ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 26

  • 18 418
  • 299
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39
Stef, моля те копирай моето лично съобщение до теб и го пусни, за да могат да го прочетат и другите. Да наистина, съгласна съм че сгреших, за това че ти писах на личния. Определено не съм се разпалила, напротив малко ми е смешна цялата тази ситуация. А относно "пуленето" явно имаш свръхестествени възможности.

Това беше личното съобщение на Stef до мен:

"Опитах се възпитано да ти обясня, че никой не е забранил да се изказва мнение.
ние мамите, кото сме се включили в темата по-късно нямаме думата и трябва да си мълчим и да не изказваме нашето мнение ли??? - някой казал ли е, че трябва да мълчите? НЕ. Ти изопачаваш думите.
Защо занимаваш мен на лични - темата касае всички, най-добре там да се разнищи проблема, макар че е смешно и не разбирам защо се разпали толкова от едни заглавия на теми? За да е честно и да няма ощетени - пуснах анкета - а ти реагираш така, като ми пишеш ЛС и ми се пулиш какъв ми бил проблема? Извини ме, но се държиш детински и параноично
Не искам да ми отговаряш, а ако го направиш - имай предвид, че ще направя разговора ни публично достояние. както е и редно по принцип.

Нямам думи..."

# 61
  • Мнения: 232
Не се карайте моля ви
А относно копелета - гледахте ли кумиците - Копелхаген била столица на копеУетата  Joy

# 62
  • Мнения: 9 120
Нарушение на правилника на форума е да се публикуват личните съобщения, но щом искаш да правиш сеир - заповядай:

Преди минути получих това ЛС от Сиско:

Здравей ".:.Stef.:.", пиша ти на личния, за да не занимавам останалите с това.
А за името на темата: аз лично нямам претенции дали да бъде по-кратко или по-дълго, но какво излиза, че ние мамите, кото сме се включили в темата по-късно нямаме думата и трябва да си мълчим и да не изказваме нашето мнение ли??? Не съм много съгласна. - това бяха точните ми думи и никъде не съм споменала че някоя от вас "забранява", както изопачаваш думите ми.
Не мога да те разбера?!? Какъв е проблема?
Ако по някакъв начин съм те обидила - Моля, извинявай!
Нали форума е за това, да се съберем и да изказваме личните си мнения по различните въпроси?!


Моят отговор е по-горе, в поста на Сиско.
А сега, кажете с какво заслужих АЗ да отнеса това и не е ли смешно да се прави от мухата слон???
Свидетели сте, че цивилизовано и с доброжелателни емотиконки се обърнах към Сиско още в поста си от стр.3. Пуснах анкета, за да е честно всичко. И в замяна получих ..среден пръст, извинете.
А Сиско - като ти е смешно и на теб, защо просто не се посмя вкъщи пред компа, а реши да правиш световен проблем от едно заглавие??

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 15:19 от .:.Stef.:.

# 63
  • Мнения: 1 113
А, така, за такова глупаво нещо се хващате за косите...

Сиско, извинявай, ама не си права. Най-доброто, което Стеф можеше да направи беше да пусне анкета. Ако зависеше от мен бих съкратила още заглавията и биха звучали като "ЮЛИ 2009. Тема № ...." и въпреки, че можех да го направя когато пусках темите, се съобразих с решението, което вече са взели останалите и изкопирах старото заглавие. Сега, най-доброто, което можете да направите е да си редактирате постингите и да не давате възможност за повече полемики по въпроса.

Днес ходих да си пусна изследвания - пълна кръвна картина и урина. Имам драстично падане на хемоглобина, въпреки, че сега е на граничната стойност - 112 / преди беше 130/. Докторката ми предписа фоливит феро. Някой пие ли го?

# 64
  • Мнения: 22
здравейте,бременна съм в края на петия месец и получих бъбречно възпаление в следствие на което пих антибиотик Амоксиклав цели 10 дни.Лекарите казват ,че няма проблем ,но мене ме е страх за бебето.Някой от вас пил ли е този антибиотик?

# 65
  • Мнения: 36
Здравейте мили момичета,

хайде и аз да се включа в темата, че току-виж сте ме изтрили от първа страница  Joy. Отдавна не съм писала.  Blush

Избрала съм си всичко необходимо за бебето( количка, креватче, помпа за кърма, шишета, ваничка и т.н) но не мисля да пазарувам преди 7 месец.

Относно помощта на бабите- мисля че ще ми е нужна помощ и затова майка ми ще поживее с нас първите 6 седмици а след това свекърва ми за още 6 седмици. Мисля че ще ми бъдат голяма помощ   newsm79 newsm28  1ironing  wash  hang  1dishes   cook  newsm71  smile3532, а и ще е много приятно както за нас   newsm37  car003  smile3524  така и за тях да бъдем заедно за известно време понеже живеем в Англия и рядко се виждаме. lalalala

На курс за родители ще ходим с мъжът ми през юни( веднъж седмично за 5-6 седмици. Мисля че ще е полезно. Освен как да се грижим за бебето ще ни обясняват и как протича раждането, какво да правя и какво не, и с какво мъжът ми би могъл да ми помогне.

Goldi 81   честита ви количка. Със здраве да си я ползвате. И ние тази  ще купуваме. Би ли пратила сайта от който я поръча, че доста евтино ми се вижда.  

fleur_lilia  Hug Hug Hug

Аз вече съм + 11кг. Вчера такъв рев му изревах по повод килограмите че чак комшиите ме чуха. newsm45 Като се поуспокоих изядох един шоколад, еми к'во да направя, не се сдържах. Weary Какво ще става до краят на бременноста-поросто не знам. smile3518
 
това е за сега от мен.На всички много гуш. Hug Hug Hug

# 66
  • Мнения: 425
Хей момичета не се карайте за глупости. Мисля че това с анкетата е най - доброто, което можеше да се направи, да изчакаме да видим резултатите и тогава ще се вземе решение какви да бъдат заглавията. Така е най - справедливо и никой няма да има право да се сърди после  Peace

# 67
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета Hug
Стеф - мисля, че няма нужда от тази анкета.Винаги ще има недоволни.Няма пълно мнозинство затова който пуска темата, според настроението да решава, а  и не мисля , че ако е късо или дълго заглавието има за някой значение Wink
Мима - защото си малко пълна не виждал пола, това ме разби Shocked
Лилиа - и аз ще се повторя, но също ми стана много неприятно като прочетох думата "копеле" нито едно дете не бива да е наричано така независимо по какъв начин е на този свят.Казвам го като омъжена жена, не знам в какъв смисъл го употребяваш, но за мен е неправилно.Колкото до жилището неприятно, но в момента цените падат все по вече особено в големите градове.Днес цял ден слушам как в Пловдив 3стаен панелка се продава за 13 700евро  #CrazyТрудно е наистина дано се оправите, мисли за бебето и повече положителни емоции Wink
До въпросите на Мамбина - аз сама ще си гледам бебчето с помощта на таткото и каката.Почти всичко си имаме от каката само количката ще вземем от една моя приятелка, а до година ще купя направо лятна.Май, юни месец ще започна с покупките на дрешките.
При мен проблема е , че тепърва ще се местим и ни чака много работа.По този въпрос нашия татко също не се занимава с каквито и да е ремонти за всичко викаме хора ooooh!
Приятен ден на всички  bouquet

# 68
  • Мнения: 61
Тц, тц, не се карайте, тука, има малки деца... baby_neutral

Пусната е анкета, тя ще  покаже мненията накъде клонят.

# 69
  • Мнения: 7 263
Привет юлски момичета  bouquet
Стеф - прекрасно оформена темичка   bouquet

Момичета имам едно питане. В последния месец яко го закърших откъм киселини, лошото е че явно вноса на Талцид е временно спрян. Има някакъв български заместител, но на листовката му никъде не пише, че може да се ползва и от бременни. Някой от вас ползва ли нещо и какво?
Утре, най-късно в други ден съм на преглед и ще питам, ама до тогава  Sick

# 70
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Лени, слънце, ето една полезна темичка - дано откриеш твоето лекарство - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380639.msg10537846
Не се карайте, моля.Не сте малки деца да се държите като ощипани ooooh!
Стефи,  Hug Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 36
.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 16:11 от cocktail

# 72
  • София
  • Мнения: 39
Момичета, наистина става вече доста смешно.
В един от постовете си казвам, че нямам претенции дали да бъде по-крато или по-дълго името на темата. ако на някой му се занимава да прочете всичко наред. Тогава може да резбере защо се застъпих за изказано мнение на една от нас в предните страници. Не ми допада, че ми се преинацават думите!
За анкетата - чудесно!
А за темата - да наистина прекрасно е оформена!  

# 73
  • Мнения: 232
mimi83 не се притеснявай, днес по БНТ точно даваха за антибиотиците и бремеността, че  е по-опасно да не пиеш. Освен това лекарите си знаят работата. И да - някой преди около месец-два беше споменал, че пие амоксиклав.

# 74
  • Мнения: 179
Аххх недей те така момичета Wink
Сафо -какво толкова ти пречи ако е с по дълго заглавие темата , недей те така това са спорове за малки дечица.Никога до сега не съм обръщала внимание на заглавието на темата само следа дали е новата, номерацията, вие ме разбихте с тези спорове ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт