В снежна красота Кюстендил засия- зимна белота!

  • 28 549
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 958
Честито Благовещение!




# 16
  • Мнения: 3 698
Честит празник и от мен! Бъдете здрави и обичани!

# 17
  • Мнения: 1 840
Здравейте, Кюстендилски мами! Утре ми предстои пътуване до Кюстендил и бих искала да ви попитам как е времето при вас днес и има ли сняг по пътищата? Благодаря ви предварително!  Grinning

# 18
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Маги_ДС, здравей Hug
Времето днес е типично пролетно със слунчице и тук таме облаци. Снега почти се стопи, пътищата са разчистени до асфалт, така че смело тръгвай насам Peace

# 19
  • Мнения: 1 840
Маги_ДС, здравей Hug
Времето днес е типично пролетно със слунчице и тук таме облаци. Снега почти се стопи, пътищата са разчистени до асфалт, така че смело тръгвай насам Peace

Много ти благодаря за информацията! Успокоих се!  Че днес тук си беше същинска зима - един сняг, една виелица...

 newsm51

# 20
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета!
Честит празник!
Много хубава темичка, дано и времето отговаря на нея, че с тоя студ Embarassed
Сети, клипчето е чудно, насладих му се HugЩе изпратя и аз снимки ако не е късно Rolling Eyes
Ние идвахме в Кюстендил, но много лошо ни натисна снега и не съм ви се обаждала.Като се запролети наистина ще идваме често и нямам търпение да се съберем Hug
Хайде хубава вечер!

# 21
  • Мнения: 3 698
Момичета, сигурно знаете, колко е трудно на хората с диабет...Всъщност, едва ли е необходимо да сме запознати отблизо с болестта, за да проявим съпричастност...когато става дума за дете с диабет, сякаш нещата стават още по-болезнени и мъчни.Има средство обаче, което може да спести на дечицата многократните инжекции, да им даде малко повече свобода в хранителния режим и е с по-добри възможности за конрол на кръвната захар.Това е възможно с инсулинова помпа.Тя би могла да облекчи живота на дечицата с диабет.Инсулиновата помпа обаче е скъпа, а не се поема от НЗОК, нека се опитаме да променим това.Ето един линк към петиция за инсулиновите помпи, прочетете и ако искате подпишете, нека се опитаме да променим нещо:
http://bgpetition.com/malki_diabetik/index.html
 Hug Hug Hug

Има още инфо за петицията в заковани теми в "клюкарника" и в "деца с увреждания и хронични заболявания" .

# 22
  • София
  • Мнения: 958
Сети - аз я подписах преди време, дано има резултат. Подписвам почти всички петиции за значими каузи. Дано допринасям с нещо.... Praynig


Момичета, пишете как сте?

Времето се затопли значително и това ми действа тонизиращо. Най-после слънце и топлина след дългата зима..... Simple Smile


# 23
  • Мнения: 558
Здравейте момичета!Нахълтвам във вашата темичка, понеже с мъжлето ми ни предстои да дойдем в Кюстендил на санаториум в понеделник Laughing  за около 12 дена,пък ще идваме за първи път във вашия град и искам да помоля за малко инфо за санаториума и града. Уж съм запазила от най скъпите и ремонтирани стаи, но не се надявам да е хубаво, дано да остана приятно изненадана. По картата като погледнах видях че санаториума е в центъра на града, да ми препоръчате хубави заведения и кръчмета наоколо и не знам още какво..... Rolling Eyes
Благодаря ви предварително Hug

