Конизация

  • 109 457
  • 166
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 5 726
Хистероскопия по точно и веждувременно премaхвaне нa проблемните изменения нa шийкaтa с ел примкa...

# 151
  • гр. София
  • Мнения: 182
Ел-примката е друго. Карагьозов работи с лазер. Моята процедура беше около 2 мин и без упойка. Водеше се вапоризация, нещо като премахване на засегнатата тъкан с лазера, но не и рязане на част от шийката (конизация), което искаха да ми правят в Шейново. Тръгнах си от болницата веднага след процедурата.

# 152
  • Мнения: 140
Здравейте момичета,

Моля помагайте с опит!
В понеделник ми беше направена конизация по метода LLETZ в Майчин дом Варна.Както ме предупредиха имам бледорозово течение , което днес сякаш се засили/ не знам дали е нормално/.Друго ме притеснява-по превръзката забелязвам дребни черни частици.Възможно ли е са са от конец/дори не знам дали при този метод се използва такъв/?
Всъщност току що изгледах едно клипче в You tube за този метод-не видях да се ползва конец , но донякъде си обясних откъде биха могли да са черните частици-вероятно обгоряла тъкан . newsm78 И все пак ако има някой да сподели опит ще съм благодарна.
Благодаря ви!  bouquet

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 15:35 от zizivoli

# 153
  • Мнения: 140
За момичетата, които за пръв път се сблъскват с думата конизация и се чудят що за чудо е това ,препоръчвам този форум:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=702179.525
Тази темичка тук нещо е позамряла

# 154
  • Варна
  • Мнения: 1 760
Здравейте момичета,

Моля помагайте с опит!
В понеделник ми беше направена конизация по метода LLETZ в Майчин дом Варна.Както ме предупредиха имам бледорозово течение , което днес сякаш се засили/ не знам дали е нормално/.Друго ме притеснява-по превръзката забелязвам дребни черни частици.Възможно ли е са са от конец/дори не знам дали при този метод се използва такъв/?
Всъщност току що изгледах едно клипче в You tube за този метод-не видях да се ползва конец , но донякъде си обясних откъде биха могли да са черните частици-вероятно обгоряла тъкан . newsm78 И все пак ако има някой да сподели опит ще съм благодарна.
Благодаря ви!  bouquet
Привет!На мен също ми правиха конизацията в Майчин дом ,но октомври!Не се притеснявай от засилването на теченето и съсиреците.При мен течението се почна след 5 ден.Цикъла ми се поразбута-закъснява с 10 дни,после подранява.Едни черни съсиреци,едни болки голям ужас ми беше,но говорих с лекаря и каза ,че е нормално.Незнам дали са ти казали,че след 1 менструация,след конизацията трябва да отидеш на преглед,а след това на 6 месец от месеца на конизация! Peace

# 155
  • Мнения: 1 146
Правих конизацио преди две години при доц. Славчев - препоръчвам го за жени, с такива проблеми. Много добре ми направи операцията - ЛЕТЦ - изрязване на конус с лазер (диагнозата ми беше карцином ин ситу). Възстановяване изобщо не мога да кажа, че е имало - просто не я усетих интервенцията (прави се с локална упойка, около 20 минути, нищо не се усеща). Прави ми я в неговия частен кабинет.
Износвам много леко засега бременността без серклаж и без никакво лежане, дори на йога ходя, не съм се спряла. Дано до края е така, че има още време! Излишно е обаче да казвам, че си ме е било страх.
Всеки лекар, при който съм била, казва, че операцията е направена много добре, като някои не могат да разберат, че имам дори.

# 156
  • Мнения: 316
Здравейте, момичета,
на някоя да се е случвало резултат ПАП 3б и  CIN 3 в първия триместър Thinking?

# 157
  • Мнения: 316
По принцип искам да родя нормално, но дали ще е възможно?
а след това очаквам операция, но конизация или друг тип  newsm78
Не искам да звъня през ден на АГ и без това като се видим или чуем го тормозя с въпроси постоянно, ако някоя може да сподели опит ще съм благодарна   bouquet

# 158
  • гр. София
  • Мнения: 182
Една приятелка беше с лоша рана на шийката и лоши резултати. Постоянно я следиха през бременността. Роди секцио, заради това.

# 159
  • Мнения: 316
аз продължавам да се надявам да не се стига до секцио...  Simple Smile

# 160
  • гр. София
  • Мнения: 182
Еми, лекарите ще кажат. Ако е лошо положението, по-добре секцио, отколкото да има някакви разкъсвания, заради раната. Знам ли. Те си знаят работата. Пожелавам ти всичко да е наред и да се получи както искаш!  Hug

# 161
  • Мнения: 316
дано, и за кърмене знам че няма да има шанс /заради лекарствата после/  Confused

# 162
  • Мнения: 2
Здравейте,иследванията ми бяха пап 3А2 + колпоскопия и гинеколога реши да ми бъде направена конизация.Вчера ми беше направена операцията след няколко часа прокървих обилно и се наложи пак да ме оперират за да спрат кръвотечението,как се получава така и защо не ми обясниха.всичко мина добре и днес съм вкъщи.Кървенето беше малко,но вечерта се засили,дали е нормално,колко дни ще е така,трябва ли все да лежа????Искам малко подробности около кървенето и въстановяването след операцията.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 726
Кървенето не трябва да е по  силно от цикъла ти. Може да продължи 15,20 дни.Не трябва да вдигаш тежко поне месец и да не правиш секс.

# 164
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора Simple Smile малко съм по спокойна.за сега кървенето наподобява втория и третия ден от цикъла,като е по обилен,надявам се да понамали в следващите дни.

Общи условия

Активация на акаунт