Да станеш майка на 59........

  • 7 007
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Ани, свалянето на конците остава за  другия понеделник.  Тази седмица жената се е заела да подготвя необходимите изследвания на детето за ясла и се надява, че скоро ще може да го приемат. Защото ако се наложи да остане в болницата поне това да е готово и да е спокойна. Засега е притеснена много, докато не започне работа и не е сигурна в доходите си няма и как по друг начин да е.
Засега имаме 5 пюренца от една мила мама от Граф Игнатиево. Благодарим   bouquet

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 21:52 от emimimi

# 31
  • Мнения: 133
Здравейте! Както е писала Еми , конците ще се свалят другия понеделник.За момента бабата е много притеснена , защото не искат да вземат детето в яслите.Надявам се , че вариант има и ще намери начин да издейства приемането му.Токът вече им е изключен , така че  ще помоля тези ,които имат възможност да помагат с храна и адаптирано мляко.Детето не е капризно , общо взето се храни добре.Заредихме им бутилката с газ , за да може да готви и претопля.За сега бабата вари  прясно мляко и го стерилизира в буркани , защото няма възможност да му купува сухо.Това е момичета, ако някой има възможност моля за помощ.
Още веднъж искам да благодаря на всички майчета , които се отзоваха   bouquet

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Здравейте, да споделя че днес отново посетихме жената.  Възхищаваме се на волята и силата й, въпреки трудностите. В момента тока наистина е спрян и може би от това, че е хладно вечер малкия е леко настинал. Дано не е сериозно и бързо да се оправи. Надява се да изтегли болничния, който ще и преведат преди банката да го дръпне за заема. Макар, че пък ще забави плащането, но това е нейно решение. Свалили са конците от окото и има надежда периферното зрение да се спаси при предстоящите операции.  Помощ ще е все още необходима, поне докато тръгне на работа а и в началото, докато стъпи на краката си. Този път занесохме:
 От hrismi_13, една невероятна жена с голямо сърце от Пловдив: 5 бурканчета бебешки кажи, 2 пакета бебешки бисквити, 2 пакета мокри кърпички, 1 кутия адаптирано мляко.   bouquet
taylor, antom и моя милост събрахме парички и занесохме още: 12 месни и зеленчукови пюрета , 2 кутии ад. мляко, голям пакет сухари, козунаци и провизии.
Поне за момента докато е без ток ще и е по-лесно с храната за детето. Дано поме малко внесем надежда в ежедневието и покрай предстоящия празник.

# 33
  • пловдив
  • Мнения: 2 364


Христос Возкресе!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Здравейте отново. Вчера antom посети бабата отново. Копирам от пловдивската ни тема, това което е написала за жената:
Тя е добре, яслата на малкия сладур е уредена. Сега подготвят документи, медицински...
и щом всичко е готово, жената се връща на работа. Още е без ток, но възможността да започне работа и дава голяма надежда да си стъпи на крака. Чрез мен благодари на всички момичета които и помагат.

Имахме пари дарени от BOSS SAMORAI за тока, но тъй като сметката е голяма и искат да се плати цялата за да се пусне, аз купих с тях това което бе спешно нужно на жената: голям пакет памперси, тоалетна хартия,  кухненска хартия, свещи, сухи и мокри кърпички.   bouquet  за BOSS SAMORAI. Дори останаха малко парички, при следващото ходене ще ги оползотворим до край за каквото е нужно.
От една мила мама Мария: дарени 6 пюрета, но занесени само 5,  защото моята Нели счупи едното за секунда. Другия път ще се поправя.
 Както и две кутии сухо мляко от   ФЕЙщица /Бомба самоделка/
Отделно за бабата са занесени малко зеленчуци и хранителни продукти.
Отново благодаим на всички, които са съпричастни и помагат на жената в този труден за нея момент.

# 35
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
днес бабата е получина известие за пощенски запис
паричките са изпратени от hastar
hastar благодаря ти за съпричастността!   bouquet

# 36
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Да разкажа какво се случи досега.
Детенце вече е на ясла. На първо време за по няколко часа докато се адаптира. Бабата още е в болнични, това ще и помогне
да го взима по рано от яслата, но пък значи и по-малко пари. От средата на юни по всяка вероятност тръгва на работа. Тока все още не е платен, защото Енергото искат да се плати за 3те месеца наведнъж, заедно с лихвите. Канализацията и е запушена и всяко ползване на чешма /било в кухнята,било в банята/ води до връщане на водата от сифона в банята. Жената се опитва да я отпуши с разни препарати, ръчни помпи и телове, но не се получава. Живее в блок и е напълно възможно тапата да се е получила от съседен апартамент, но явно е блокирала до нейния  Sad защото в другите апартаменти нямат проблем, а това разбира се ги прави и не съпричастни  Crossing Arms Говорих с ВИК Пловдив, отговориха, че нямат малка машина за отпушване по жилища. Препоръчаха ползването на частни услуги. Маги издирва възможности в Асеновград,
а аз в Пловдив. До момента най-евтината оферта която съм намерила е 80лв   Shocked.
Моля ако някой от Пловдив знае за ремонтни ВИК услуги да ми пише на лични. Продължавам да събирам оферти.

# 37
  • Мнения: 133
Момичета канализацията е отпушена.   newsm44  По съвет на продавачка от магазин за препарати, бабата е смесила два препарата,макар че на опаковките пише да не се смесват  newsm78 .Аз така веднъж се правих на "химик" и за малко да изтровя всички вкъщи........Дано да не се радваме излишно Praynig, че преди известно време се беше отпушила, но след два дни се зяапуши наново.
 

# 38
  • Мнения: 403
Здравейте...Днес една моя приятелка от Пловдив заедно с още 2 момичета е посетила жената и внучето  и,занесли са им доста неща Simple SmileНадявам се да им помагаме докато си стъпят на краката  bouquet

# 39
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Ani_Ani  благодаря ти и благодарности на твоите приятелки   bouquet
 Живота често ни изправя пред изпитания, с които се борим и нерядко побеждаваме,
 но понякога е така нужно до теб да застане добър човек, да ти подаде ръка за помощ.
Дори само мисълта, че в бедата си не си сам вече ти дава сили да продължиш напред!
Чудесно е, че има хора като вас!

# 40
  • Мнения: 403
Искам да ви кажа,че доста хора се заинтересуваха от тях и ще им бъдат пратени колети евентуално  и пари.Моите приятелки много са харесали детето.  bouquet

# 41
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Моите приятелки много са харесали детето.

Оооо да! Невероятен сладур е и много се смее  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 133
Днес бабата е получила един голям колет от приятели на Ani_Ani.Памперси, каши храни......Хиляди благодарности от името на бабата и от мен на това семейство и специално на Ani_Ani  bouquet

# 43
  • Мнения: 133
Една мама- s_smile ми писа, но има проблем с пощата и не мога да й отговоря.Изписва ми:
Съобщението не може да бъде изпратено. 's_smile' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения.

 EmbarassedАз писах,...... обяснявах....... ,пък забравих да дам координатите , които ми искаше.
 s_smile, виж какъв ти е проблема със ЛС и ми пиши за да ти ги изпратя.  bouquet

# 44
  • Мнения: 133
Момичета, пиша ви по молба на бабата, че ако някой иска да изпраща колет да не го прави, за да не ги затрупваме, а да са за някой друг , който има нужда..Тя е получила, както ви писах голям колет с АМ, каши, памперси, пюрета, мокри кърпи и др.......от приятелите на ани ани.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт