Да гледаме заедно финалът на ''Голямото четене'' по БНТ

  • 1 941
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Гледах и съм разочарована от избора на първо и второ място.
Явно сме още под иго, щом не може да избягаме от "Под игото" и "Време разделно".  Confused

# 16
  • Мнения: 77
Към горните 2 мнения  Peace Точно така!

"Под игото" със сигурност е хубав роман! Но за жалост много от хората са гласували по традиционния за България начин - "под строй". Аз също съм сигурна, че 50% и повече от гласувалите са пуснали вота си от криворазбран патриотизъм и въобще не са чели романа!

Сега ще си направя импровизирано проучване в скайпа, да видя колко от моите познати са чели "Под игото"  Wink

# 17
  • Мнения: 10
 Жалко, че спечели "Под игото". Моят фаворит беше "Тютюн". 

# 18
  • Мнения: 101
"Под игото"  бих го сложила на последно място в тази класация. Лично аз гласувах за "Махалото на Фуко", но  романът не попадна в десятката.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Много интересно, никой не е гласувал за победителя в анкетата newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм за Галактическия стопаджия. С удоволствие си я препрочитам през някакъв период от време.
Но ако го имаше Бай Ганьо бих гласувала за него. Някои пасажи  ги зная наизуст.

# 21
  • Мнения: 429
Гледах и съм разочарована от избора на първо и второ място.
Явно сме още под иго, щом не може да избягаме от "Под игото" и "Време разделно".  Confused

Съгласна съм с теб.

# 22
  • Мнения: 2 811
Изобщо не харесвам под игото и не виждам литературната му стойност. Не мисля, че непременно трябваше да спечели българско произведение, но, ако трябва да избираме Българското, Под Игото е най-тъпият бг роман. От изброените книги, най - много харесвам сто години самота  на изток от рая и майсторът и маргарита. Не виждам под игото , граф монте кристо/това е един прост приключенски роман?! / какво правят в челната десятка.

# 23
  • Мнения: 433
В Голямото четене гласувах за "Пътеводител на галактическия стопаджия". Понеже гласуването беше за любим роман!
(това обяснява присъствието в големия списък със заглавия от рода на "Харка, синът на вожда" "Без дом" и прочие, а във финала на "Граф Монте Кристо". Всъщност се колебаех дали да не гласувам за него. И двата романа съм препрочитала хиляда хиляди пъти. )

В тази анкета гласувах за "Малкият принц" - понеже  въпросът е Кой роман трябва да спечели.
(личните ми впечатления за пристрастията на куп българи на различна възраст ме карат да мисля така)

# 24
  • Мнения: 8 999
От стоте заглавия не съм чела само Коелю. Но вече съм много заинтригувана, ще взема да го разлистя.
Както и в истинската класация, така и тук, гласувах за "Майстора и Маргарита". Сред стоте финалисти имам още 5-6 много любими романа, препрочитала съм ги десетки пъти и все не мога да им се наситя.
И, тъй като гласуването няма за цел да се фаворитизира непременно българско произведения, се почувствах свободна да избера наистина това, което ми е любимо.
Ако става дума за номинация изключително на български роман, изключвайки и абстрахирайки се от абсолютно всички останали /написани от чужди автори в различни епохи/, то бих се разкъсала между Ивайло Петров /"Хайка за вълци" и "Преди да се родя"/, Радичков /въпреки, че не съм сигурна дали има романи, май се ограничава само в повести и разкази/, Захари Стоянов /"Записки по българските въстания"/.
За мен "Под игото" е много важен роман, добър роман, въздействащ, чела съм го с интерес както като дете, така и в по-зряла възраст, но... не ми е любим.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 291
Ама наистина  ли никой не разбра как стана гласуването?

В понеделник вечер трябваше да се гласува наново, предишните резултати от гласуването (в които "Пътеводител на галактическия стопаджия" беше на първо място) не се взеха предвид.
Така че "Под игото" е любимия роман на тези които са гласували само в понеделник вечер по време на предаването.

# 26
  • Мнения: 2 132
Ама наистина  ли никой не разбра как стана гласуването?

В понеделник вечер трябваше да се гласува наново, предишните резултати от гласуването (в които "Пътеводител на галактическия стопаджия" беше на първо място) не се взеха предвид.
Така че "Под игото" е любимия роман на тези които са гласували само в понеделник вечер по време на предаването.
В нета пише, че резултатите се сумират.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Гласувах за "Железният светилник". Страхотна книга, също и останалите 3 от четирилогията. Препрочитала съм ги многократно.

Общи условия

Активация на акаунт