скърцане със зъби по време на сън?

  • 23 717
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз скърцам със зъби откакто се помня. Нашите постоянно ме тъпчеха с препарати против глисти като малка, въпрекии отрицателните изследвания. Нямало е кой да им каже, че е съвсем друга причината. Мъжът ми полудяваше в началото като се оженихме, защото неможел да спи от мен. Сега след 12 години вече не споменава дори. Или съм спряла или не му прави впечатление. Доколкото знам това се нарича "бруксизъм" и се дължи на по-възбудимата нервна система. Обикновено децата скърцат със зъби и после отминава като пораснат.
Ето един помощен линк: http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =39&Itemid=39

Ми я си виж аватара!!! Как няма да скърцаш със зъби  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Добре, че мъжът ти спи спокойно и не споменава нищо.. ама то знае ли човек какво си му направила та да си мълчи така Joy Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми като малка скърцаше със зъби,отдавах го на това,че и аз го правя.Скоро обаче не го е правила.

# 17
  • Мнения: 436
Benighted е описала точно проблема.
Аз също скърцам понякога със зъби, сина ми също го прави, когато му е запушен носа.
Засега нямаме проблеми с емайла на зъбите, стискам палци и при вас всичко да е наред  Hug

# 18
  • Мнения: 2 274
Vache, студентстването на дърти години не прощава никому  Mr. Green Mr. Green Mr. Green!
Колкото до снимката - де да и имах зъбите...  Mr. Green! От този проблем емайлът на моите зъби е напукан и имам страхотни проблеми. Добре ми казваше зъболекарката преди 5-6години да си взема боксьорски шини и да спя с тях, но ми се видя тъпо  Tired!

# 19
  • Мнения: 2 132
А каква е връзката между скърцането със зъби и глистите?

Иначе моят мъж съм го чувала да скърца. Ама той и бълнува и хърка понякога... пълна програма Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, студентстването на дърти години не прощава никому  Mr. Green Mr. Green Mr. Green!
Колкото до снимката - де да и имах зъбите...  Mr. Green! От този проблем емайлът на моите зъби е напукан и имам страхотни проблеми. Добре ми казваше зъболекарката преди 5-6години да си взема боксьорски шини и да спя с тях, но ми се видя тъпо  Tired!

Ми тъпо е разбира се... ужас, представям си ако спя с боксьорски шини до мъжа ми.. ще пускам после анонимни теми в ДиС по въпроса за липсата на секс и наличие на лИбовница/и  Joy

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Колкото до снимката - де да и имах зъбите...  Mr. Green!  Добре ми казваше зъболекарката преди 5-6години да си взема боксьорски шини и да спя с тях, но ми се видя тъпо  Tired!
Joy Истината е, че и аз понякога скърцам със зъби. Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 801
Мъжът ми скърца нощно време, сега спи със скоби, за да не износва зъбите и да не натоварва венеца. Детето и то скърца и не само на сън. И то сигурно ще получи скобите със новите зъбки.

# 23
  • Мнения: 3 211
И моята дъщеря скърца със зъби. Няма здравословни проблеми. Зъбите й засега са добре, а скърца постоянно. Даже сутрин като я будя я чувам, че скърца.
Сега като четох статията от зъболекар за бруксизма видях, че имам всички симптоми и питах мъжа ми, каза,ч е много рядко и аз скърцам Shocked Досега не съм знаела. Ще взема да се заинтересувам от тези шини. Само дето не знам как ще спя с тях. Аз сега толкова трудно заспивам, а пък със шини не знам ooooh!

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 18:29 от very nice

# 24
  • Варна
  • Мнения: 308
И моята дъщеря  скърца със зъби понякога.Глисти няма,нормално емоционална.Педито каза че е нормално,затова засега не се шашкам.

# 25
  • Мнения: 35
Синът ми също скърца , изследвахме го , но няма нищо Naughty

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И моята дъщеря скърцаше доскоро, че даже и претракваше. В началото си мислех, че е свързано с боледуването и, защото съвпадна с една хрема. Обаче хремата отмина, скърцането остана. Миналия месец я заведох при хомеопатката ми и тя реши проблема, сега вече почти не скърца, а ако го прави, е съвсем тихо. А преди ме събуждаше. Според хомеопатката ми се дължало на страх от нещо.

# 27
  • Мнения: 222
Айде и аз тука.Аз от малка скърцам с зъби.Забелязала съм че най често ми се случва когато някаква тревога съм я преглътнала и не съм я решила според моите представи.Понякога мъжът ми ме буди като скърцам със зъби,но има и такива случаи че аз си се будя от шумът който вдигам.Най лошото е че после и зъбите ме болят.

# 28
  • Мнения: 293
да се пиша и аз- моя син скърца от малък- поне го помня когато беше на ....около 4-5 год.сега е на 14 и още скърца ли скърца-и ние правихме изследвания за глисти-нищо. на невролог-братовчед ми е такъв и той човека пуска други изследвания- вече не помня даже какво беше,но накрая отговори,че явно е много емоционален и....но като се събудя през ноща от скърцането му-направо настръхвам-а той спи в другата тая. зъбите му са добре, не трака- само скърца и то УЖАСНО.я ми кажете повече за тези шини с които се спи.

Общи условия

Активация на акаунт