ЮНИ наближава и коремчето на мама все по-тежко става!!! Тема 45

  • 11 423
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
Fate  Hug за темичката.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен в новата темичка

# 17
  • Мнения: 9 814
Бубичка, и аз те упътвам като somebody.
Amorevole , мъжът ми винаги се ставал за работа с алармата на телефона, а Кати никога не се е будила.
Свикна с този шум още от новородена и до сега може да се събуди от всичко друго, не и от звъненето на телефона.

# 18
  • Мнения: 167
запис и от мен.
Аз също съм ЗА кърменето,стига да има млекце.Ама като чух онази вечер Марта как каза - ГОЛЯМИ ЦИЦИ-ГОЛЯМА МИЗЕРИЯ.......не се надявам много

# 19
  • Мнения: 1 475
Аз лично предпочитам Хипо ленд, пред Пигиса и смятам оттам да купя основните неща!

Нашето семейство няма да се делим, всички ще сме в една стая! Още повече, че нашия татко спи като пън и нищо не го събужда, сутрин го ръчкам по 10 мин и повече докато се събуди/цаката  е да го гъделичкам здраво по ходилата или по корема,/ камо ли плачещо бебе, слагала съм му звънящия телефон до главата/правя си експерименти с него Mr. Green/, нищо не чува, уредбата съм я пускала на макс, пак си спи като пън! Ако бебето е като него- супер, но ако е,  като мен, дето от всеки странен звук подскачам не ми се мисли!!

А мамите дето не искат да кърмят, поради каква причина не искат?- просто ми е любопитно, на мен също целия този процес не ми изглежда много приятен, но заради бебето ще го направя и възможно най-дълго искам да го правя/аз самата съм кърмена точно 2 год и майка ми  има перфектна форма на гърдите до ден днешен , мен само от това малко ме е  страх да не ми се развали формата, но то пак си е индивидуално до всеки/ Blush

За Марта, много не и се вързах за ужасното раждане, по-скоро ме подразни отношението и към детето, непрекъснато лигаво говорене все едно е  на 3 години- в повечко ми дойде!"Кажи мами", "Ама мами ти знаеш ли как силно ме риткаше, докато беше в коремчето ми....?".............  Shocked

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 16:56 от somebody

# 20
  • Мнения: 639
Дари, Франческа, благодаря! Hug
Вариантът да спим в различни стаи с таткото изобщо не сме го и споменавали дори! Ние все още караме "меден месец" и един без друг не можем, дори винаги по едно и също време си лягаме, че не можем и да заспиваме един без друг!  Laughing
Гъди, наистина супер идея с протокола! Жалко, че аз няма как да я приложа. За момента обяснявам, че и моля да си записва някои неща (че то като кимнеш, че си запомнил за момента, не е гаранция след колко време точно ще го забравиш), а после да няма - ама на мен това не ми е казано...

Марта май доста разбуни духовете! Ние пуснахме Нова да гледаме, ама, честно казано, не можахме да я изтърпим и мъжът ми просто смени канала! Няма да коментирам, всеки има право да си сподели мнението, но на мен нейното ми дойде в повечко и затова просто и "взех думата" - поне това може, ако не ти е на живо, до теб  Laughing.

# 21
  • Мнения: 989
На мен пък ми казаха, че бебешката кожа се обрива от козметиката и мазах Елена само с преварен зехтин. Страшно съм доволна. Тя беше със сравнително суха кожа, но проблеми не съм имала никога. Явно всеки лекар има различно виждане по въпроса и затова и мненията са толкова противоречиви.

# 22
  • Мнения: 753
Здравейте!
За хубави легла /и по-скъпи/ има и в маг. Pierro /гръцки/ - страхотни са наживо! Прекрасни са и тези в Малечко /италиански/ - с поръчка, една вечер прекарах час да ги съзерцавам...
И аз първия път мазах с преварен зехтин. Сега ще питам педиатъра си, за щастие той не промотира някоя марка, а дава най-добрия съвет  Peace Бебето ми беше зимно.
Mayflower, мерзи за инфото за тапети!
Компютър, Тв и други техники не мисля да държа в бебешката стая.
Всяко бебе е уникално, не се настройвайте нито за много време, нито за малко - ще си покаже. Аз лично винаги съм обичала да се занимавам с бебчо, не ми е тежало. Не мога да го опредлея дали е бил кротко бебе или не, другите казват, че е бил кротък. Но гледането на дете си иска посвещаване - то е полезно и за бебо и за майката!
Ще се постарая пак да кърмя - още помня онази близост, незаменима е...за ползите много е писано.
Таткото трябва да е част от цялата "работа" мисля, то и за нас работният ден продължава на сутринта Wink А така се изгражда и връзката баща-дете. Баща ми е люлял близнаците всеки път, когато е имало нужда /аз съм спяла по цяла нощ/. Е, идвало му е да ги "хвърли" през прозореца, ноо Simple Smile това се е случвало на много Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 17:02 от ayas