# 24
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Здравей, Снеж Hug В кой санаториум сте си направили резервация, за да ти дам по-подробно инфо за него. За завденията май няма да съм с много прясна информация, но мага да ти препоръчам "Тихия кът" в едно много близко до града село. В което и такси да се качиш и им кажеш името на заведението ще ви закарат, всички го знаят. Има страхотна кухня, на сносни цени, добро обслужване и приятна обстановка. Таксито от центъра до там ще ви струва около 2,50-3,00 лв. Друг хубав ресторант е "Маневи", но там не съм ходила скоро и не знам как са цените и кухнята. Има и две кръчмички в центъра на града, на една и съща улица, но там става голям джангър от младежи и в петък и събота е задължително да си с предварителна резервация. Едното е "Аквариума", а другото "Секвоя", но ако сте дошли на почивка и релакс, не е за препоръчване, е ако обичате шумотевицата, става. Peace
Това се сещам на първо време, ако имаш други въпроси, питай Simple Smile
Приятно изкарване ви желая Hug

# 25
  • София, България
  • Мнения: 2 222
За хапване препоръчват Ирландския пъб - Дъблин. Не съм ходила, но една приятелка работеше в Стримон спа и каза, че там пращали чужденците да хапват, че било най-приятно Simple Smile

Нашия малчуган пак го заточихме на село... дано да е само за седмица ... Направих иначе културната програма за седмицата, че с тия деца, човек не може никъде да мръдне  Rolling Eyes

# 26
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
О, да Радос, бях го забравила Дъблин ooooh!
Ходя редовно там, обстновката наистина е приятна, но менюто им е доста бедно, цените са поносими и обслужването е добро Simple Smile

# 27
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Добро утро,
времето навън е страхотно, какво ще кажете за една срещичка по центъра. Ние с Вики от вчера следобяд сме в Кюстендил, снощи даже ходихме и на цирк, а след малко се приготвяме за рзходка.

# 28
  • Мнения: 3 698
Добро утро и прекрасен ден   bouquet
Тръпката и ние отскачаме до Дъблин редовно, ще се оглеждам вече  Grinning , на същото мнение съм, приятна обстановка, но менюто наистина е бедно и не бих отишла заради храната.За биричка е супер обаче, даже на два пъти си правехме мини форумски срещи преди време.Може да направим една по-голяма сега като е топличко вече, ако искате  Hug , може там отвън, така децата ще са ни пред погледа Sunglasses
На мен като съвкупност от обстановка-обслужване-кухня, много ми хареса ресторанта във Велбъжд, бяхме там за годишнината от сватбата ни и бяха разпилели листа от рози по масата ни, много романтично изглеждаше, а панорамата, разкриваща се от там  е невероятна Crazy .
А за Тихия кът непрестанно само чудесни неща чувам за кухнята, за четири години обаче, още не сме ходили, даже последно разбрах, че правят доставка до Кн , не знам дали е вярно, някой има ли меню от там  chef?
Дотук с кулинарното обсъждане, време е за спорт вече  Joy ...
Да се похваля, записах Лора /най-после/ на художествена гимнастика, от миналата седмица ходи, понеделник, сряда и петък ще сме там.В залата е топличко, дограмата е нова.
Лора е във възторг.Много е ентусиазирана и се старае много сладко.
Аз съм много доволна, надявам се да продължава да й е забавно, харесва ми също, че ще се научи малко на дисциплин, нужно й е.
Остава единствено въпросът с това да имам един час свободно време три пъти седмично, без да се отдалечавам много от стадиона...
Не видях някъде да пише всички курсове, които се предлагат  Thinking , погледнах, че има фитнес, но май е по-скоро бодибилдинг и културизъм, има програми за сумо, карете, джудо  Mr. Green , аеробика или каланетика не видях. Ако някой има инфо, моля да каже  Praynig
Кафепиене в близост до стадиона също ще ми е приятно,  ако има желаещи  Hug
Марси и ние сега /след половин час, де/излизаме, но трябва да мина да купя някои неща, /дрешки сигурно/ за подарък и после мислех пред картинната евентуално, ще ти звънна  Heart Eyes

# 29
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
setony , правят доставки до Кн и им имам менюто тук в офиса Wink Ще се чуем за кафенце някой ден, когато Лорка е на гимнастика и ще ти го дам Hug

Общи условия

Активация на акаунт