Е-тата в детски солети хрус- хрус (със зайците)

  • 22 758
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На мен ми направи впечатление друго.Тереза като беше бебе ги купвах/то повече аз ги ядях/ и тогава си спомням ,че срокът им на годност беше около 3м и вярно като забравя някоя опаковка бързо се вмирисваше.От 1г насам гледам че срокът им на годност е 1г.Вие си направете изводите какво са им добавили в съдържанието.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
Питам кое им е тогава детското на солетите..може би цвета на опаковката..  #2gunfire...

Според мен, по принцип, солетите не са храна за деца.
Не знам защо много майки смятат, че трябва да ги дават на децата си.
На моето дете купих солети за първи път когато стана на 5 години-защото най-добрият му приятел хрупаше пред него. Е, начеса си крастата и с това приключихме покупките и яденето на солети.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен лично ми се струваха алтернатива на разните зрънчовци, чипсове и т.н.

# 18
  • Мнения: 4 668
На мен лично ми се струваха алтернатива на разните зрънчовци, чипсове и т.н.
И на мен така  Rolling Eyes

А и все пак нали се сещате , че то по тази логика - кое колко е вредно би следвало да умрем от глад - и ние и децата ни ... Confused

# 19
  • Мнения: 27 524
Давам си ги солетите (наистина са най-хубавите) и не се втелясвам за тези неща.
Защото ако започна, както вече е казано, то тогава не ми остава почти нищо, освен да сложа препаска от смокиново листо и да се изнеса в някоя пещера и да бера ядки и плодове - диворастящи, разбира се   Grinning

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Давам си ги солетите (наистина са най-хубавите) и не се втелясвам за тези неща.
Защото ако започна, както вече е казано, то тогава не ми остава почти нищо, освен да сложа препаска от смокиново листо и да се изнеса в някоя пещера и да бера ядки и плодове - диворастящи, разбира се   Grinning

Да, да, и там въздуха не сигурно, че е чист  Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
От неядене на солети не се умира, спокойно.  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 668
От неядене на солети не се умира, спокойно.  Laughing
Абе и от ядене не се умира , също така  Laughing

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
От неядене на солети не се умира, спокойно.  Laughing
Абе и от ядене не се умира , също така  Laughing

А пък са вкусни  Wink

# 24
  • Мнения: 15 379
От неядене на солети не се умира, спокойно.  Laughing
Абе и от ядене не се умира , също така  Laughing
Това второто никак не е сигурно. Казвам го съвсем сериозно!
Не си спомням кой диетолог го беше казал "Яжте по-малко, за да се тровите по-малко"...
За съжаление храните днес в по-голямата си част не са никак безвредни, поне не тук, в родната ни държавица...

# 25
  • Мнения: 4 668
sourcherry - ние специално за солетите си говорим , че никой не е умрял от тяхната употреба  Mr. Green
Колкото до яденето по - малко и на какво , аз лично по - лесно мога да кажа какво ям , отколкото какво не ...
Но не може всичко да се отказва на децата , защото било вредно ... все едно в краставиците няма нитрати примерно  Sick

# 26
  • Мнения: 15 379
Аз знам за какво си говорите, защото и аз участвам в разговора Wink.
А пък краставиците и нитратите са несравними, предвид съдържанието на солетките.
Ама аз съм дива късметлийка, моето дете предпочита да гризе биокраставици (а дано са такива!), домати, всякакви плодове и пр. пред солети с натриева основа Grinning.

# 27
  • Мнения: 33
темата е за Е-тата в солетите, а не за това , че от тях няма да се умре Crossing Arms и дай сега да ги ядем.Нека си тровим децата само защото всички продукти били такива. Ами който иска да ги дава. Нека всеки сам да прецени.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 043
Добре де, има ли солети, които не съдържат това Е321?

# 29
  • Мнения: 552
Добре де, има ли солети, които не съдържат това Е321?
Май няма.Преди няколко дни даваха точно това по БТВ,че всички солети се правят на принципа-потапят се в разтвор на натриево еди- какво- си /не помня точното хим, название/ и се пекат,с цел да са хрупкави ,но да не изгарят отвътре!

Общи условия

Активация на акаунт