В ДЕКЕМВРИйската дружина първо зъбче вече има

  • 11 866
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 56
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА БЕБЕ Мартин на мама Миленче И НА БЕБЕ Мартин на мама Таня БЕБЕ Славяна на мама Гевито и на БЕБЕ Мариян на мама Тони.ДА СА ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ!
ЗА МАМИТЕ:  bouquet
Нинка,  bouquetИ да ти кажа,че и аз вече изкуквам с двамата вкъщи.Алек е с отит,а бебето с ужасна хрема.Дано поне с това се размине,че то милото не може да си каже какво и къде го боли.
Но явно има вирус.Доста дечица са болни.
Ели,в оченцето съм капвала кърма но не ми помогна.Очевидно е била със запушено каналче.Два пъти слагах капки Тобрадекс и Тобрекс и масажирах.Спря да сълзи от самосебе си.Но сега забелязвам,че като излизаме и има вятър сълзи само това оченце.Но ако при вас проблема е само конюнктювит май става с кърма.
Бързо оздравяване на всички болни!И лека вечер!

# 31
  • Мнения: 0
Малко късно се включвам, но все пак да ви почерпя за моя сладур, който става на 3 месеца днес!
Благодаря ви за поздравленията и пожеланията, момичета!
Честити месечинки и на другите бебоци днес!
А, ето я и почерпката:

# 32
  • Мнения: 616
Тони ще ми развалиш диетата с тези вкусотии  Hug

Честити месечинки на всички бебчета, да са живи и здрави  bouquet

Нина  bouquet

# 33
  • Мнения: 15
Здравейте мами,
И ние днес бяхме навън...много силен вятър  в Люлин Shocked щеше да ме отвее.На бебо му метнах дъждобрана и по едно време се намърдах при него, за да видя добре ли е и такава ужасна миризма на гума ме лъхна,че щях да падна  #2gunfire Сега го проветрявам на терасата.
Мира, и моят се дере от рев от вчера.Не знам какво му е.Със сигурност не е гладен,защото като му дам да суче ме хапе много лошо.Това хапане откъде го научи? Close
Честити месечинки на бебоците!Да слушкат и да папкат!
Ние утре ставаме на 3 и ще ходим при педи.Правя списък с въпроси, който в 90% от случаите забравям Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте!

Днес бяхме на преглед- Бебка е наддала 1 кг!!! А сме само на кърма и с нейното опъване и рев мислех, че е гладна. А повръщането не било страшно, щом не е на фонтан, независимо, че е много често и в някои случаи доста голямо количество. педито дори ми каза, че сигурно я прехранвам. Вечер я дохранвам с шише кърма, уж за да спи повече, ама сега спирам. Та вече сме 5 830 гг, 62 см. Биха ни втория Пентаксим, бебка дори не разбра. Имаше едно друго бебе на 4 месеца и Лизи през цялото време го гледаше. А онова й се усмихва, абе много интересно си общуват.
Имаме си крусти- каза да ги мажа 2 часа преди къпане със зехтин.
 
Бебка се събуди....

# 35
  • Мнения: 48
  bouquet   привет мами!

По темата за храненето - и ние сме на поискване. Понякога си мисля, че вечер кърмата ми не му достига и му предлагам 30 мл мляко, ама не се приема и така. Само на кърма сме. Понякога спим от 8-8.30 до към 3-4, понякога се буди по-рано. Тъкмо си помисля, че имаме режим и хоп = режима го няма    Laughing

Елмина
, мислех си как чистиш колелетата на количката си след всяко излизане навън и ми хрумна, че може да си купиш 4 бр. найлонови шапки за баня и да ги слагаш върху колелетата на количката. Ако можеш да си спестиш малко работа би било добре    Peace

# 36
  • Мнения: 22
 

Елмина
, мислех си как чистиш колелетата на количката си след всяко излизане навън и ми хрумна, че може да си купиш 4 бр. найлонови шапки за баня и да ги слагаш върху колелетата на количката. Ако можеш да си спестиш малко работа би било добре    Peace

Толкова си мила   bouquet Много ти благодаря за идеята! Не ми беше хрумвало  Joy

Това дете цял ден се дере  Cry  Вече незнам какво да правя. Нищо не помага Sad  Гладна ли е, жадна ли е, все реве...Вече не издържам психически  smile3511

