на помощ при болки в таза и ставите в 9ти месец

  • 6 655
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
И раждането не е лек Simple Smile След раждането таза започва да се събира. Продължава да боли. Аз месец след раждането не можех да ходя. Педиатърката дойде на 11тият ден (изписаха ни от б-цата на 9тия ден). Аз малко трудно станах от леглото да я посрещна. Тя ме попита "епизотомия ли имаш?" Simple Smile

Но какво да се прави... при някои майки болките леко отшумяват при почивка, при други при движение. намери златната среда.
И леко раждане.

# 16
  • Мнения: 1 053
Ооо разбирам те.И аз бях така,4е и по зле.С влизането в 9 месец по4на вси4ко да ме боли.Особено между краката многоооо ме болеше.Сега ми се субира и пак ме боли,но много по малко.Успех и леко раждане.

# 17
  • Мнения: 8
благодаря на всички за споделеното!!!! говорих с няколко мои приятелки и те не са имали такива болки/а други/ и си мислех че нещо не съм наред. Да, това с отварянето на таза е вярно както и на пубисната кост - просто ще трябва да се примиря...
Лек ден на всички!!! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 969
Аз по време на бремеността не съм имала такава болка, но след като малката проходи и започна да тича, е тогава вече почнаха да ме болят ставите в началото на бедрото, тъй като не можех да седна и за секунда, все трябваше да тичам след нея.

# 19
  • Мнения: 2 521
Не при всички бременности има такива болки.Това което го описваш го минах и аз с първото дете.С второто нямах такъв проблем.Болката наистина е много гадна-повървя 5 мин и търся пейка да седна.Направо на пенсионерка се бях обърнала TiredДълги разходки в деветия месец спрях да правя-само около блока се разхождах или с колата.

# 20
  • Мнения: 2 447
Ще ти мине като родиш.Няма друг лек. Mr. Green
Аха  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 99
малко преди да родя имах усещането, че цяла нощ съм правила шпагат  Joy , така ме болеше всичко там долу ... Имах един много удобен панталон, който ми придържаше корема и успявах да ходя, което наистина е много полезно, така се справих...  и момичетата по-горе наистина са прави, скоро ще ти мине  Wink леко раждане

# 22
  • Мнения: 641
Ооо направо беше ужасно при мен.
Пих "Нутримаг"последните няколко дни и ме облекчи.
При мен тези болки обаче показаха 2см разкритие.

# 23
  • Мнения: 137
Здравейте всички бъдещи мами!
вече съм две седмици преди термин и от седмица имам болка при вървене в лявата бедрена става към таза. Моля ако някоя от вас е изпитвала подобно нещо да ми пише как се е справила, че имам чувството че скоро ще грабна бастуна/ако не родя преди това/. Казаха ми че това е от тежестта на бебето, но няма дали няма начин да се намали болката?? стълбите са ми вече голямо предизвикателство....     Confused ... а казват че трябва да се разхождаме активно....как да стане newsm78 newsm78
благодаря предварително!!
.по принцип нали знаеш че казват че като раждаш контракциите болят на кръста аз имах същите болки като твоите и когато ходих да раждам бедрата ми усещаха контракциите повече от корема беше  #Crazy а в момента те боли защото тялото ти се подготвя за раждането и се раширяваш успех и леко раждане

# 24
  • Мнения: 64
Айде и на мен да кажете дали е от това. Мисля че болките са същите, но при мен не са постоянни и не ми пречат да ходя. Само сутрин като се събудя имам чувството, че съм с мускулна треска м/у краката и на таза. Боли по подобен начин и след 15 мин движение минава. Иначе имам друг проблем вечер като си легна и се отпусна, ако полежа 30/40 мин. без да стана след това имам ужасни болки в кръста (срязващи) и понякога не мога да ходя сама трябва да викна мъжо да помага с ходенето до тоалетната... Много е гадно, но пък на сутринта и спомен нямам за болката от вечерта. Дали това се дължи на тежестта на бебо или може да е някой прещипан нерв ?

# 25
  • Мнения: 292
Айде и на мен да кажете дали е от това. Мисля че болките са същите, но при мен не са постоянни и не ми пречат да ходя. Само сутрин като се събудя имам чувството, че съм с мускулна треска м/у краката и на таза. Боли по подобен начин и след 15 мин движение минава. Иначе имам друг проблем вечер като си легна и се отпусна, ако полежа 30/40 мин. без да стана след това имам ужасни болки в кръста (срязващи) и понякога не мога да ходя сама трябва да викна мъжо да помага с ходенето до тоалетната... Много е гадно, но пък на сутринта и спомен нямам за болката от вечерта. Дали това се дължи на тежестта на бебо или може да е някой прещипан нерв ?

Прищипан нерв не е. По скоро е от лежането и тежеста на бебето. ВеЧер организма се отпуска и запоЧват болежките, докато по време на сън се възтановява. Аз и без да съм бременна, лежали повеЧе от 30 мин. и после ме скъсва кръста от болка. Много е важно и матрака да е удобен. Успех и леко раждане   bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
Nevermind86, bicho malo ти е написала. Не е прищипан нерв. Болките в този случай са постоянни. И за теб лечението ще да е раждане Simple Smile

# 27
  • Мнения: 64
Мерси за успокоението, че вече се чудех какво става. Еми малко остана ще го избутам Simple Smile после ще си спомням само за тези болежки.

# 28
  • Мнения: 1
Mili maiki pomognete i na men.sega shte vlizam v 7 mesec a umiram ot bolka.i az li triabva da stiskam zabi dokato rodia.naistina li niama nikakav lek.izviniavam se 4e pisha na latinica.pomognete molia Cry Cry Cry

# 29
  • Мнения: 2 521
Ох милата HugНаистина не знам лек за тези болки,но питала ли си лекаря си-дано пък има някакво облекчение поне ThinkingНе знам тези за мазане дали може да се ползват от бременна newsm78-повечето май не можеше.

Общи условия

Активация на акаунт