децата на дъщерята и децата на снахата

  • 4 724
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 53
По-скоро жените предпочитат да поверят децата на майките си, при равни други условия, защото на тях могат по-лесно да "наредят " как точно да ги гледат, могат да се скарат, без да се притесняват,че ще се намразят и т.н. При повечето снахи и свекърви има една дистанция, която прави нещата малко по-сложни.

# 16
Белинда точно и ясно го каза , ако имам нужда от помощ ,ще викна майка си ,а не свекърва си ,след раждане, кой помага ,естествено майка ми, свекървата е чужд човек как да и споделя интимен проблем ,е затова и аз исках дъщеря честно, за нашите нямам притеснения да им звънна по- всяко време, но на свекърите ми е неудобно.

# 17
  • Мнения: 4 965
По-скоро жените предпочитат да поверят децата на майките си, при равни други условия, защото на тях могат по-лесно да "наредят " как точно да ги гледат, могат да се скарат, без да се притесняват,че ще се намразят и т.н. При повечето снахи и свекърви има една дистанция, която прави нещата малко по-сложни.

С това съм съгласна, но

Чуденка, отново изхождаш само от гледна точка на себе си и очакваш, че всички са като теб.
Аз след раждането не съм викала никого на помощ. Интимни неща съм споделяля еднакво и с майка ми, и със свекърва ми. Вярно е, че звъня на нашите без притеснение, но пък и мъжът ми звъни на майка си без притеснение. Нито моите родители, нито майка му са ни отказвали подкрепа в даден момент на нужда...
И свекърва ми е чужда за мен, но не и за децата ми. По същата логика, тъщата /т.е. моята майка/ е чужда за мъжа ми, но не и за децата му...

# 18
  • Мнения: 804
Белинда точно и ясно го каза , ако имам нужда от помощ ,ще викна майка си ,а не свекърва си ,след раждане, кой помага ,естествено майка ми, свекървата е чужд човек как да и споделя интимен проблем ,е затова и аз исках дъщеря честно, за нашите нямам притеснения да им звънна по- всяко време, но на свекърите ми е неудобно.
Помага по-компетентния и този който ще бъде по-полезен!
При моята дъщеря, това беше свекърва и.
Това не е състезание по роднинство, а нормални човешки отношения.

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
По-скоро жените предпочитат да поверят децата на майките си, при равни други условия, защото на тях могат по-лесно да "наредят " как точно да ги гледат, могат да се скарат, без да се притесняват,че ще се намразят и т.н. При повечето снахи и свекърви има една дистанция, която прави нещата малко по-сложни.

 Joy

Не се притеснявам да давам инструктаж както на майка ми така и на майката на мъжът ми,ако се налага съм и по-остра,но това не пречи да си имаме уважението както с едната така и с другата...
за протокола: аз котака си не оставям на никой да ми го гледа,какво остава като дойде време за деца,не г разбирам аз така нещата,който си има деца да си ги гледа той,мен никога не са ме гледали баби и т.н. не разбирам кому е нужно това,но хипотетично да приемем,че по-бих склонила на помощ от свекървата,отколкото на майка ми,не ме разбирайте погрешно,обичам майка си,уважавам я,но нито аз разбирам нея,нито тя мен... Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 53
Помага, който е под ръка, майка ми , колкото и да си обича внука, като е на 600км, няма как да помага. Желанието на дъщерите е съвсем друга работа, затова написах "при равни други условия".

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda  не знам от къде я извади тази статистика 90 %. При положение, че има и много семейства, които живеят заедно с родителите на мъжа, няма как да стане.
Е, хубаво де, статистиката я извадих от наблюдения върху приятелите си и въобще хората от моето обкръжение, не съм питала НСИ Laughing Нямам приятели, които да живеят с родителите си, нито с едните, нито с другите. Живеем самостоятелно. Като опре до викане на подкрепления, имам цифром и словом точно една комшийка, която предпочита свекърва си пред майка си, защото майка й е бизнес дама, чиито телефон не спира да звъни, а свекърва й гледа бебето съвестно Peace Всички останали предпочитат мама Simple Smile Може да е три пъти в годината, ама.. Wink

Бабилия, аз съм последният човек, от когото ще чуеш, че свекървата е лоша Naughty Напротив, не съм спирала да се хваля с моята и много си я обичам. Обичам да й ходя на гости и гледам децата да прекарват що годе по равно време при нея и при майка ми, защото колкото едните са баби и дядовци, толкова и другите Naughty Но като закъсам и ми трябва спешно гледач, винаги привиквам мама. Не че свекърва ми ще ми откаже, но...просто това са фактите Peace

# 22
  • Мнения: 215
Всичко зависи от различните хора. Моите свекъри пък помагат повече на нас отколкото на дъщеря си ( за глвдане на децата имам предвид). Бих се доверила на майка ми и баща ми-разбира се. По-лесна ми е комуникацията с тях а и съм гледана и възпитавана по техните критерий.

