ИЗРАЕЛ 29

  • 32 883
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 952
 Мента , при самият отговор  (отбелязването му) излиза в ляво едно малко прозорче  дали е верен или не. По този начин и теорията можеш да научиш грубо казано - ако не знаеш - цъкаш наред.Не е тоя начина обаче .Трябва да се чете . Не ти ли дава проверката веднага ? На мене - да. Виж дали няма опция да се скрие  проверката - моментната ... На мене ми излиза веднага щом отбележа отговора. Механиката на колата  си  я  четох на  български аз ...но  в БГ учебник мноооого нашироко разлята ...ехе ... Няма нужда ... Все пак е добре  да отворя капака на колата с моя мъж да видя кое къде  се намира поне , че на теория  не става - тъмна  Индия  е ...

Мимкис , как с речници , сладурка  ?  Simple Smile Първо иврита си оправи и после давай  Peace ...Трябва човек да  се съсредоточи върху въпросите , а не върху иврита . Зор ще ти е. Има и  на БГ листовки, но  с малки разлики в правилата  от тези в Израел ...Можеш да си цъкаш тук например  :

http://www.svetofar.com/   

Тези линкове  ги имам от Тали   bouquet

  

# 76
  • София
  • Мнения: 167
някой от вас ползвал ли е Gali Gum Baby?
Много ни го похвалиха и специално ни го донесоха от Израел, но опътването е само на иврит.
Как се дава? И наистина ли е толкова добро?

# 77
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента , при самият отговор  (отбелязването му) излиза в ляво едно малко прозорче  дали е верен или не. По този начин и теорията можеш да научиш грубо казано - ако не знаеш - цъкаш наред.Не е тоя начина обаче .Трябва да се чете . Не ти ли дава проверката веднага ? На мене - да. Виж дали няма опция да се скрие  проверката - моментната ... На мене ми излиза веднага щом отбележа отговора.

Може би е от браузера  Peace Отворих с Internet Explorer и тогава, при отбелязване на отговора, ми изскача поп-ъп дали отговорът ми е верен. Но с Mozilla Firefox не ми излизат отговорите, не показва верни ли са или не  Confused

Не планирам вадене на книжка в скоро време... просто не ме влече, но някога ще го направя, защото знам, че трябва. Сега - за удоволствие попълвам, за самата проверка колко знам, като игра ми е  Grinning

_ilka_, не съм ползвала, нямам бебе... Това е за облекчаване болките, когато растат зъбки, нали?

# 78
  • T"A
  • Мнения: 2 515
някой от вас ползвал ли е Gali Gum Baby?
Много ни го похвалиха и специално ни го донесоха от Израел, но опътването е само на иврит.
Как се дава? И наистина ли е толкова добро?


Учудва ме, че упътването е само на иврит - проверете за всеки случай, след иврита би трябвало да пише и на английски и арабски (при повече късмет би трябвало да има и на руски)
Намерих едно указание в Интернет, ще ти го преведа  Peace
източник

Цитат
מינון:
עם הופעת הסימנים הראשונים 20 טיפות או כפית קטנה מפלסטיק 3 פעמים ביום.
במקרה חמור: 10 טיפות כל 15 דקות, להגדיל מרווחי זמן עד להטבה.

Дозиране: когато се появят първите знаци - 20 капки или 1 малка пластмасова лъжичка 3 пъти дневно.
В по-остри случаи: 10 капки на всеки 15 минути, като с настъпване на подобрение, увеличаваме времето между всяка доза.



Така ли изглежда кутийката?
Между другото, продуктът е френски, на фирма DOLISOL  Peace
Ако те интересуват съставките (билково е), ето списъка:
Plantaga Major. 3CH
Caffea Crude 3CH
Belladona 3CH
Calcarea Phospharica 3CH
Chamomilla 3CH
Rheum Officinalis 3CH
Borax 3CH

# 79
  • Мнения: 1 526
_ilka_, това е страхотно хомеопатично сиропче. Аз съм ползвала (давала на синът ми) от него и едно друго за газове на същата фирма.
Значи ако просто е леко неразположено бебето се дават 20 капки три пъти на ден. Но ако ситуацията е по- тежка се дават по 10 капки на 15 минутен интервал до успокояване на болката (получава се 2-3 пъти) и така до следващата акака.

За газовете специално това беше единствено нещо, което му помагаше и можехме да поспим няколко часа.

Повече по- късно, позрави, аз отивам да прибирам градинарят!

Как се казваше- синхронно писане?!  Joy

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 13:51 от Tali Dan

# 80
  • София
  • Мнения: 167
Ей, страхотни сте!   bouquet
Как не се сетих по-рано да питам тук  ooooh!

Mentha точно такава май е опаковката, с една совичка май беше? Нямам я под ръка, че днес я връчих на мъжът ми да ходи да пита някой по-сериозно ивритоговорящ как се пие.

Дадох сега на зверчето една лъчичка, пък да видим дали ще има ефект и дали въобще от зъбите е така ужасна  ooooh!