# 37
  • Мнения: 616

Това дете цял ден се дере  Cry  Вече незнам какво да правя. Нищо не помага Sad  Гладна ли е, жадна ли е, все реве...Вече не издържам психически  smile3511

ох душанко и ние днес см етака  newsm61  Hug все проверявам дали не са почнали зъби ама не всичко е спокойно а той все мрънкоти за нещо  #Crazy дано поне при вас отмине аз вече май посвиквам  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 19
Запис, че днес нашият братовчед имаше рожден ден и досега бяхме там. Това е първият ни рожден ден. А сутринта бяхме на разходка.
Честити месечинки на всички бебчовци. Да бъдат здрави и усмихнати за радост на майките си.

# 39
  • Мнения: 551
Благодаря ви момичета за поздравленията  Hug
Ние днес си направихме страхотна разходка, дано вече да се оправя това време, че сме много спокойни навън.
Ели, Еми дано скоро се успокоят бебчетата ви  Peace
Данитка скорошно оздравяване на малката кукла  Hug
Steil браво на вас много е пораснала Лизи   bouquet
Лека вечер и спокойни бебчета  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 464

Това дете цял ден се дере  Cry  Вече незнам какво да правя. Нищо не помага Sad  Гладна ли е, жадна ли е, все реве...Вече не издържам психически  smile3511

ох душанко и ние днес см етака  newsm61  Hug все проверявам дали не са почнали зъби ама не всичко е спокойно а той все мрънкоти за нещо  #Crazy дано поне при вас отмине аз вече май посвиквам  Simple Smile
Това аз ли го писах или вие момичета? И Галка е същата спи половин час отваря очи и започва едно непрекъснато реване и църкане. Приспиването ни е придружено с половин часово реване и захласване  Sick Ще изперкам скоро. Реве ми се вече

# 41
  • София
  • Мнения: 3
Мерси Гевито!

Аз тук отегчих всички с нашите проблеми с кърменето, поне сега стана ясно, че е наддала госпожицата Simple Smile А за дърпането и опъването при хранене педито каза да й давам капки Саб симплекс преди хранене. Ще пробвам от утре може би, че сега й давах Панадол, беше нервна, приспивахме се пак в шезлонга с голяма мъка, рева, плю бибата... При първия Пентаксим нямахме никакви проблеми, но сега явно е по-нервна. Дано спи през нощта!

По останалите ми въпроси:
- За допълнителните ваксини- Ротарикс и Превенар педито каза, че няма смисъл сега да й натовармваме организма.
- водичка- Лизи не признава нито вода, нито чай. педито каза да опитаме водичката за бебета на ХИП. (аз сега преварявам от чешмата)
- нощното кърмене- настоява да го махна, според нея бебка нямало сама да се откаже. тук обаче няма да я слушам и ще си го оставя спокойно детето щом е гладно през нощта да си яде.
- и пак за кърменето- ако суче активно, дори за 5 минути си изсуквала необходимото количество, защото вече била по-голяма. тоест да не я мъча по 20 минути да яде.

толкова засега от нас. пожелавам на всички лека нощ!

dju-dja, освободи място в кутията си, че няма място...

# 42
Здравейте мамчета!
Запис и от мен,че нещо изостанах и отивам да лягам,че моя заспа и на мен вече ми се спи страшно много Sleeping
Честити месечинки на всички бебенца Hug

Хайде лека нощ на всички bye

# 43
  • Мнения: 1 152
Здравейте!

Аз едва се добрах  Laughing днес голямо обикаляне направихме цял ден на вън от 9 сутринта до 18 часа.  Grinning Бяхме на консултация и боцкането на бутчето не го усети моята мома, дори гък не каза. Вече е 63 см. и 6700 гр., пораснало ми е момичето 3 см. и 800 гр. Продължаваме в същия дух с кърменето и намаляваме Вигантола на 1 капка, защото е почти затворена фонтанелата.
Кърменето на поискване си е доста неорганизирано, но какво да се прави - днес следобеда яде в 16, 19, 20, 21  #Crazy

# 44
  • Мнения: 616
Сасано как така е почти затворена фонтанелата?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт