117 Deutschland: Ветрове гонят ни през немските клади ееее-еее-ееее

  • 12 424
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 190
Веднага Grinning

# 76
  • Немция
  • Мнения: 6 961
Тоничка, данке за тортата! Grinning
А какъв изпит си взела, ако не е тайна? Blush Да не е за майстор по тортите? Wink

# 77
  • Мнения: 1 190
Тоничка, данке за тортата! Grinning
А какъв изпит си взела, ако не е тайна? Blush Да не е за майстор по тортите? Wink

Хехе не Laughing, този е

# 78
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И при нас е от 2г. вече. А от следващата година градините в Дюсс ще са безплатни  Peace Преди нямаше места, а представете си какъв бой ще пада сега  ooooh! ooooh! ooooh! Което ми напомни да прозвъня двете градини където съм подала документи за Симон дали има резултат, макар не съм особен оптимист  Tired

Татяна, това за мен е по-добрия вариант - оставяш и тръгваш. 5мин плач и край, това си е обикновено. Мен със Сашко ме караха 1 седмица да седя там по час час и нещо, той само около мен се въртя, и нямаше никакъв ефект седенето ми, защото после в продължение на няколко месеца като го оставях пускаше по някоя сълзичка, а на мен всеки път ми се късаше сърцето и нали съм ревла и аз по пътя за у нас пусках по някоя  Embarassed Embarassed
Сега със Симон сигурно ще е много по-трудно, той е само с мен и никак не се е отделял, няма баби, няма гледачки, а Сашко поне беше свикнал да го гледа някой друг....ще видим като му дойде времето  Crazy

# 79
  • Мнения: X
Брей, много малко плащате за градини вие. Явно в наше село си е скъпичко. Или не съм проверила всички възможности. Бобо ходи на целодневна КиТа, частна. Просто там получихме бързо място, а другаде където сме подали документи за момчетата още не са се обадили. Даже мисля да запиша Ани от сега в няколко градини, пък където се доредим. Отделно не знам финансово как ще се справим с 2-3 такси за градина накуп, а няма как, трябва да намеря начин да уча езика. А те и курсовете по немски не са без пари.

Тоничка, поздравления за изпита!

# 80
  • Мнения: 3 880
Сбъдваща, частните са по-скъпи, ако ходи в общинска няма да е толкова скъпо, като се има предвид, че имаш 3 деца (в нашата градина това би струвало най-много 40евро за 30-часова седмица, без храна). Дано да намерите скоро места в такава градина.
Тоничка, честито  bouquet

# 81
  • Немция
  • Мнения: 6 961
Тоничка, много важен изпит !

Сбъдва6та, ти имаш право на безплатен курс по немски, плаща се от държавата! В момента нямам време да ти изровя инфо, но знам, че приеха такъв закон заради по-успешна интеграция на чужденците.
А както са писали тук някои таксата при 2-ро и 3-то дете намалява- но с това не съм запозната особено добре.

# 82
  • Мнения: 230
Леле, Сърфи, страшна история. Стана ми много интересно. Случайно да му знаеш и годината и часа на раждане на това старо гадже? Чудно ми е какво би показал съвместен хороскоп.

# 83
  • Мнения: 3 521
Приятелче, 1976 г. е, но за час нямам представа Blush.

Сбъдваща полага ти се безплатен интеграционен курс - 600 часа език и малко общи работи за държавата, ако се случи ученолюбива група може да ти свърши доста добра работа Peace.

# 84
  • Мнения: 7 605
Прибрах си детето, иzобЩо не е плакала  Grinning Вси4ко минало много добре, zарадва се много като ме видя и повтаряШе няколко пъти, 4е мама е доШла  Crazy  Другата седмица тръгва редовно.  Grinning

# 85
  • Мнения: 3 521
супер Hug.

# 86
  • Мнения: 3 880
Сбъдваща полага ти се безплатен интеграционен курс - 600 часа език и малко общи работи за държавата...
Май не е съвсем безплатен newsm78 Не беше ли нещо по 1Е на час, т.е. 600евро за целия курс, но пък към него се полага и киндербетройунг (или поне помощ за таксите), така че може да удари с един куршум два заека...

# 87
  • Мнения: 32
Сбъдва6та, ти имаш право на безплатен курс по немски, плаща се от държавата! В момента нямам време да ти изровя инфо, но знам, че приеха такъв закон заради по-успешна интеграция на чужденците.
А както са писали тук някои таксата при 2-ро и 3-то дете намалява- но с това не съм запозната особено добре.

Сбъдва6та, курсът се казва Интеграционен Курс, не е съвсем безплатен, струва 1евро на учебен час. Нали беше в Карлсруе, ето курсове там. Хммм, сега се усетих че инфото е на немски, ако искаш помощ свиркай.

Тоничка, браво на теб!  bouquet

С тези градини ми е пълна Индия, на една приятелка и отказаха досега в много Кити, защото няма места. И аз се чудя, дали да не запиша вече Криси в ясла, детска градина. Имам ли право да го направя след като той ще навърши 3г в октомври 2011? Ако Криси има място, ще го вземат ли, ако аз не работя? И след като и двамата родители са с майчин български, детето не е ли с някакъв приоритет?

# 88
  • Мнения: 3 521
Сбъдваща полага ти се безплатен интеграционен курс - 600 часа език и малко общи работи за държавата...
Май не е съвсем безплатен newsm78 Не беше ли нещо по 1Е на час, т.е. 600евро за целия курс, но пък към него се полага и киндербетройунг (или поне помощ за таксите), така че може да удари с един куршум два заека...

Вярно -  645 Euro за 645 часа. - от тук Peace

# 89
  • Мнения: 2 907
Добър ден от шаркаланд.

Питате откъде е хванала шарка. Преди 3 седмици имаше болни от шарка в детската градина, явно досега е била в инкубационен период. Ваксинирала съм я само със задължителните ваксини, шарката не е от тях. Това е по-кошмарно от 5 скарлатини едновременно. Не мога да ви опиша за какви циреи става въпрос, мехури пълни с течност, на всеки един милиметър от тялото и. И с всеки час се размножават. Дори по устните и в носа има. И все още взима АБ за скарлатина.

В Париж беше супер. В 12ч. наобяд излязох от интервюто и оттам нататък ми беше тотално запълнен денят - среща с мой стар приятел, ядене тук, пиене там. Времето беше супер, хората с къси ръкави, терасите пълни. Топ. Роца за съжаление я видях между две други срещи, за което малко ме е яд. Иначе вечерта изкарах с моя стара приятелка, с която се прибрахме в 4ч30 сутринта в много компрометиращ вид и аз на другия ден мислех, че ще умра от махмурлук.
Във всеки случай - едно от най-веселите ми прекарвания в Париж.
А да. Интервюто мина според мен добре, дано в края на март, както обещаха, ми се обадят за следващата стъпка - разговор с шефа на фирмата.  Praynig

Чудя ви се как го гледате тазгодишното ДСДС. Такива крокодили събрани на едно място отдавна не е имало в ефир. А талантът на повечето е да пеят караоке в някой опушен бар, нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт