва да се забравя че идеална среда и пълно щастие няма.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 21:00 от Bis-kara

# 26
  • Мнения: 2 401
Мога да се хвана на бас, че  с умиление ще си спомня точно за тези неща 
Цитат
безумието по улиците на София, мръсотията, дупките, простотията и още и още...

и ще и липсват. 

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
Да,живели сме вече в чужбина и на всяка цена искам да заминем пак.Просто тук не е добро място за живеене,живота е един и кратък за да го прекараме тук.

# 28
  • Мнения: 4 300
Ако работата го наложи.

# 29
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Bis-kara, то ясно, че пълно щастие няма. Ама по-добро място има...
И да ти кажа, като отида навън само още по-противно ми става. Неща, които се уреждат за няколко часа там, тук съм ги правила за дни, с молене, подаръци, викали са по мен... Няма как това да ми липсва (и не ми е липсвало). Прекалено много нерви ми струва живота в Бг  Sad

Общи условия

Активация на акаунт