Това ли сте, което искахте да бъдете (в професионален аспект)?

  • 2 684
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
Като малка исках да стана археолог  Laughing
Даже си мислих и да кандидатствам археология, но размислих.

И аз, или биолог, или естествоизпитател, или историк. Последно бях се устремила към археологията, но мама ми каза, че квото е имало да изкопаят са изкопали  Crazy , да преосмисля. Не преосмислих, всъщност изобщо не мислих и поех в съвсем друга насока.
И респективно отговорът ми по темата е - не! Не съм това, което исках да бъда.

# 16
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
NinoTino много сме гледали "Индиана Джоунс" с тебе май  Joy

Поне моето желание беше силно повлияно от филмите с него.

Но не съжалявам, че не избрах тази професия  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 965
Какво правите сега? - Работя по специалността си. Любимата си работа.
За това ли мечтаехте като деца? - Като дете исках да стана лекарка, ама съм скарана с химията. Иначе, за това мечтаех наистина - някъде след 9-ти клас.
А това ли е, което искате да правите? - Да. Дай Боже.
Това ли сте, което искахде да бъдете? - Да.

# 18
  • Мнения: 836
...  но не спирам да се интересувам от животни и най- вече от фелинология и вет медицина...

Даа, личи си  Laughing
Страхотен котарак има в подписа ти  Simple Smile


# 19
  • Мнения: 2 032
Както съм ви казвала, като малка исках да стана циркаджийка, а след това- космонавт.
Не успях да си сбъдна детските мечти, колко тъжно.

# 20
  • Мнения: 1 217
Алиса,подсети ме,цирковата акробатика я пропуснах Simple Smile Даже тренирахме с една приятелка,представяхме си с какви трика ще сме облечени.... Joy

# 21
  • Мнения: 3 634
Като малка мечтаех да работя в НАСА и аз да съм човека, който посреща извънземните. Не се смейте!  Mr. Green

После за кратко се забих в икономиката докато един професор не ми каза, че мястото ми е в лабораторията. Преместих се и започнах да се готвя. Поканиха ме в международен екип и тогава семейството ми преживя драма. Наложи се спешно да заработя за много пари и да се сбогувам с мечтата. Вече е късно да се връщам назад, доволна съм от живота си сега. Но понякога се натъжавам когато разглеждам записките си, липсва ми науката.

# 22
  • Мнения: 90
Напълно осъществих професионалната си мечта, но за сметка на финансовата. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 194
Определено не, но съм на 32 все пак Wink

Време има, живот и здраве да е!

# 24
  • Мнения: 2 478
Като малка исках да бъда манекенка или дизайнер,но...не ставам нито за едното,нито за другото Laughing
В сериозен аспект никога не съм знаела каква професия искам да имам.Привличаше ме туризма,завърших,но никога не съм работила по специалността си.Обичам френският език,но не и френската филология.Обожавам сина си и всички занимания и игри с него,но не бих работила в ДГ.
Бях добра в работата си,въпреки че никога не съм я мечтаела.Вече няма да я работя.Ще се занимавам със семейният бизнес,а това също не ми е детска мечта.Може би никога няма да открия призванието си.А може би нямам и смелостта...

# 25
  • Мнения: 6 993
Искам/исках да бъда учител, писател, актриса...
Първото едва ли някога ще мога да си го позволя.
За второто не ми остава време, а в главата ми е пълно с идеи (коя от коя по-нескопосани  Joy).
За третото, не ми достигна смелост и на мен да тропна с крак...след 5 години занимания с театър Confused
Занимавам се с нещо, което ми е досадно, изключително демотивирана съм, но е единственото, с което мога да се издържам сега  Cry Cry Cry
Надявам се като завърша магистратура, да си намеря нещо по-творческо и по-гъделичкащо въображението. Може би и не в Бг, щото и за това, което си мисля пак едва ли плащат много тук Rolling Eyes
Обичам френският език,но не и френската филология.
Shocked Мога да се подпиша под това  Joy
А сетих се нещо, което все пак сбъднах - исках да знам много езици.  Grinning

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не, работех хобито си (сега не работя).
Винаги съм искала да уча медицина, бях като книжен плъх в библиотеката, правех реферати, участвах във викторини, обичам анатомията, психологията....
Учех в такъв клас - само аз не кандидатствах и само аз не бях приета от всичките си съученички да уча медицина. Това ми е болната тема.
За това сега бившето ми хоби е професия, а това което исках да ми е професия - хоби.

# 27
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Исках да стана зоолог, като Бернхард Гжимек. Или поне ветеринарен лекар.

Все още се интересувам от всякакви теми, свързани с поведението на животните, но това ми влечение си остана само едно хоби. Съжалявам, че когато трябваше да взимам решение за бъдещото ми професионално развитие не тропнах с крак.

Още една,на която детската ѝ мечта бе да стане вет лекар в мое лице...това,което съм сега е определено сбъдната мечта,но не спирам да се интересувам от животни и най- вече от фелинология и вет медицина,няма да се очудя от себе си ако в един момент не запиша и това... Grinning

Станахме 3 Hug

# 28
  • Мнения: 1 418
Аз съм това,което съм и това,което бих искала да бъда.
Много си обичам професията,искам да се развивам още
и още.Поне в това отношение съм щастлива.

# 29
  • Мнения: 3 091
по този въпрос има публикувани много теми тук.

все пак и на теб да кажа - да, работя това, което съм искала. Чувствам се напълно удовлетворена в професионален план.

Общи условия

Активация на акаунт