# 81
  • Мнения: 310
Шофьорска книжка и кола при наличие на деца си е почти задължително, че с децата върви и мноооого багаж  Whistling и постоянно трябва да ги водиш някъде. И татковците като са на работа  newsm78 .... стягайте се не е трудно и не е страшно хич

# 82
  • Мнения: 2 952
Не е трудно , как ще е трудно,  suni4ka ....  Аз май  не съм видяла  нужда от колата  и затова така се разтягам във времето ...незнам .Около нас има всичко на една ръка разстояние дето се казва .... Свекър ми е влюбен в мене и децата и се сърди дори ако не го  моля да ни закара някъде ...Хас ве халила (не дай си боже) да  чуе , че сме се покачили на автобуса и буквално е така  -  #Crazy Лама , лама ??!! (защо, защо??!) Утре ще води Саги на Езра уБанав (Езра и синове )  да хапват шишлици , чипс , хумус ... Двамата само  Flutter и после от там  в  Тел Авив да се подстригват двамата - мивца 1+1  Joy Скици ! Да вървят !

_ilka_ , успех с малкото човече !Малките буболечета немогат да обяснят , може да са колики .... Ако е от  зъбките (което е вероятно за 4 м. бебе ) ще  се плюнчи много ама мноооого ...чак за лигавниче ... Температурка, разстройство ...такива неща ....злояди стават .... Нервни, не спят много ....Хапят , ръмжат си  (от  зло  hahaha ) .Незнам дали ти е първо детенце  затова  да си кажа .  Твоята връзка с Израел каква е ? ( " мъжът ми да ходи да пита някой по-сериозно ивритоговорящ " )

# 83
  • Мнения: 310
Ментичка овладя велосипеда  Grinning сега е ред на автомобила  travel       А някой може ли да каже възможно ли е в София да се намери някъде хумус ама готов сготвен  eat

# 84
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шофьорска книжка и кола при наличие на деца си е почти задължително, че с децата върви и мноооого багаж  Whistling и постоянно трябва да ги водиш някъде. И татковците като са на работа  newsm78 .... стягайте се не е трудно и не е страшно хич

Това е единствената причина да искам книжка  Grinning Иначе изобщо не чувствам нужда  Blush

suni4ka, чувала съм, че в арабските магазини може да се намери готов хумус Peace Иначе тхина - суров материал, има (сусамов тахан), а от него лесно се прави тхината, която ядем  Grinning А велосипеда - така съм го овладяла, кой знае колко комична гледка съм отстрани  Joy тъкмо времето е подходящо за колело, но пък мъжът ми контузен - едно ли е чудо!


_ilka_ , да, има някаква птичка  Simple Smile Дано помогне! В линийката ти видях, че дъщеричката ви има много красиво име  Heart Eyes Аз обичам кратки и звучни имена  Hug В Израел е популярно за момче Идо, с ударение на о-то, Ида звучи малко немско и не съм го срещала тук (освен аз да си кръстя така дъщерята и туко-виж и на други им харесало  Grinning). Харесват ми Ема, Ела, Рая, Мия, Ния, Ади... какви ли не съм ги мислила  Grinning

# 85
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Такааааааа днес учихме песен за фалафел-а  Joy Голям цирк да се направи песен за вид сандвич....Ето я и песента:
http://www.youtube.com/watch?v=Dj83QHAj51A

# 86
  • Мнения: 2 952
Лану йеш фалафел , на бабата половин фалафел ,  много много пилпел ...  Joy От матос-а (самолета) на фалафела ...Ох , боже !  Mr. Green

Мента , изглежда харесваш кратки имена ....Хубави си изброила .... Само с Ела ще имат проблем при изговарянето на БГ не с меко Л.  Grinning Как харесвам Ади ...  Simple Smile


# 87
  • Мнения: 234
Ей много смешно ми звучи тази песен Joy JoyВ началото като започна и с оркестър,си викам-тия са страшни Joy Joy

Мента,така ме е яд,че не си кръстих детето Ния,но всички казваха момче,и не бях подготвена.Още ме е яд!

Я да препитам аз ,шифиорката Петя,какво е картер-дали е научила у-то на двигателя Joy Joy

# 88
  • T"A
  • Мнения: 2 515
По-смешна песен не бях чувала  Joy

Ади означава украшение  Grinning Много ми е любимо, но е твърде разпространено тук и имам чувството, че, ако викна на улицата "Ади" (евентуално на детето си), поне още няколко момичета ще се обърнат към мен  Laughing Ния си е българско име, то пък стана много популярно сред българите в чужбина, такова чувство имам поне... тук малко биха го бъркали с Мия, с което си кръщават децата, докато с "Н" в началото не съм чувала... С "Н" има и други хубави - Ноа, Нога, Нета...
За Ела съм си мислила за този проблем  Peace Но и с "р" не е леко, защото в Бг не го казват гърлено - името на мъжа ми звучи различно, когато го произнасят българи и когато израелци го казват... Разсъждавам си "на глас", не ми обръщайте внимание  Joy

# 89
  • Мнения: 13
фаляяяфель  фаляяяфель фаляяяфель хаха .....  Сериозна работа е тази песен  Joy

Най-добратами приятелка в училище се казваше Ния . Седяхме на един чин , бяхме (и сме де ) родени на една и съща  дата в един и същи месец  в една и съща  година и си бяхме най-добри приятелки  hahaha Joy .  И като се запознаваме с някой му казваме всички тези неща  Joy Joy

Забелязала съм ,че когато спомена как се казва ме питаха често дали е еврейка  Thinking Laughing


 Горещо препоръчвам тази листовка  http://www.svetofar.com/?action=listovki&listovka=99  hahaha Joy 

Кажете после колко грешки  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт