Вашата история за гърнето

  • 2 139
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На 1г. и 8м. аз пробвах да я дресирам на гърне
Тогава реших, че ще й се доверя и ще чакам да последва нашият личен пример - вратата на тоалетната отворена широко и чакаме да ни имитира.
С две думи - без приучаване, само с пълно доверие в детето, че когато физически е узряло, само ще го покаже Grinning
най-вече доверие в детето и никакво принудително използване на гърне Peace Peace Peace
аз моя син го сложих на 8 мес.прие го с голям ентусиазъм.почна да пишка там отвреме навреме.
от 10 мес ака само в гърне.на 1 год сам казваше"имаш ака".голям кеф за мен,защото чистих наакано само 10 мес. Simple Smile
за пишкането само в гърне мина много повече време.ние бяхме смесен тип,както му скимне.единия път пишка в гърнето,другия -в памперса.
на 2,9г. сам си махна дневния памперс.никакви инциденти.
на 3,4г пак сам си махна памперса по време на следобедния сън.2-3 пъти е изпускал само няколко капчици в гащите докато успее да стане от леглото.
чакам скоро да свали и нощния. Peace

# 31
  • Мнения: 804
Голямата ми дъщеря много лесно се приучи на гърне-беше на 8месеца като започна да ходи на гърне,на 1г.беше вече без памперс.А малката сега  е на 1г. и 1м. и понякога само върши нещо в гърнето, още е с памперс и мисля лятото да започна да я приучвам на гърне,макар да мисля, че ще е по трудно отколкото при каката.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
На около 7-8 месеца бавачката й реши и започна да я слага на гърне /или легенче беше  newsm78/. Няколко месеца по-късно Дариа започна да се противи. Забраних на бавачката да я слага... десетина дни по-късно чух детето да плаче, докато говорех с бавачката по телефона. Плачеше, защото бе оставено на гърнето.  Sick
Изхвърлих гърнете, уволних бавачката.
Когато беше на 2,5 г.  майка ми започна да мрънка, че даже и в "Африка" /имаше предивд Южна Африка, където живееше/ децата били с гащи след 2-та година. Не й обърнах внимание. На около 2 и 8 месеца имаше проблем с кожата, но пак не пожела да сложи гащи. В градината ме питаха дали не искам да учат. Да занеса няколко чифта дрехи. Отказах. Попитах детето кога ще спре да носи памперс, тя ми отговори: "Като порасна." Попитах я това ще се случи ли като стане на 3 години? Тя потвърди. Повече не съм говорила по въпроса. ПО това време се будеше суха от сън, но нарочно отказваше да се изпишка в тоалетната, а го правеше лежейки си в памперса.

Като стана на 3 години точно свали памперса изведнъж, нощен, дневен... и започна сама да си ходи в тоалетната, без да й напомням и да я питам. Нямаме фалове, освен един същото лято, когато играли на индианци в градината  Laughing За акането обаче искаше памперс.  Rolling Eyes Спря да го използва около месец по-късно, след като майка ми й казала, че акито й храни рибките в тоалетната.

Със следващото дете не смятам да позволявам на никой да се опитва да го учи на каквото и да било. Ще си чакам.

# 33
  • Мнения: 2 448
Ето моята история, цитирам се от друга тема, за да не я пиша отново.

Майка на момче съм. На година и 9 месеца започнах да го водя направо в тоалетната да пишка прав на гърнето през около 45 минути и беше с памперс-гащи за улеснение, а и за да мисли, че това не е памперс. Казвах му че са гащи за големи деца и в тях не се пишка. Постепенно увеличавах интервала до през два часа.Не говореше почти до 3 години, но на 2 махнах памперса тотално. За акането на гърне. Той си ходеше по веднъж дневно и в началото го слагах сутрин да свърши работата (бях забелязала, че по това време ходи) , после той сам си го вземаше гърнето, когато му се ака.
Не съм видяла особена трудност с махането на памперса, но и не съм настоявала твърде рано за това.

# 34
  • Мнения: 3 434
на пет месеца и половина седеше стабилно седнал, на 6 месеца го сложих за пръв път на гърне. оттогава за вече 2 месеца, само 2 пъти се е нааквал в памперса- когато иска да ака започва да плаче по- особено някакси  Rolling Eyes за пишкането- преди и след сън задължително. слагам го на час- час и половина и винаги пишка. няколко пъти вече си идваме от разходка със сух памперс, особено сутрин се стиска и докато не го сложим на гърнето не ака. надявам се до лятото да махна памперса за през деня.

# 35
  • Мнения: 489
Започнахме късно с гърнето(1г.6м.) по съвет на педиатърката. Не искаше да стои изобщо, пищеше. По късно започна сам, но само акаше на гърнето. Напълно махнахме памперса на 3г. С малката ще започна след 1-2, т.е когато се научи да седи стабилно. мисля, че ще се научим докато навърши 1г.

# 36
  • София
  • Мнения: 399
 Тръгна на ясла и там я научиха за нула време, не че не бях правила опити преди това, но явно техните методи са по-успешни.

# 37
  • Мнения: 301
На 2 години се отучи от памперсите за постоянно  Laughing. От поне 3 месеца се опитвахме да го научим на гърнето - не стана. Той направо го мразеше и изпитваше ужас от него. Купих 3 различни и по широчина и като оформление - не. Накрая купих седалка за тоалетната (пате) и столче - стъпало, за да се качва по-лесно. За 3 седмици (с махнат памперс) се научи сам да си казва и да си ходи до тоалетна без да имаме изпускания  Mr. Green. Не е чак история - просто детето не харесва гърнета,  Laughing щом и аз го осъзнах проблеми нямахме.

Общи условия

Активация на акаунт