Кога ще ги забранят тия боклуци?!

  • 14 104
  • 181
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 835
Забравих да направя нещо много важно като пращах до медиите, да приложа снимки! Ето, можете да придружите писмата с тези например, или ваши, ако имате. Hug

Преброих 17 вида снакс, 27 вида чипс, и не ми стигнаха нервите да броя видовете боклучави бонбонки, дето са само захар и оцветители. За "отбий номер" имат 1 вид кисело мляко, и 2 вида минерална вода и 1-2 вида натурални сокчета (на ненатурално високи цени), останалото са газирани, химизирани и енергийни напитки.






# 151
  • Мнения: 4 392
Teo, къде да пусна темата - в Клю-то или в Майки-те?

# 152
  • Мнения: 4 392
Ох, нещо ме "гризе" сега: Мислите ли, че ще ни обърнат внимание след като им задръстим електронните пощи? Някак - си да не стане "всяко чудо за три дни" Rolling Eyes
Няма да имаме нищо черно на бяло, ако ме разбирате. Само една дандания, която ще отмине.
Ще изгубим ресурс.. Thinking които с петиция бихме имали. Подписи!

Тео, ти като "вътрешна вече" как усещаш работата?
Абе да вземат да те назначат в парламента на заплата вече. Grinning

# 153
  • Мнения: 3 835
Абе да вземат да те назначат в парламента на заплата вече. Grinning

Леле, леле, чакай да си плюя в пазвата! Laughing

Не ме гризе, защото твърдо съм решила, че трябва да внесем официално писмо (писма) до министерствата! Единия вариант е с подписи от евентуална петиция, другия е всеки да си ги събира. Внасянето е елементарно, не отнема повече от 30 мин. и до двете министерства, те са едно до друго, за другите вече не знам. Без да внесем нещо официално няма как да стане, всеки може да се направи, че не е видял мейлите ни.
Спиролина(ще ме умориш с тоя ник Laughing), ми да пуснем и петиция, а? Ама искаш ли ти? Praynig То какво ни пречи да си виси там, отделно ще си продължим със задръстването на мейлите (медии, институции, блогове, теми.....за да вдигаме шум, много е важно), отделно всеки може да си събере подписи и да внесе писмото.

# 154
  • Мнения: 1 896
Нямаше ме цял ден, но сега започвам да пращам.
Само едно дребно нещо - според мен не трябва до всички адресати да се праща версията, в която са изредени и другите, на които пращаме. Трябва до всеки да се праща адресирано специално до него, няма нужда да знае, че пращаме и на другите. Така с 10 различни институции като адресати изглежда като размиване на отговорността, а по-добре всеки адресат да смята, че него го държим отговорен.
Спиролина, няма нужда да е на хартия, хартията остава в някоя папка и нищо не прави, а събирането на подписи отнема много време и енергия, виртуалната активност има все по-голяма тежест, поне такова е моето мнение.
Предлагам да направим и кауза във Фейсбук, където да качим текста на писмото и адреси на които хората могат да го пращат. Ако няма кой, мога аз да я направя. Ще има супер много последователи, плюс това можем да пратим линка към нея на медии, дори на журналисти, които имат акаунти в самия Фейсбук - то така се правело вече, не пращаш инфо на медиите, а само линк къде да си го прочетат. Как ви се струва идеята?

# 155
  • Мнения: 3 835
Предлагам да направим и кауза във Фейсбук, където да качим текста на писмото и адреси на които хората могат да го пращат. Ако няма кой, мога аз да я направя. Ще има супер много последователи, плюс това можем да пратим линка към нея на медии, дори на журналисти, които имат акаунти в самия Фейсбук - то така се правело вече, не пращаш инфо на медиите, а само линк къде да си го прочетат. Как ви се струва идеята?


На мене ми звучи страхотно и много обещаващо, само дето аз изобщо не съм наясно, затова разчитам на теб, моля те, направи го ти! Praynig  bouquet

# 156
  • Мнения: 4 392
Базилиск, имах предвид подписи, които сме събрали в нета/ по- лесно и бързо става/ и после при нужда можем да извадим на хартия, пък може и да не се наложи да се секат нови дървета Wink И с линк става. Но да имаме нещо " у джеба." Laughing Grinning

Тео, аз съм в голям цайтнот. Влязох само да погледна текста, за който ОП ми прати линк и ей го на, виснах тук. Joy
Мога да помогна с разпространението по сайтове и форуми/ нали ме знаеш/  Hug ,  но петиции не съм писала. Лошото е, че в bg- petition като качиш, не можеш да променяш после. Но ако се използва този текст за база и ако няма кой, ще се пробвам. Определено мисля, че ни трябва и петиция. Ако се сетите някакъв друг начин, да се преброим, казвайте.




