Рисуване за начинаещи 2

  • 97 399
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • гр.София
  • Мнения: 184
Здравей pls1, добре си ни дошла - чакаме линкче  Hug
Мustaine  страхо-о-отни сте - и ти, и модела ти, браво  Hug
Иначе за качване на картинки - това е темата - в раздел "Указания..." в главното меню на форума - ако нещо не е ясно, ще помагаме  Peace
По съвет на Tandoori сложих и втори бамбук - мисля, че стана по-добре - има още някои неща, които лекинко ме дразнят, ама тях не знам как да ги оправя, така че това остава засега.
И една нова, вдъхновение по един от любимите ми творциHundertwasser

# 676
  • Мнения: 7 091
Дилу, не че щото аз ти дадох акъл, но така повече ми харесва!

Mustaine , чудесен портрет! Ако позволяваш и няколко забележки( Само да кажа, че ако не ми беше харесал портрета нямаше да си направя труда да критикувам, това, което ще ти кажа са просто неща,на които мисля, че можеш да обърнеш по-голямо внимание следващия път. Момичетата знаят, че критиката ми е много добронамерена и се надявам да я приемеш като такава! Харесва ми стилът ти!)
- струва ми се, че ако беше подходила към косата отдясно по-плавно както си я направила отляво, щеше да изглежда по-добре. Има леко изместване на устичката/носа и ухото( малко по-нагоре трябва да е, но не забелязва от километър разбира се). Ако обърнеш внимание там където е вратлето вдясно си пропуснала светлосянката и не си личи къде свършва ризката и къде вратлето. Светлината би трябвало да ти идва отляво, затова прави впечатление. 

# 677
  • Мнения: 373
Тандори, благодаря за критиката, аз и сама си ги виждам, още повече,че самото разположение на фигурата е в разрез с всички правила, отрязаната глава също, но като не влагам особено мислене така се получава  Laughing
Ако обърнеш внимание наклона на носа е малко изравнен в сравнение с наклоните на останалите части, ухото нарочно е оставено леко скицирано както и блузката и шията, за да акценнтирам на очите.Това е с цел да не обръщаме такова голямо внимание на отрязаната глава  hahaha
Имам и още една грешка, но ако не си специалист, трудно ще я забележиш.Всъщност ухото си е на място, долната челюст от страната на ухото е леко изместена, това стана така, защото забелязах грешката в пропорциите чак когато слагах светлосянката, затова така позамаскирах там с косица  Flutter
Въобще бързата скица се оказа не чак толкова бърза ..но поне има излъчване.Точно такъв сърдит поглед вади малката, когато откажа да  и купя зрънчо

# 678
  • гр.София
  • Мнения: 184
Ти пък, Ани - не виждаш ли, че милото е сбърчило носле и свило устни - да не мислиш, че е лесно да стоиш на едно място, докато мама те нарисува Laughing
За ушенцето - отсега нататък като дърпате ушите в къщи, дърпайте ги само нагоре, да порасне голя-я-мо детето и да слушка още по-добре Laughing
Я, кажете дали на азиатката да оправям очите или следващия път по-добре - нещо май хич не се справих, особено с дясното - а и нещо не успях да предам спецификата им  smile3537

# 679
  • Мнения: 2 660
Момичета, ако някоя от вас има интерес към конкурс за рисунки, да ми пише на лични. И тук бих постнала линка, но не знам дали е позволено.  Thinking

# 680
  • Мнения: 56
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=8475&id=100000449080310 ето дано се отварят и малко са смесени с лични снимки но не пречи предполагам. ииииии чакам коментари  Blush приемам и критика

# 681
  • Мнения: 116
pls1,не се отварят.Пробвай след като копнеш адреса да изтриеш тази част  /#!
Мисля,че после трябва да се отвори.

# 682
  • гр.София
  • Мнения: 184
Галерията с картините на pls1 е тук - само дано се вижда и без регистрация.

# 683
  • Мнения: 608
Аз го отворих, просто копирах целия адрес и го пуснах на браузъра.
Имаш страхотни картини-примерно есенната, люляците, полето, зимата.. Ако ти трябва препоръка-екзотиката не че не ти се удава, но някак по-добре се приемат родни пейзажи.
Другото е за снимки на десктопа Simple Smile
mustaine , дори с мъничките грешчици, които и аз забелязах-портрета е страшно добър. И идеята за оранжевите полутонове ми допада.
Момичета, трябва ми малък съвет. Нали рисувам на стъкло, а сега ме прихвана да рисувам икони на бутилки. Та не знам ни канони, ни правила..То е ясно, че няма да ставам иконописец..
Все пак не ми се иска да се излагам, макар и идеята ми е  Embarassed комерсиална за приближаващите именни дни. Днес направих нещо, имитирах, но не съм убедена, че е добре.
http://2.bp.blogspot.com/_VPtIQ7pdLO0/TKNV1qnUI0I/AAAAAAAAAXU/n_ … UfQU/s1600/фрагменти+бутилка+свети+Димитър.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_VPtIQ7pdLO0/TKNV2RdLXII/AAAAAAAAAXY/jr … hnoE/s1600/бутилка+свети+Димитър.jpg

# 684
  • Мнения: 56
dilu мерси за помощта. elinor мерси за оценката , но нямам рисувани портрети. Нещо не ми се удават  Thinking 

# 685
  • гр.София
  • Мнения: 184
Elinor, според мен мисли обемно и по четирите страни на бутилката - нещо по-скоро като библейски сцени - виж в този сайт

# 686
  • Мнения: 116
pls1,харесват ми картините ти.Имаш чувство за живописта.
Елинор,иконата ти е много хубава,мисля,че точно излъчването на нарисувана''на един дъх'' е магнетичното,различното и нетрадиционното,което ме привлича в бутилката ти.

# 687
  • Мнения: 7 091
Mustaine,   bouquet

Elinor, не се притеснявай за стилизирането на иконите! В крайна сметка ти не ги правиш, за да бъдат излагани в църква. Мисля, че добре се е получило, но и аз да повторя Дилу, за това да "обиколиш"стените с някоя сцена.

Аз имам нещо за вас, но утре Simple Smile

# 688
  • Мнения: 608
Благодаря за съветите, момичета  Hug Както и за комплиментите.  Grinning

# 689
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Елинор, много ми хареса. Много спонтанно и от сърце. Не знам дали е по каноните - нищо не отбирам от канони, но е красиво.

Общи условия

Активация на акаунт