ИЗРАЕЛ 29

  • 32 823
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тиги smile3532 smile3532 smile3532 незнам твоите близки и приятели винаги ли са с памперс покрай теб  Hug то няма такъв смях няма такова нещо...
Тали интересна историйка  Hug туда раба,че я сподели с нас  Hug

# 16
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Боряна, всичките са с памперси, стига да са до 2-3, максимум 4 годишни на възраст.
Искам да взема и аз боклука на София на концесия... ето с какво ще го събирам: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=347266&pid=11181538
и отзад: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=347266&pid=11181536  Laughing

# 17
  • Мнения: 610
Е, не мога да не се запиша и аз в тази красива, интересна и весела темичка  Hug

Анди доста си се постарала , браво . мишлетата са супер  Heart Eyes
Петя опасно бабе - пътешественик си имате вие  Simple Smile
Мента  Hug с нетърпение чакам да публикуваш сладките в кулинарната тема  Flutter
Тали, Петя, Мента - много интересни истории, мерси, че ги разказахте   bouquet

Пешек  fingerscrossed     fingerscrossed

# 18
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тигър, да не би да си си донесъл от Виена вместо сувенир боклуджийска количка  Laughing Нали се разбрахме, че няма да крадем от домакините?

Хари, аз не чета части самостоятелно... Така си ме приеха от началото и така си продължавам до сега.  Знам, че свекърва ми би се зарадвала много, ако се присъединя, но и си мисля, че ме разбира  Peace Когато идва моя ред, аз и мъжа ми винаги седим един до друг, той чете двойна доза, т.е. и моята  Grinning Всяка година, вече 6 години празнуваме заедно, преди Песах чета агадата вкъщи, вече наизуст съм я научила от толкова много репетиции, но пред много хора се притеснявам да го правя - пахад каал му казват на иврит, на бълг. притеснение от публика - и докато водех упражнения не го преодолявах, но на работа нямаше как... Преди празника се уговаряме дали искам да чета, да му знам знак, и предните две години му пригласях, но само заедно  Simple Smile И като пеем, пея тихичко... Не само на Песах, в петък пяхме "Честит рожден ден" и аз пак тихичко припявах  Blush

Имам записи от Седер Песах със семейството, но не смея да ги кача в youtube, защото има други хора все пак... (знаеш за какво става дума, самата ти изпитваш неудобство да държиш снимки в Интернет...). Братовчедката на мъжа ми е певица, тя е младичка, де, но пее в хор, искахме поне нейните изпълнения да качим, от концерти... но... тя не ни даде, иначе много ми се искаше да я чуете...

bliznacite,   bouquet Hug правих ги по рецепта, която вече съм давала, но ще кача снимки, отдавна не съм го правила  Peace

# 19
  • Мнения: 13
Мента , защо не спиш  Hug Да се надявам не те мъчи нещо от рода на главоболие  Praynig
Какво стана с лекарството на съпруга ти ? Пробва ли го вече ?

Ако някой знае нещо като "прикачи.ком" само ,че за видео  newsm78 Мисля , че ще ти е удобно - хем можеш да го качиш , хем възможността да се види от много хора без да си им дала точният адрес е малка   Grinning

Хайде аз отивам да броя овце  Wink
Hug

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анди, той взима си лекарството (с размер XL  Laughing), но още е рано за резултат. Говорихме с лелята на Ментов, евентуално да му прави иглотерапия...
Мерси, че попита  Hug

Тали, благодаря за историята!

И друг път сме говорили за това как е разделена самата църква - всеки камък едва ли не принадлежи на някоя църква (както и Ерусалим - земя, чиято собственост си поделят църквите и други институции). Последния път бяхме на покрива - там има етиопско селище, също ми беше интересно...  Историята за пазителя на ключа - той е мюсюлманин, изобщо много интересно място е! На иврит и казват кнесият а'кевер - църквата на гроба... Изскачат ми сега неща, вече не помня кои сме ги обсъждали...

bye  Лека нощ, стана късно ...

# 21
  • Мнения: 13
Мента вярвам ,че ще се оправи  Hug

Но да не го претоварва .  Казвай когато има резултат поне малък .  Peace

# 22
  • Мнения: 1 263
Анди, браво!   bouquet И на мен много ми хареса началото на темата.  Hug
Петя, благодаря за обясненията и разказа. Покрай вас научих много интересни неща.  lovekiss
Mentha, наина , бързо възстановяване на съпрузите ви ви пожелавам.  Peace Peace Heart Eyes Heart Eyes
Tali Dan, за първи път чувам тази история.  Thinking
tigar-migar , откъде ги измисляш все такива весели картинки и вицове.  Joy Такъв начин да се събира боклук виждам за първи път.   newsm78
maly, много добра идейка за лимоновият сок.  Peace Не бях се замисляла досега.
На всички  Hug .

# 23
  • Мнения: 490
Анди браво за темата!   bouquet
Аз досега писах тука един дълъг пост ама взе ,че ми изчезна незнам и аз какво направих smile3511.
     За болните Рофа Шлома(пълно оздравяване).
    За седер Песах, хубаво е да се присъства има прекрасни традиции и е интересно. Peace
     На всички  Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 
        Добро утро от снежен Пловдив   bouquet
 
    Баба Марта пак  ни изненада   Joy
 
  Анди   newsm20    ,браво .Аз с едни правила за иврита  се мъча цял ден и не мога да ги оформя както трябва   Embarassed

  Тигър , аз пък искам такива табели да има в Б ългария .
http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=1022351

  Hug за всички 

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро,
Да почерпя с една лимонана по случай удължаването на визата ми с още 3 месеца  Peace


Днес са намерили бомба на централната автобусна спирка в Хайфа,това е спирка която мъжа ми и много други хора използват ежедневно.За радост няма лоши последствия  Peace
А за който незнае глобата за неправлно пресичане е 100 шекела(25$)  Whistling
Хубав ден ви желая и дано ви се случат само хубави неща  Hug  Praynig

# 26
  • Мнения: 490
Цитат
А за който незнае глобата за неправлно пресичане е 100 шекела(25$)  Whistling
      Shocked Да не са те глобили? За бомбата на спирката и аз чух, в кола май казаха, че е била. Sick

# 27
  • Мнения: 2 952
  Ето за бомбата :

Да , кола с 40 кг. експлозиви . В Хайфа ще има проверки по улиците сега  , а гражданите се призовават да бъдат внимателни и наблюдателни. В Хайфа живеят много араби (за неореантираниите четящи). Как е успяла колата да влезе в паркинга на МОЛ-а (Лев аМифрац , קניון לב המפרץ‎) ...очудващо е ...В подземният паркинг не е успял да влезе , а отвън. Изглежда охраната  е пипала през пръсти както се казва . КОлата е   ерусалимска ,притежание на еврейка .Тя обаче  не е съобщила за открадната кола . Може да е фалшив документ за собственост се смята. Този е един от най-големите Молове в Израел  , с гара (влакове до Тел Авив и Наария) , централна автобусна спирка и  медицински център . Неделята е най-посещаваният ден . Този МОЛ беше ударен от  иракска ракета 1991 г. 

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3690025,00.html

Боряна , глобата за говорене по мобилен е още по - зашеметяваща ....говорене  по време на шофиране ...Винаги има нарушители обаче .... И въпреки всичко ми се струва , че повече  се спазват  елементарните правила тук  - хората поне колани слагат масово ....





# 28
  • Мнения: 20
Бокер тов Wink
Мента, това са картини от една чудесна варненска галерия (Галерия осем). В нея съм правила втората си самостоятелна изложба, a сега участвам там в общи изложби. Хрумна ми една много смела мисъл, дали не мога в Израел да направя изложба? Велико приключение ще е!!!
 Жаки  Simple Smile благодаря
 Hug

# 29
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Цитат
А за който незнае глобата за неправлно пресичане е 100 шекела(25$)  Whistling
      Shocked Да не са те глобили? За бомбата на спирката и аз чух, в кола май казаха, че е била. Sick

Ами мъжа ми глобиха...Ама той може да го оспори от глоба на предупреждение понеже не е имал провинения от 2001год. Та сега ще пише опровержение за да ни изпратят предупреждение.Ядосах се,че една рускиня полицая и вика тя се прави,че не разбира и подмина ама не вървеше с моите туристически визи да правим панаир...не ни се вре между шамарите.

Пете,мъжо работи на 50метра от спирката а аз винаги като ходя в Хайфа се шлая в него мол защото незнам как да отида до Гранд каньона  Confused

Инче,че можеш да направиш можеш ама ще струва много пари мисля...трябват спонсори  Peace

Общи условия

Активация на акаунт