# 23
  • Мнения: 117
somebody  Hug
По отношение въпроса с отпуските: съгласно КТ може да си вземете и всичките 20 дни за 2009 г., но понякога нещата опират до счетоводителя. В най-лошия случай не би трябвало да ви откажат да вземете 10 дни / отново по КТ имате право да ползвате поне половината отпуска накуп/, но това с 10 дни се отнася, когато има много работа във фирмата и вашето присъствие там е неотложно. Моя съвет е -заявете си 20 дни и настоявайте да си ги вземете сега!
Така и ще направя. Искам си ги. Спирам да мисля какво ще правят без мен, досега трябваше да е решен този проблем.
Както ме боли корема и кръста на няколко пъти все едно ще ми дойде всеки момент,много се притесних, но явно не са контракции щом не ми се втвърдява корема.Най вероятно от висенето на стола по 9 часа. Има ли някой с такива болки?

# 24
  • Мнения: 136
Вече не му се ядосвам - направо му се накарах зверски, сгащих го, че цял час стои в кухнята с едни колеги и се лигондрят. И направо пред всички го питах той няма ли си работа, че си почива толкова активно. Изредих му и сумати неща, които има да свърши, а не е. Честно казано, става ми вече обидно, че се държа като някоя гадна пъдарка, но по друг начин не знам как да се опавям с него.  Ако и този път не помогне, вдигам ръце  Whistling 

И аз смятам повечето неща да ги взимам от Хиполенд. да ви кажа, напоследък ми прави впечатление, че на всяка крачка вече има детски магазин в София, изборът наистина е огромен, само пари да имаме  Party 

И друго, което ми направи впечатление - откакто съм бременна, навсякъде около мен имам чувството, че сатва дума за бременност - няма списание, в което да не пише, че еди коя си звезда е бременна или как се грижи за детето си, в почти всеки филм има по някоя бременна...Снощи попаднах на едно филмче за бременни кучета, не знам как, но бяха снимали кученцето в утробата на майка му - беше си цветно  Shocked  Гледах как ражда, такива сладурчета бяха малките кученца Crazy След това даваха за бременна слоница, но май щеше да ми дойде в повече. Горките слончета, нали са бременни около 30 месеца...как издържат, не знам  newsm78

# 25
  • Мнения: 64
Здравейте!

Днес бях на преглед. От февруари не бях виждала бебето и ми беше много драго и вълнуващо да го видя. Всичко е нормално, според ехографа тежи 1,278. Обърнат е с главата надолу, но той от самото начало си беше така и дано така си остане. Лекарят ми каза, че нещата изглеждат доста добре за нормално раждане, само да имам предвид, че с моята конструкция не бих могла да родя нормално твърде голямо бебе... Но аз си мисля, че няма да е "твърде" голямо. Аз съм се родила 3,350, а баща му 2,650. Така че сме заръчали фино бебче  Grinning!

За кърменето, имам желание да кърмя около година, нищо, че в професионален план може малко да ме ограничи това. Прочела съм доста, така че теоретичната ми подготовка е добра, дано потръгнат нещата и на практика! Не ми е неприятна мисълта, даже напротив. Мисля, че и за формата на гърдите е по-добре дългото кърмене - майка ми ме е кърмила година и два месеца и гърдите й не са мръднали. Единствено ме притеснява това, че все пак е вързан човек за детето докато го кърми, а работата ми е свързана с пътуване, което няма как да се съчетае с кърменето.

За киселините, в продължение на около 2 седмици имах много силни и после изведнъж спряха... Незнам нито защо се появиха, нито защо спряха. Надявам се да нямам повече. Все пак мисля, че ми помагаше да хапна малко хляб, когато имах киселини.

За креватчето - ние си мислехме за Арбор, най-обикновено, дървено, с решетки. Държим да е на колелца, за да го местим по-лесно, че условията вкъщи са малко полеви. Спомням си, че някой тук беше ползвал тази марка - доволни ли сте?

За ремонти, не съм се похвалила, но правихме ремонт в банята, с къртене на плочки, местене на сифони и монтиране на параван. Майсторите бяха невероятни - дойдоха сутринта, свършиха до 5 следобед, цял ден бачкаха без да приемат нито сок, нито кафе, нито храна, а накрая ме разбиха като сами си изхвърлиха всички боклуци, останали след работата и минаха два пъти с мокър парцал. Всичко това докато аз си работех на компютъра в кухнята и си мислех колко ли часа ще трябва да чистя след ремонта. Почукаха по едно време на вратата и ми казаха, че са свършили и почистили с мокър парцал два пъти, но вероятно още известно време ще се сляга прахта... Онемях  Shocked

За компютри при детето, ние сме само с една стая, така че докато се преместим на по-широко всичко ще е в нея. Но ние сме с 2 лаптопа, които са много тихи, а и ги изключваме нощем. Мисля си, че ако не е непосредствено до детето и се изключва нощем компютърът, едва ли е толкова вредно. По-зле ми се вижда да има компютър в стаята му като поотрасне и започне да разбира - да не се пристрасти.  

Възмутена съм от крайните мнения, които Марта Вачкова е изказвала по телевизията. Толкова индивидуално нещо е раждането, всичките ми приятели и познати имат различни преживявания, не може така да се абсолютизира и да се плашат хората!

# 26
  • Мнения: 96
Somebody, и моя мъж спи дълбоко, заспива бързо, въобще надявам се бебето да прилича на него, че ако е като мен- лошо  ooooh! Аз се събуждам от най-малкия шум.

Понеже аз зададох въпроса има ли мами, които са решили да не кърмят, ще напиша моите мотиви, защо не искам. На първо място аз съм с насл. анемия, винаги съм я имала, нормално хемоглобина ми е 110-112.... преди 2 месеца беше 102... сега може и под 100 да е, поддържам го в момента с огромни количества фолиева киселина 2.4 грама / а стандартната дневна доза е 0.4  мг/. От това от както съм забременяла досега постоянно се чуствам отпаднала и изморена, а ям месо, плодове и зеленчуци и то доста... Отделно млечни продукти Не мога да ям- единствено кашкавал хапвам, към останалите имам непоносимост още от дете. И предпочитам като родя колкото се може по-бързо да се възстановя, за да мога да се грижа за детето. А кърменето-да полезно е, но изтощава организма. Например в щатите при наличие на тази анемия- бременните в 7 месец ги вкарват в болница, раждат само и единствено секцио и въобще не им дават да кърмят и полага специални грижи. Тук едва ли не трябва да убедиш доктора, че не се чустваш добре и защо не се чустваш добре. По тази причина от ноември спрях и работа. Но не искам да звучи като оплакване, просто мотивите ми са чисто здравословни. От физическа гледна точка признавам малко плашещо ми е, но все пак мисля че с това се свиква.

И на мен Хиполенд повече ми харесва. Peace

Щастлива бубичка и мен корема преди няколко дни ме болеше все едно, ще ми дойде всеки момент. Аз не седя , а главно лежа през деня и мисля, че бебчо се беше наместил по-надолу, защото като се разходих се оправи и болката изчезна.

За Марта Вачкова- нямам думи, но какво очаквате от човек, който на 43 ден е оставил бебето си на майка си, и е отишъл на някакво участие. Аз оставам с впечатление, че е родила по задължение, колкото да се отчете с дете, а не защото е искала.

# 27
  • Мнения: 357
Хайде и аз в новата тема.

Amorevole
, не се притеснявай , няма да се буди бебето.  Ема , спи при нас на спалнята  Rolling Eyes,  е точно до  алармата на телефона, никога не се е събудила.

somebody , никога не ми е даже минало и през мисълта , че не искам да кърмя заради бюста. Него го пиши развален вече, никои не  може да ме убеди , че след раждането  се е възстановил. Мислила съм си , че това може да се получи само ако напълнееш след това, но повечето жени им се налага точно обратното, така че резултатът е ясен. По-скоро много бях зле с първото кърмене, не мога да мръдна никъде, вечно лепнех, постоянно с помпата , защото дохранвах и Ема отказа да суче. Знам ,че аз съм виновна, не бях достатъчно подготвена и допуснах грешки, но много ми тежеше. Направо се родих като хвърлих помпата и мина на АМ. Сега чета повече по въпроса, надявам се да не допусна стари грешки и да потръгне, но пак не на всяка цена. Според мен важно е и майката да се чувства комфортно  Peace. Та общо взето така мисля аз. Имам приятелки , които и един ден не са кърмили и съм ги разбирала, така че никой не мога да упреквам, кой както го чувства.

# 28
  • Мнения: 0
Темата наистина е прекрасна. днес се регистрирах при др. доктор и той по видеозон ме изкарва една седмица напред т. е. 28ма а аз сам 27ма по изчисления на компютъра. Да видим как ще вървят нещата за напред, само да успея да си намеря и гинипрал, че този магнерич не действа много. Имам само 22 дена да ползвам до 180 болнични и след това ще трябва да си пусна отпуска за да не ходя на ТЕЛК.Нека оставащите дни бъдат по-леки за всички.

# 29
  • Мнения: 7
Аз пазарувам и ще пазарувам всичко почти от магазин Слънчице в Люлин.Не е голям,колкото Хипо,но има много голям избор.Пък и цените ме повече устройват.Взех си едно гащеризонче за 16 и нещо от там,а в Хипо го видях същото на 21 близо,така че съм се спряла на него.Иначе нещата ,които ги няма там и аз от Хипо ще ги купя.
За кърменето,аз ще кърмя,стига да имам достатъчно кърма,но мисля,че ще имам,имайки в предвид количеството,което тече сега.

Общи условия

Активация на акаунт