# 157
  • Мнения: 2 652
Не забравяйте преди петицията да направите отвореното писмо. Доколкото знам на него са длъжни да отговорят.

# 158
  • Мнения: 2 176
Това с мейлите не го одобрявам много, въпреки че ми се видя примамливо първоначално.
Трите имена като се изпишат е друго - това е някаква идентичност, а мейлите могат да са фантоми.
Нямам идея доклко се смятат за легитимни за пред институции.

Петиция е добра форма, макар че и официално писмо върши работа. Стига да има кой да го представялва и придвижва.
Сигурно ще има медии и пр. - някой трябва да се нагърби. Simple Smile

# 159
  • Мнения: 4 392
Мулти, не задълбавай толкова. Легитимни са.  Пробвано е. Peace

 Според мен е важно отвореното писмо и петицията да тръгнат ако не едновременно, то поне с малка времева разлика, за да не губим подписи.

При петицията трябва ли да сме подкрепени от някого?

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 23:06 от Спиролина на орторексичния галактически кон

# 160
  • Мнения: 2 176
Мулти, не задълбавай толкова. Легитимни са.  Пробвано е. Peace

 Според мен е важно отвореното писмо и петицията да тръгнат ако не едновременно, то поне с малка времева разлика, за да не губим подписи.

При петицията трябва ли да сме подкрепени от някого?

Хубаво е, макар и не-задължително - за петицията. Подписите е важно да са много.. Simple Smile

Отвореното писмо може и по-съкратено, но с обосновки задължително.

# 161
  • Мнения: 1 896
Не забравяйте преди петицията да направите отвореното писмо. Доколкото знам на него са длъжни да отговорят.

Трите имена като се изпишат е друго - това е някаква идентичност, а мейлите могат да са фантоми.
Нямам идея доклко се смятат за легитимни за пред институции.


Само да уточня - мейлите са напълно официална кореспонденция с институциите  и като такава са длъжни да им отговарят също. Идеята с мейлите е те да бъдат подписани с три имена и ако искате други подробности - мина времето на анонимността в интернет, всяко нещо оставя следа и прекрасно се знае кой кой е. Мейлът оставя следа и при получателя и може да се докаже, че е изпратен, също както е с писмото.
Не че кореспонденцията на хартия е нещо лошо де, просто мейлите не й отстъпват.
Във всеки случай който иска, да принтва писмото и да го прати на хартия, няма лошо, същото е. Просто в нета всеки може да види колко хора са се събрали, например във Фейсбук групата се вижда точният брой.
Просто петицията е някак си по-пасивен вариант - някой ти я праща и ти само се подписваш, докато ако няколкостотин души проявят инициативата да пратят нещо, вече изглежда сякаш на всички едновременно им е накипяло, както си и е. Но естествено и петицията не пречи на този вариант. Просто количеството поща, пристигаща непрекъснато през някакъв етап от време прави повече впечатление. Така правят печените активистки организации.
Във Фейсбук групата ще я направя по-късно довечера или утре - че съм сама с децата тая вечер, мъжът ми е дежурен и ми е лудница. Ще предложа и варианта с мейла, и с хартиеното писмо там.
Ще ми трябват и още хора, които имат акаунти във Фейсбук, за да канят приятелите си в групата и да става калабалък. Ако нямате, може би сега ще си направите акаунт, Фейсбук е полезно и интересно нещо, а и чрез него Барак Обама стана президент. Мисля, че и нашите усилия трябва да  успеят.   
Като съм готова с каузата, ще постна линк тук, който иска да се присъедини.  Peace

# 162
  • Мнения: 3 835
При петицията трябва ли да сме подкрепени от някого?

Няма нищо задължително при петициите, могат както да са от един човек, така и от колкото си искат хора и организации. Ок, аз ще я пусна, не искам да те затормозявам, а и то не е никак трудно, елементарно е в общи линии, неслучайно е пълно с всевъзможни петиции, някои от които са без коментар. Tired За петиция би било добре да е по-силен текста, ама аз нещо вече давам заето, та ако пускам, това ще е.

Много разчитам на теб в разпространението, ти си ненадминат професионалист! Heart Eyes Mr. Green

Няма какво да придвижваме толкова, писмото го имаме, трябват ни само подписи, за да о внесем официално, друго няма. Останалото е да вдигнем шум, за да ни обърнат внимание!

# 163
  • Мнения: 3 835
Отвореното писмо може и по-съкратено, но с обосновки задължително.

Ама ние имаме Отворено писмо, цял ден го разпространяваме.

# 164
  • Мнения: 2 652
Отвореното писмо може и по-съкратено, но с обосновки задължително.

Ама ние имаме Отворено писмо, цял ден го разпространяваме.

Отворено мисля че е, ако е публикувано в някоя медия. И тогава са длъжни да отговорят чрез същата медия.

Общи условия

Активация на акаунт