# 23
  • Мнения: 804
Белинда, нямах предвид конкретно теб, а клишето.

# 24
  • Мнения: 411
имам приятелка за която съЩествува само нейната рода майка,баЩа ,сестра ,племенница а неговата къде остава,да не го е измътила свраката,
4е нали и  него майка го е раждала,нали и тя родилни мъки е търпяла,а пък е и по възпитан.

нали и някои от нас  Ще бъдем свекърви,винаги съм казвала 4е отноШенията снаха 7 свекърва зависи от снахата.трябва да умее с перце да гали дуШата на свекито

# 25
  • Мнения: 39
Много правилно е за мен - децата на дъщерята и децата на снахата. Аз съм снахата и моето дете никога не искаха да го вземат и да го гледат. А на зълвата отраснаха при тях. В началото много се ядосвах и се карах с мъжа ми. Но синът ми вече порасна и не искам да мисля повече за това. Той вече сам вижда и разбира , че има разлика между него и братовчедите му.

# 26
  • Мнения: 769
...
Пак казвам - не че хората си делят внуците.
.Всички братовчедки вярвахме, че баба не ни обича толкова, колкото другите братовчедка и братовчед. После пораснахме, започнахме да ходим по-често при баба /ваканции, уикенди/, започнахме да общуваме повече с нея и осъзнахме, че винаги е обичала еднакво всичките си 7 внуци. Просто с 2-ма от тях е делила дълго време своето ежедневие. Но става дума за различни неща...
Мисля,че родителите не делят децата и внуците си.Просто го показват по различен начин в зависимост от това колко често са общували.Вярно е, че много рядко виждам внучката си,но нейното усмихнато личице е винаги в сърцето ми.Надявам се никога да не си помисли,че я обичам по-малко.

имам приятелка за която съЩествува само нейната рода майка,баЩа ,сестра ,племенница а неговата къде остава,да не го е измътила свраката,
4е нали и  него майка го е раждала,нали и тя родилни мъки е търпяла,а пък е и по възпитан.

belinda, не споря, но ти още от сега приемаш едно клише, че децата на сина ти ще са повече при другата баба. Нещо като свекървата е лоша, просто защото е свекърва, а мама е добра защото ми е майка.

За съжаление,предубеждението винаги създава проблем в отношенията.Никога не ми е било ясно защо някои млади жени са много настоятелни, в това съпрузите им да не посещават родителите си или да използват децата си като щит.Поне с такова впечатление съм останала от темите за свекървите в този форум.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 18:46 от nordina

# 27
  • Мнения: 2 587
Зависи си от свекърво/тъщата - моята е с едно дете и нямам база за сравнение,но имам роднини при които това е очевадно.Бабата в случая може и еднакво да обича внучките си,но децата на дъщеря й са: " по-възпитани;по-добри;по-напреднали;по-красиви",докато внучето от снахата е : " дебело;зиморничаво;невъзпитано;лигаво" и други все подобни от тоя род,без да се осъзнава че през повечето време тя го гледа и ако е такова,то е по нейна вина.

# 28
  • Мнения: 2 700
В моя случай твърдението на авторката е вярно. Родителите ми никога не са гледали нито дъщеря ми, нито децата на брат ми. Но се усещаше (или поне аз усещах), че предпочитат дъщеря ми. Показната страна на нещата винаги е била еднаква - подаръци за всички по равно, целувки, милувки и т.н. Но ако дъщеря ми се разболееше, майка ми звънеше по найсет хиляди пъти да пита как е, докато при племениците ми звънеше веднъж. Иначе отношенията снаха/свекърва бяха прекрасни, т.е. не мога да отдам разликата в отношението към децата на някакви междуличностни конфликти.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за другите - не знам. Моите родители обичат еднакво внуците си  Heart Eyes

Тук нещата, поне за мен опират до обратното... Кои баба и дядо са пО-мили на децата? Тези, дето се интересуват от тях или тези, дето ги виждат инцидентно (2-5пъти в годината)?

Общи условия

Активация на акаунт