ЮНИ наближава и коремчето на мама все по-тежко става!!! Тема 45

  • 11 482
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2
Само да се оплача, че нищо не стана днес като се пробвах да се запиша за лекцията а 9мес. в МОЛ Варна  newsm45
И през деня не мога дави чета и да пиша, щото имаме мноого работа, заради тия дето спят цяла година и сега носят документи /гадове/, вечер пък не ми се доближава до компютър изобщо.
 Лека вечер /нощ/. До утре и само хубави работи да сънувате.  Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 6
Момичета, гръбчето ме боли ужасно, дайте идеи! Вече не се търпи, а при вас как е ? Sick

Гъделче - ето ти и инфото от миналата тема- http://www.bulpress.net/news/article/40393 Hug

# 62
  • Мнения: 1 419
Козметиката, само Себа Мед за мазане на тялото и за банята  Peace. Само да уточня - Лосионът НЕ е мазен  Wink. Напротив, той хидратира много по-добре от млякото за тяло (защото стандартно лятото е по-суха кожата, като уточнявам веднага - сравнявам с влага а не с мазнина  Simple Smile), а в същото време попива пъти по-бързо. Затова се препоръчва лятото да се маже тялото с лосион, а зимата с мляко. Мас лятно време в никакъв случай  Naughty. Тя е със силно загряващ ефект и може много лесно да се получи претопляне. Същото смятам за олиа, зехтини и всякакъв тип мазнини  Peace. Неслучайно на масаж се използва мазнина - не само да се плъзгат по-лесно ръцете, но и за затоплящ ефект на голото тяло  Simple Smile.

Кърменето, аз кърмих само 3,5 месеца и то не директно - през цялото време се цедих с помпа. В родилното (11дни) само съм ги слагала на гърда за всяко хранене. Тук е мястото да спомена, че се мазах с крема за зърна на Авент - също го препоръчвам горещо  Peace. Аз бих започнала да се мажа малко преди раждането - реално зърната имат нужда от непосредствено овлажняване и еласичност - това, че сме ги мазали 2 месеца по-рано не мисля, че помага много, но това си е мое мнение  Wink. Аз си ги мажа от време на време, защото сега са ми много сухи и ме болят. И да довърша за кърменето, аз лично ще направя всичко възможно да кърмя от гърда и на поискване колкото мога по-дълго. Но смятам, че това не трябва да се натрапва и да се вменява вина на мамите, които не искат да кърмят  Naughty. ТОва е строго индивидуален избор и връзката майка-бебе същвствува винаги.

За Спок, нямам думи  ooooh!. Не съм го чела, но и по име само не ми вдъхва доверие с методите си  Mr. Green. Искам да споделя мнение и относно съвети на специалисти, книги и т.н.. Майката е с уникално развита интуиция по отношение на детето си и никоя книга не може да каже как точно и какво е точно е най-добре за вашето бебе. В крайна сметка отглеждаме отделни и униклани индивиди и в тази връзка няма вярно решение за един проблем или ситуация. Аз имам само две деца пред очите си и двамата изискват коренно различен подход. Какво остава за милионите деца по света ...  Heart Eyes baby_neutral

Всъщност на второто раждане по-болезеното било прибирането а матката - след първо не боли, но след второ казват, че било много болезнено  Embarassed

Аууу, улях се - сори...

# 63
  • Мнения: 1 419
Хах,  Joy, ама отдавна не бях клюкарствала, само че вие така като надничате и при комшийките събудихте така заровеното ми, но нездраво любопитство  Blush Mr. Green. Хормоните на никого не прощават... Сега се сетих да се 'похваля', че вчера пак бях 'изтрещяла'  Blush Rolling Eyes. Всичко ме нервираше и докарваше до състояние на пред-истерия или лудост  Crazy. Днес като се сетя пък каква бях вчера все ми става ревливо от вина ooooh!. Направо ужас - знам, че състоянието ни се отразява пряко на бебоците и искрено се надявам да не отглеждам в утробата си малко истериче  Embarassed.

Ая, вече започнах да премятам корема с подхващане през нощта, както ми беше казала, че ще стане Simple Smile
Яко  Mr. Green. Купона тепърва предстои. Накрая в положение по гръб (в опит да се звъртиш) ти спира дъха за секунда от тежестта и после като се завъртиш с облекчение си казваш "И този път оживях - дишам още"  Crazy Laughing Ееех, какви приятни спомени - радвай се  Heart Eyes.

За лягането с любимия - ние вече пет години си лягаме все заедно, с изключение на командировките и максимум 2-3 други случая  Blush. Много е романтично, признавам, но ми се иска и другата романтика да си се запази  Blush

HELP! Търся майстор за окачен таван в баня  Whistling. Sv., много си похвали майсторите, дали случайно нямате такива пекани и за окачен таван  Mr. Green Whistling

# 64
# 65
  • Мнения: 117
Хормоните на никого не прощават... Сега се сетих да се 'похваля', че вчера пак бях 'изтрещяла'  Blush Rolling Eyes. Всичко ме нервираше и докарваше до състояние на пред-истерия или лудост  Crazy. Днес като се сетя пък каква бях вчера все ми става ревливо от вина ooooh!. Направо ужас - знам, че състоянието ни се отразява пряко на бебоците и искрено се надявам да не отглеждам в утробата си малко истериче  Embarassed.
Ох, все едно аз съм го писала. Ужасни са тези състояния. За съжаление мъжа ми си отнася всичко, но поне ми приема извиненията  като се "свестя" и ми олеква Embarassed

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 00:31 от (X) Щастлива Бубичка

# 66
  • Мнения: 753
Sv, моите отлични отзиви за Арбор леглата  Peace
За 1г 9 месеца кърмене бюстът ми си остана непроменен.
За мене пък би било тегоба да приготвям АМ с всичките му такъми...Но не мисля, че трябва да се прави трагедия, ако жената по една или друга причина не кърми.
Сега отивам да погледам покупките ви Simple Smile
Аз малко съм стопирала нещата - просто се втрещих що нещо имам от голямото...Simple Smile

Гъди, уникално одеало! И обиколниците са супер - от сега му завиждам на Боянчо!
Невероятни бебешки пантофки /белите с панделки/, а как ли ще се задържат на крачетата....

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 01:56 от ayas

# 67
  • Мнения: 91
Добро утро Simple Smile)
 Вчера успях да си намеря пелената за изписване точно такава каквато я исках  и съм много рАдостна Simple Smile като се има предвид че и цената и беше доса ниска

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 07:50 от kokitka

# 68
  • Мнения: 9 814
Добро утро и от мен!
Вече 30 мин. безуспешно се опитвам да събудя Кати за детска- успехът е нулев. Mr. Green

Покупките ви са страхотни, снощи разгледах албума!  bouquet
Aya , нервите, предизвикани от хормони тресат и мен.
takanat , гърбът и мен ме боли, но... само когато съм легнала. За това снощи гледах "Черна котка бял котарак" права Crazy

Айде пък сега отивам да разбудя щерката по-сериозно.

# 69
  • Мнения: 59
Добро утро мамчета Simple Smile

за книгите на д-р Спок   не съм доволна от това което прочетох, защото първо там се описва отглеждането на американско бебе ( има определено разлкика в условията ) и второ което ми направи впечатление е че  там се описва как новороденото трябва да спи по гръб , не съм много веща в това но от разговорите с вече родили майки разбрах че това не трябва да е така , а там пише че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО било да спи по гръб .

За гърдите моята лекрка каза да започвам да ги мажа ако искам да кърмя някъде около 45-те дни преди раждането с гармастан ,  аз я питах дали може с лансинох и тя каза че е едно и също ( в смисъл има същия ефект ) . Мисля да я послушам .

Да ви се оплача : появиха ми се малки стрии (колкото нокът дълги ) само под лявата гърда и никъде другаде , поне за момента Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 596
Добро утро момичета,
Разгледах покупките ви и съм очарована. Едва се сдържам да не хукна и аз по магазините вече. Искам първо да разгледам оставеното ми в наследство и след това да купувам, но наистина вече нямам търпение да примъкна у нас мнооогото дрешки  Laughing
За книгите - имам и тази на д-р Спок, но не съм я чела все още. Ще започна с книгите на българските педиатри, имам три такива. Вече прочетох една, в която имаше много интересни неща за закаляването, масажите и захранването.

Аз пък до сега не съм си намерила стрии, но и не съм се разглеждала много внимателно. Аааа, довечера ще хвана огледалото и ще си направя щателен оглед.
И наистина се напърнявало много последните месеци  Mr. Green И наистина с по 300-400гр на седмица Blush Страшна работа.... Милото се избъзика с мен, че хората от блока ще ми избият отделен вход, да не им почупя техния....

А, и да ви се похваля: снощи гледах "Римска баня" в сатиричния. Голям смях падна. Много съм доволна, че отидох  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 79
Добро утро и от мен Hug
Много са ви хубави покупките
Гъделичкова аз съм за ново албумче Peace

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 08:52 от fresh_

# 72
  • Мнения: 187
Добро утро мамчета Simple Smile

за книгите на д-р Спок   не съм доволна от това което прочетох, защото първо там се описва отглеждането на американско бебе ( има определено разлкика в условията ) и второ което ми направи впечатление е че  там се описва как новороденото трябва да спи по гръб , не съм много веща в това но от разговорите с вече родили майки разбрах че това не трябва да е така , а там пише че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО било да спи по гръб .

Добро утро! Да се включа и аз набързо. За спането по гръб: в интерес на истината в САЩ и околните страни е разпространено мнението, че бебчовците ТРЯБА(задължително) да спят по гръб! Има дори специални възглавници за да не се обръщат. Според е сващането, една от причините за внезапната детска смърт е че спят на една страна!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2
Добрутру братство.
24 Март е и пролетта все още е мираж.  Sick
За възпитанието по книга съм против, защото първо трябва да възпитаме себе си.
Всички сте направили невероятни покупки /снощи ги разглеждах/.  Hug
Сега да се обърна към Врненските мами, които ще ходят на тази лекция за Нормалното раждане, да ми кажат немога ли да отида и да се пробвам да вляза без записване.
Залавям се с бачкане, после ще вляза по някое време. Хубав ден на всички.

# 74
  • Мнения: 9 814
СЗО препоръчва спането по гръб за бебета до 6 месечна възраст.
Има много доводи за това, но в Бг битува точно обратното мнение.

Общи условия

Активация на акаунт