Какво мислите за тези методи за прояждане

  • 3 577
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но смятам, че всеки родител би опитал от всичко за да се оправи детето му.

мдам.
Хранила съм си детето със супа, налята в чашка от Данонино, за да я лъжа... И все пак да хапне нещо.
Иначе да си оставя детето на глад, с надеждатат да прояде - мнеее... Нивгаш. не го възприемам аз този метод.  Naughty

# 16
  • Мнения: 934
Гледах по ТВ как някои спецове учат деца да ядат. Ама става дума за деца, които не са злояди, а направо нищо не ядат. Живели на сонда до този момент . Явно и такива имало. Някакво 5 годишно момиченце. Та има някаква болница дето отиват и живеят с родителите си. Спират да ги хранят със сонда, на родителите се забранява да говорят за храна. Живеят си там, хранят си се нормално, детето ако иска идва и яде с тях. Въпросното момиченце обаче 10 дни не пожелало да хапне нищо, само на вода карало. Та след 10 дни само си поискало ябълка за пръв път в живота. Едно пък друго момченце пак така било прояло, ама 24 дни не хапнало нищичко.
Според мен първо, това са медицински случаи, много по-сериозни от обичайното 'злоядство', и второ, щом са правили специално предаване за тях, значи са били непрекъснато под лекарско наблюдение и не е било опасно за живота им. Но явно методът действа!

# 17
  • Мнения: 9 814
Писала съм как се боря със злоядството доста пъти. Нещо подобно е.
И без да водя дъщеря си в болница и да чета и гледам за подобни случаи отдавна практикувам този метод.
Не говоря за храна, не моля, не насилвам, не предлагам, не лъжа, абе с две думи нищо не правя.
Просто оставям нещо за ядене на масата.
Абе злояда, злояда, ама като я притисне гладът и ходи да си гризва по нещо. Mr. Green
И до сега правя така, не предлагам закуска- става, пие се, облича се...минава половин час:"Ааа, мамо ще ми дадеш ли нещо за закуска?".

# 18
  • Мнения: 2 757
Аз за съжаление не мога да практикувам оставяне на масата и когато огладнеят да си хапнат, защото преди да огладнеят храната вече е разхвърляна и размазана из цялата къща. Обичат много да си играят с храна, за съжаление

# 19
  • Мнения: 9 814
NikiFin , съжалявам.
Иначе методът за непредлагане и неспоменаване на думата храна действа определено.
Мой познати са го практикували също и са постигнали резултат.
 ooooh! На някои може и да им е смешно като ни четат, но предполагам че, тези с неядящите по цели седмици деца ще ни разберат.

# 20
  • Мнения: 1 919
малко Off : Иве, радвам се да те засеча.
По темата : Смятам, че много малко родители могат да издържат психически да приложат този подход. Може би при крайни ситуации.
Твоите и трите ли са злояди или само Давид?

# 21
  • Мнения: 46 518
И за мен това е начинът, така действам и до днес, с тази разлика, че тя в такива моменти минава натечности мляко и вода, по 7-10 дни е карала.
До 1г. и половина поне 3 пъти.
Като по-голяма не точно от злоядство беше при нея, а насочване на вкуса в неприемлива за мен посока.
Опредлено ефект има.

# 22
  • Мнения: 371
До някъде съм съгласна с този метод,но само при деца над три години.

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз не бих си оставила детето да гладува в никакъв случай, и аз се правя на маймуна само и само да хапне нещо. Но методът и според мен работи особено като правиш всичко естествено и непринудено, като не насилваш. Уверих се с това като го изпробвах при малката, но с водата не с храната. Не пиеше вода изобщо, обаче сега пие и то доста. Пълня и шишето и го оставям на достъпно зап нея място и тя си го виза и си пие. И с храната е голе долу така, насилвам я да яде само когато е болна иначе нямаме проблеми, яде си, но когато е болна става страшно, дори и на системи сме били и затова ме е страх. Тя също е хранена дълго време със сонда в родилното отделение и някак си не се научи много да суче, беше и много трудно, сега яде с лъжичка без проблем, но пък н ще да дъвче а направо гълта и затова трябва и да пасирам всичко! ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 447


 Щом детето е в болница и под лекарско наблюдение, едва ли е толкова рисково.Важното е, че методът действа.Дано на никой не се случва да има такова дете, но смятам, че всеки родител би опитал от всичко за да се оправи детето му.
Много точно казано.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не бих оставила детето си да ми се инати чак до такава степен. Защото в определен момент всичко опира точно до инат!

# 26
  • Мнения: 4 555
В нормална ситуация, човек би трябвало да издържа без да огладнее около 6 часа, за децата дори по-малко. Ако едно дете не иска да хапне нищо 10 дни, то значи има причина, която го кара да не усеща глада или е по-силна от него. Вместо да се стремя да уморя детето от глад, бих се насочила да търся причината и да насоча усилията си към нея. Отказването на храна за мен е симптом, а не същинския проблем.

# 27
  • Мнения: 9 814
Детето ми имаше периоди, когато не огладняваше на 6 часа.
Причините съм търсила и то не сама, а с доста прегледи- от рутинен при педиатъра до такъв с гастроентеролог, изследвания и пр.
Детето е здраво, но защо му липсва апетит отговор не получих.
За това си изработих мой метод и колкото и неприемлив да е за някой при детето ми действа.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имала съм злоядо дете. Оставяла съм я цял ден като бебе без да яде е не огладня. Още повече се притесних и не издържах- дадох и мляко като спи- само тогава ядеше. Така си и порасна злояда, а сега се храни много добре.

# 29
  • Мнения: 2 757
Не бих оставила детето си да ми се инати чак до такава степен. Защото в определен момент всичко опира точно до инат!

И как точно не би го оставила  newsm78. Как смяташ да го принудиш да яде  Thinking

galia_mi , аз с моя късмет май излезе, че и трите са злояди. За Теди се чудех дали да го слагам в тази категория до скоро. Ама сега от както тръгнаха на ясла и гледам другите деца, ВСИЧКИТЕ, как си хапват, Теди си е направо злояд. За Ева да не говорим. А Давид си е злояд в комбинация с инат от как се е родил. От хората, на които всяко дребно несъвършенствео в храната може да ги откаже да ядат.

Общи условия

Активация на акаунт