Пролетта на вратата чука, мама МАРТенка с бебето се фука!

  • 12 175
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Свате да беше посменила дизайна малко. Аз съм направила нова тема ама няма време да я пусна.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте и от нас. Калин не повтори вчерашния подвиг със спането, но все пак докара 5 часова пауза (от края на кърменето до будене, ако се брои от началото на кърменето си е почти 6 ч.  Mr. Green ) - обаче спа при нас. Като си е в креватчето и се буди по-често  newsm78 Благодаря за палцестискането - явно е свършило работа, защото Калин май започна да ползва редовно и нежеланата досега гърда! Оказа се, че съм нацелила позата (какво ли не опитах, горкото ми бебе) - аз полулегнала на възглавници, а той диагонално легнал по корем върху моя корем...
Що се отнася до даряването на кърма, работата е сериозна. Има доста изисквания, подписва се договор (оказа се, че кърмата се заплаща - а защо му викат даряване - не знам), вземат се изследвания и т.н. Някой ако се интересува, може да ми пише на ЛС за подробности. Конкретно за нас: дойде днес лекарката от БМК и аз си разказах всичко, вкл. се пошегувах, че ако знаех, че така ще стане, щях по-рано да се свържа с тях, барем Калин по-рано прояде пустата нежелана цица... Понеже изследванията са скъпи, а не е сигурно ще има ли за даряване в крайна сметка, разбрахме се да ми се обадят пак в сряда, за да видим как са нещата. Оставиха ми документите да се запозная подробно. Отделно те ще трябва да ме проверят, че имам кръвопреливане при операцията на черния дроб, а и за операцията нещо там си проверявали... Та това е накратко.



А като казвате, че вечер бебетата спят при вас, за да ви е по-лесно да кърмите и да не ставате, означава ли, че не сменяте памперси? Аз Дариян не смея да го оставя с несменен памперс, защото понякога се оказва, че от това е супер нервен и не му се спи, а ако е ял вече става още по-сложно, защото и рискувам да повърне. Та нощем се сменяме полузаспали, преди да яде.

Винаги сменяме памперса преди ядене. Нощем не мием дупето (само денем): тати сменя памперса, а аз приготвям помпата и капките. След борбата с капките тати спи, а ние с Калин се забавляваме.
За банята исках да те питам защо не го слагате бебко да ляга, но не видях по линийката на колко дни е  Mr. Green и ще се въздържа. На Калин къпането много му харесва, но обличането никак не го кефи... Почваме доста рано, че тати прави масаж преди баня и цялата работа е към 30-45 минути и накрая обикновено е МНОГО гладен, но пък нали целта е да се поумори, че да спинка после  ooooh!


Сега се сетих, та да ви питам-вашите бебчета обръщат ли се докато спят? Rolling Eyes.Радослав много се върти ишава докато спи,случвало се е да го оставя на една страна а след час да си е обърнал главичката на другата и да спи по гръб...знам че това е опасно и се замислям дали да не купя възглавничка против обръщане newsm78

И Калин така прави, а уж подпираме гръбчето. Дори нощес, както си спа при нас, а го подпирам аз с тялото си - пак сутринта беше се извъртял по гръб.


The_light_2008, а мажеш ли зърната с крем след кърмене, че да им "помагаш"  newsm78


dobro_nastroenie, dyMa, добре дошли у дома  Hug

МАМИТАТА 2 в 1,
Hug



П.С. Срам не срам ще призная, че хабер нямам как да се намали снимка, за да се сложи на 1-ва страничка... Знам за качване, пускане на картинки и разни други, ама не съм намаляла досега (нали идеята е да не се товари страницата, а не само визуално да е по-малка снимката - е т'ва не го знам). Кой ще изнесе открит урок, сигурно има и други като мен, ама ги е срам да си кажат... Чакам урока, за да не тормозим все едни и същи мами, благодаря предварително   bouquet Искам да сменя малката снимка на Калин с една, на която се смее Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 858
Хей, днес имаме мама със секцио.  ooooh!  нани1983 стискаме палци и чакаме добри новини  Praynig
Стискам палци и на Катя и на всички които са тръгнали непредвидено.
Някой ще добави ли Дивена аз не смея да пипам че съм многоооооооооо зле с такива неща  hahaha

# 18
  • Мнения: 2 495
Свате да беше посменила дизайна малко. Аз съм направила нова тема ама няма време да я пусна.
Mи давай редакшъна тогава Wink
Светле, виж така дали ще стане http://www.momentofpeace.net/category/motherhood/page/3
Знаем ли как се казва момиченцето на Дивена? newsm78
Aйде и дизайна е сменен, и Дивена е добавена Hug

