Kaк миете зъбите на децата?

  • 3 671
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 192
Макар и да е на 9 месеца и половина и има само 2 зъба от време навреме ползвам напръсник и паста Ненедент бейби.Тръквам 2-те зъбчета и го оставаям да си гризка наконечника.Като попорастне смятам в началото аз да ги търкам,а и често да си мия зъбите в  негово присъствие(което междувпрочем правя и сега понякога) newsm28  grinning012

# 16
  • Мнения: 1 881
Аз ги мия още, защото считам , че тя не го прави достатъчно добре, но си имам и един хитър помощник. Купих малка дървена калинка, пясъчен часовник, и обясних, че два пъти трабва да обърнем часовничето и едва тогава сме готови. Иначе няма да има търпение, а така 2 - те минути минават неусетне. Също всеки път разказвам как Чук и Пук са дошли в работата и са ми казали какво е яла през деня, всеки път е изумена, че знам Laughing

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз мия зъбите му с ел. четка. Трудна е за смучене, много мърда  Wink
Научих го да отваря уста като го карах да пее "АААААаа", а за да измия отпред зъбките го карам да се усмихва като за снимка.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не ми дава аз да ги мия, сама го прави. Не се справя много добре, но пък надявам се скоро да се научи, напоследък поне не само смуче четката, а и търка криво-ляво.

# 19
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
В началото и на мен не ми даваше да ги мия.Тогава и давахв ръка моята четка с малко паста да мие моите, а аз нейните, сега пак аз и ги мия, но и тя ме подсеща и няма проблем.

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Дете на 2 години и половина, няма как да има нужната сила и координация на движенията на ръцете, за да си измие качествено зъбите. Това не означава, че не трябва да им се дава четка и да се поощряват, но основната грижа за хигиената е на родителя. Преди години прочетох в един сайт за стоматолози, че родителят трябва да мие зъбите на детето до шестата година. Моят син е на пет и отскоро съм го оставила да се оправя съвсем сам със миенето на зъбите. Не знам дали е случайно съвпадение, но вече има един кариес (слава Богу на млечен зъб).

Лесен начин за миене на зъбите. Детето е срещу вас. С едната си ръка леко придържате брадичката му, а с другата действате с четката.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз съм маничка на тема зъби и за това държа винаги да са измити перфектно.Поради тази причина на детето ги мия първо аз, след това давам четката на него.Но постоянно му повтарям колко са му бели зъбите, за да има стимул да ги мием хубаво.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз му мия задните, той предните.
Аз, пък не мога да го накарам да плюе пастата след това, въпреки че е на 4 г. Не искам да го убеждавам, че пастата  е отровна, или вредна, защото ще се отврати от нея и няма да иска да си мие зъбите... Кажете някой трик!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
Понякога й ги мия аз,но в повечето случаи тя сама си ги мие.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Аз, пък не мога да го накарам да плюе пастата след това, въпреки че е на 4 г.

 Доколкото знам детските пасти могат да се гълтат, не са вредни.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Като станаха на две и нещо им купихме по една четка и първите няколко пъти хващах ръката на детето или с моята четка му показвах как да го прави. Нямаше  проблем, бързо се научиха.

# 26
  • Мнения: 3 993
Откакто й поникнаха първите 2 зъба преди няколко месеца, аз ги мия със силиконовия накрайник и паста Ненедент. Тя много се кефи, защото й чешам венците. Това го правим само сутрин, засега, защото вечер заспива докато си пие млякото и няма кога да й измия зъбите. Ясно ми е, че процедурата не е истинско миене на зъби, но така й създавам навик за по-късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 790
Мием зъбите сутрин и вечер. Първо тя търка, после аз довършвам. Иначе плюенето е като игра за нас - аз показвам, тя повтаря. Хем вършим работа, хем се забавлява детето  Simple Smile
Мисля да и купя електрическа четка.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271

Аз, пък не мога да го накарам да плюе пастата след това, въпреки че е на 4 г.

 Доколкото знам детските пасти могат да се гълтат, не са вредни.
Да, знам. Мен не ме притеснява това, че я гълта, просто искам да го науча.

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383

Аз, пък не мога да го накарам да плюе пастата след това, въпреки че е на 4 г.

 Доколкото знам детските пасти могат да се гълтат, не са вредни.
Да, знам. Мен не ме притеснява това, че я гълта, просто искам да го науча.

Мий си зъбите пред него. Това е най-сигурният начин, че след това ще иска да се изплюе.

Общи условия

Активация на акаунт