За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 561
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз лично я сложих в полуЛЕГНАЛО положение на 4,5 месеца. .....
аз около 4 месец полулегнало и полуседнало след като направи 5 и нещо месеца, но количката ми имаше няколко положения и позволяваше това (някои нямат, затова правя това уточнение) Peace

# 256
  • София
  • Мнения: 44 245
понеже не ми се пуска тема да пробвам и аз да питам нещо Simple Smile може би мамите на малко по-порасналите и да можете да ми дадете идея Simple Smile))

Та дечко миналата седмица беше с ушна инфекция, та днес го водих при пед, каза, че вече е съвсем ОК, няма възпаление, всичко е спокойно, ноооо препоръча като го къпя да не мокря ушетата, да не влезе вода, че не било хубаво....
Което ми е проблем...то и без друго като мия главата увиква целия блок детето, мн мрази вода по лицето и се мята в този момент като риба на сухо...изобщо не мога да му опазя ушите.....не иска и да си навежда главата назад или напред.....
та се чудя - дали няма някое хитро нещо, което да може да се ползва...или някой трик да прилагате вие на децата си....единствено ми хрумват тапи за уши, но сигурно ще се панира, ако изведнъж спре да чува например от тях....

# 257
  • София
  • Мнения: 3 524
веднага ти казвам, даже мисля че може да се намери по магазините
има едно чудо което на външен вид прилича на ореолче- слага се плътно до ушите, прилича на геврек, кръг, както искаш си го представи, от мек материал изкуствен тип полиуретан мисля че се казваше. идеално се къпе с него, водата не стига до ушите и лицето а се стича настрани Peace
мисля да потърся за малкия такова и ако намеря, веднага ще ти пиша Laughing защото от известно време голямо мъчение му се вижда на човека къпането с душа и пазенето на ушите и очите Laughing

# 258
  • София
  • Мнения: 44 245
аз едни козирки само съм виждала за да не влиза в очичките, това изобщо не мога да схвана какво е за което ми обясняваш.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ако поне на снимка го имаш ще ми го пуснеш ли...че хич не зацепвам  Embarassed  bouquet

# 259
  • София
  • Мнения: 3 524
анджък бре, точно като козирка стои, ама е кръгло, около цялата главичка, не само отпред за лицето и е адски удобно. а снимките са от детството, щото тогава са ни къпали с такива неща и са нямали проблеми и с шампоани дето водят до сълзи и други такиви  Laughing

# 260
  • София
  • Мнения: 44 245
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_212&products_id=4798

това нали???
сега като го гледам май наистива и ушетата ще пази....сега остава и да намеря наоколо такова нещо.....поне да бях минала днес през малечко там има на бебе конфорт със сигурност...пък сега хич не мога да се сетя от къде да търся такова нещо тук.....

мерси за идеята, съвсем ги бях забравила   bouquet  bouquet  bouquet и да не иска такова нещо на главата, поне ще съм опитала Simple Smile само дано му стане на 3 годишната главица, че гледам тези на бебе конфорт ги дават до 24 месеца Simple Smile

# 261
  • София
  • Мнения: 3 524
хехее, и ти ми направи услуга, като ми каза къде си ги виждала Laughing Hug
стават и за по-големи дечица, според мен. Peace

# 262
  • София
  • Мнения: 44 245
ами то зависи за каква обиколка на главата са направени....Winkвъпреки, че на Филип не му е мн голяма главата де....

# 263
  • Мнения: 1 336
Хм, много полезно това, и представа си нямах, че има такива неща. И аз ще потърся, мерси   bouquet

# 264
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?

# 265
  • Мнения: 6 443
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?
За първи път чувам подобно нещо.. Rolling Eyes
Да не е АД?

# 266
  • София
  • Мнения: 44 245
хехее, и ти ми направи услуга, като ми каза къде си ги виждала Laughing Hug
стават и за по-големи дечица, според мен. Peace

купих днес от бебе маркет Wink
същите като на  тези от линка от данет имаше по 9 лв, имаше и на чико по 5,80, ама само розови Simple Smile
отзад са на ластиче, така че и на моята глава стават Wink
друг е въпроса, че сега детето иска да излизаме на разходка с новата му "шапка" Wink

даже вече го пробвахме - пази перфектно Wink нито капка не падна на лицето и ухотоWink

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 19:42 от Angel_Dust

# 267
  • Мнения: 577
Аз сложих памук в ушите имаше ефект. Така ми каза педиатъра.

# 268
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви питам: до кога продължава бебешкото акне?
За първи път чувам подобно нещо.. Rolling Eyes
Да не е АД?

Хм, ами доста често срещано се оказва. При февруарките половината от бебетата са с пъпчици по лицето. Казват, че било от хормоните на майката. Което значи, че може да си откараме така и до годинка, ако се кърмим... ooooh!

Атопичният дерматит е при суха кожа, нали? Защото нашата не е суха. А и пъпчиците са отделни, с бяло връхче. Даже го водих да му вземат проба от обрива, не са никакви бактерии или нещо такова.

# 269
  • Мнения: 4 335
Незнаех,че се казва бебешко акне,но Денис се изчисти кьм 3-я месец.Не сме се кьрмили,незнам дали това има някакво значение за изчистването.

Общи условия

Активация на акаунт