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 10:49 от Белла

# 19
  • Варна
  • Мнения: 858
Доколкото си спомням май Адриана  Peace

# 20
  • Мнения: 267
Уф все не докарвам до тия линийки. Зеленко, на 10 дена е Дарко. По принцип, по моя преценка, пъпчето е перфектно - то падна още в болницата, никога не е кървяло, сълзяло, поаистваме го всеки път със спирт, то почти и не остана какво. Ама на първата консултация докторката каза до 20ия ден да го къпем на чешмата и то само с вода (въпреки, че не го спазваме много, все пак и дупето му е акано), и после във ваничка. Та, и да и се обадя и да и кажа, че на мен ми изглежда добре, няма много смисъл, ще си изчакам консултацията още 10 дена, пък дано не го травмираме детето до тогава. А като казваш цялата процедура 30-40 минути, все голичък ли стои през това време? Ние колкото и да топлим, имам чувството, че му е много неприятно да стои гол и все бързам да се обличаме, и мазането на гънките правим по най-бързия начин.юАбе общо взето нали за новоредно се препоръчва банята да не е за повече от 10 минути от събличането до обличането, та ние сме готови за 8-9 минути. Явно като порасне малко още и се включат масажчета, ще увеличим времето за баня.

# 21
  • Мнения: 361
здравейте и от нас. Hug
На Нани - успех миличка и чакаме новини.  Hug
Айрис- дано е твоята тема.  Praynig Hug

за сменянето на пемперса- ние го правим преди ядене. А мием дупето на всяко ако, независимо дали е ден или нощ. И след подсушаван се мажем с кремчето на себа мед и намаслените кърпички (много са хубави).

Ние през нощта се лигавихме. Първо будува с татко си до 24ч, после се напъваше нещо до 1ч и май ни почнаха коликите. Вчех я при мен (ние си имаме любима поза, спи върху гърдите ни) и така до 4 и нещо. После папкахме и пак същото. Мислех, че ще скапам графика, но не Rolling Eyes малкото ми съкровище се събуди в 9ч гладничко. Само и аз като Зеленкото се тормозя, че ни иска едната гърда, но здраве да е- ще се цедя.

На мамитата 2 в 1- милички, всеки ден ви мисля. Стискам ви палци.  Hug

Белла- мерси за темичката, златни сте със Слънцето  Hug  bouquet  bouquet
Цветке- успех на консултацията

За сега от нас лек и усмихнат ден  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 263
Добро утро!
Честити месечинки на Стефан на беба и на Светла на munito!
Успех на  нани1983!
Ще си купувам колан, за след раждане. Ще дадете ли мнение, избрала съм си ето този.
Това дете нещо не му стигна 1час да се нахрани Shocked. Нещо нервничи и май пак ще се цокаме, а пих кафенце вече Confused
Всички 2в1, дано това да е вашата тема за раждане fingerscrossed
Днес някакво мокро и влажно ми се вижда в София, май не е за разходка? Някой ще излиза ли?
Я, Мария взе, че заспа-явно не й се пие кафе. Laughing

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте,
Запис и от мен в новата тема   bouquet

Белла - относно нощното хранене, аз малко се притеснявам. При вас с Ради как е, той как се храни?
При мен Алекс яде например около 12 - 1 часа и после се буди около 3 - 4 и пак е гладен. Педиатърката каза да не го храня тогава а да му давам само вода, пробвах един два пъти, но той се скъсва от рев докато не му дам мляко и си го храня немога да го оставя така. А казват, че към края на първия месец трябвало да се откаже и от храненето в 12 ч., е как ще стане това незнам като неможем да се откажем и от храненето в 3ч.  newsm78

Памперса и аз го сменям преди всяко хранене и след като се наака пак.
Ади хайде няма ли вече да раждаш от кога те чакам  Hug

Лек ден на всички   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 428
Анабел, много трудно ще откажеш бебе на 1 месец, та дори на 3 месеца от нощното хранене  Laughing
Това са врели-некипели от преди 20год, дето нашите педита си ги мелят още  Tired
Щом се буди бебето, значи е гладно. И няма какво да се тормозите и двамата, ами си му дай млякото  Peace
Като порасне, тогава прави разни опити, ако още не се е отказал сам от нощното хранене  Peace

Гледам вече за масажи говорите. Аз още не съм почнала масаж и гимнастика  Rolling Eyes Макар, че като я мажа с млякото след баня и правя лек масаж на тялото. Но не е онзи специалния.
С Мира може и да станат нещата с масажа и гимнастиката. Защото Маги ревеше, като заклана гола и просто нямаше как да се занимаваме с такива неща  ooooh! А навсякъде за това пише, че е много важно бебето да е спокойно и да му е приятно.

# 25
  • Мнения: 48
Мамчета да ви питам набързо за млченицата ,че се притесних -цялото ни езиче е бяло  Sad
Постоянно преплаква -дали я боли и какви са симптомите на тази млечница освен бялото езиче  ooooh!

# 26
  • Мнения: 147
здравейте.включвам се във вашата темичка,само за да ви кажа,че моя приятелка роди днес в 2.10,момиченце-3980;51см.борислава.тя е записана в априлската,с термин 3.04,но събитието се случи по-рано.досега не е писала при вас,но се надявам вече да е по-активна.
честито на всички родили,и успех на следващите. Peace

# 27
  • Мнения: 4
Да се запишем и ние Simple Smile Още сме 2 в 1, много се надявах вчера да е деня, но бебка нещо не й се мърда.Сега като се размина, някак си ми стана все едно...то и от това време не можем да мръднем от къщи - такива калища са покрай нас Sad.
Много ви се радвам като ви чета и не мога да повярвам, че скоро и аз ще мога да споделям опит Simple Smile. Уж чета много и лекции и книжки, а още се притеснявам дали ще разпозная симптомите за тръгване към болницата. Сега и колата ни се развали като по поръчка, цяла седмица е в неизправност, дано днес вече да я оправят, че до къщи таксита не идват... Гледам да съм позитивно настроена, обаче това очакване направо ме побърква !!!

   А това е за МЛЕЧНИЦАТА :
Това са гъбички в устата. Няма значение дали бебо е на АМ или кърма. Това са бели налепи повътрешната страна на устата, бузите и небцето, забелязват се като плаче. Представляват нещо като пресечено мляко, давате вода, но те си седят. Обикновено когато са малки бебетата не реагират по някакъв начин, но ако налепите му са повече може да откаже да яде, защото го боли. Може да забележите, че кожичката на устните му са някак зачервени по-малинови. Лечението е със специализиран гел – „Дактарин” това е перорален гел, слага се колкото грахче на биберона на бебето около ½ час след хранене, то само си го разнася из устата. Ако обаче не желае биберон, може на кутрето да  си сложите и да го поставите, то само ще си го разнесе, 3-4 пъти на ден до 10 дни. Ако обаче сте пропуснали първите симптоми на бебо и се е проявило много силно, не може да чакате дълго лечението с Дактрина, може 1-2 пъти да направите процедурата със сода за хляб, която е неприятна - в една каф.чашка вода, 1 каф.лъж. сода се разтваря, на пръста си завивате една марличка и потапяте в този разтвор и се обира с въртеливо движение, то плаче може да прави опити да повръща. Ако по марлята има кръв не се притеснявайте, това значи, че някои от налепите сте ги изчистили до здраво, след което пременявате на лечението с „Дактарин”.
   Като профилактика обикновено се дава 2-3 лъжички вода след хранене на бебето, един вид да изплакнат устата от млякото (лъжички, защото понякога след хранене не можете вече да накарате бебето да лапне беберон).
   Ако бебето има млечница трябва да мажете и гръдните си зърна с Дактарина, за да не се повтаря инфекцията.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 285
Уф все не докарвам до тия линийки. Зеленко, на 10 дена е Дарко. По принцип, по моя преценка, пъпчето е перфектно - то падна още в болницата, никога не е кървяло, сълзяло, поаистваме го всеки път със спирт, то почти и не остана какво. Ама на първата консултация докторката каза до 20ия ден да го къпем на чешмата и то само с вода (въпреки, че не го спазваме много, все пак и дупето му е акано), и после във ваничка. Та, и да и се обадя и да и кажа, че на мен ми изглежда добре, няма много смисъл, ще си изчакам консултацията още 10 дена, пък дано не го травмираме детето до тогава. А като казваш цялата процедура 30-40 минути, все голичък ли стои през това време? Ние колкото и да топлим, имам чувството, че му е много неприятно да стои гол и все бързам да се обличаме, и мазането на гънките правим по най-бързия начин.юАбе общо взето нали за новоредно се препоръчва банята да не е за повече от 10 минути от събличането до обличането, та ние сме готови за 8-9 минути. Явно като порасне малко още и се включат масажчета, ще увеличим времето за баня.

Ами плесни най-бързата линийка, че щяхме да оплескаме нещата.. или напиши в подписа датата на раждане и името, това е най-бързото, което се сещам....
Ми той Калин вече на месец и кусур, затова вече и масаж, и по-дълга баня, и всичко (ама затопляме добре, де). Иначе щом е паднал пъпът, защо да не го къпете  newsm78 Ние къпем Калин от втория ден у дома (първия бяхме малко ошашкани от всичко и пропуснахме). Първите дни слагахме лепенки непромокаеми на пъпчето (макар че беше паднало още в болницата, но все още сълзеше) по съвет на педиатърката, ама няколко пъти пропуснахме, та не сме се вживявали осбено...

# 29
  • Мнения: 2 495
Уфф, и мене тва ме съветва педиатърката, както и всички около мен-в 12 да му е последното хранене, после чак в 6 Rolling Eyes.Малко трудно ще стане и при нас, защото той се буди през нощта и иска да яде.Иначе как е при нас-в 9 яде, след това към 1, после в 5 или 6.Само веднъж ми е правил по-голяма пауза от 6 часа
Дилейн, млечницата доколото знам не боли.Иначе аз го мазах с Дактарин и се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт