Кога за първи път усетихте, че детското във Вас си отива?

  • 3 241
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Когато взех да поучавам децата си...за жалост нямаше как да остана дете тогава,трябваше да бъда отговорна

# 16
  • Мнения: 1 495
Усетих за първи път , че детското в мен ме напуска , когато се разболяха баба ми и дядо ми , а след това и починаха почти един след друг. До тогава в интерес на истината не се бях сблъсквала с нищо сериозно през живота си , бях гледана в саксия (дето има една приказка). Абе с две думи смея да кажа , че до тогава живота ми беше безгрижен и може би за това , когато настъпи този момент го преживях така тежко дълбоко вътре в душата си . След това самия ми поглед върху живота , мироглед и т.н. се промени . Станах доста плашлива за близките си , постоянно мислех , че нещо лошо ще се случи и така доста време . След време срещнах мъжът , с който съм и до ден днешен и който без да го иска върна една голяма част от детето в мен . Когато сме някъде да кажем в парк , градина и т.н. аз почвам да се радвам като дете , бягам , скачам и се смея точно като детенце. Радвам се на играчки , на кученца ,абе на какво ли не ,като децата точно . Не знам как , но се чувствам точно като дете макар , че съм доооста далеко вече от тези години , но понеже и изглеждам на много малка , а  и се обличам като тинейджър, хората не ми дават повече от 18 години , а съм на 27 Grinning. Та така , смея да кажа, че загубих една голяма част от детето в мен ,  но след това си я възвърнах .

# 17
  • Мнения: 145
Сблъсъкът беше челен и доста груб - смъртта на единия ми дядо. При мен въобще не ставаше въпрос за някакъв лек преходен процес,в който да се чудя замина ли си детството?

# 18
  • Мнения: 830
Защо въобще трябва детето в нас да си отива, аз мисля, че е страхотно да съхраним детското в нас?!

# 19
  • Мнения: 15 619
Защо въобще трябва детето в нас да си отива, аз мисля, че е страхотно да съхраним детското в нас?!
Идва един момент, когато човек се чувства пораснал, за това питам, а иначе детското така или иначе си го имаме, кой повече, кой по-малко....

# 20
  • Мнения: 3 268
Да,аз те разбрах точно така.

# 21
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Не е имало определен момент или прозрение, в които да се почувствам пораснала.
Беше поредица от случки през годините.
Постигане на финансова независимост, раждане на децата и отговорността за тях, някои разочарования от близки и най-лошото - физическа загуба на скъпи за мен хора.
Така, че съзряването ми беше съпроводено, както от приятни, така и от неприятни емоции.

# 22
  • Мнения: 24
Според мен правилният отговор е: "Когато усетих първите контракции"

# 23
  • Мнения: 1 897
За съжаление твърде рано.

# 24
  • Мнения: 673
  Попаднах във водовъртеж ,от който трябваше да изплувам сама. Мама вече я нямаше, а татко побърза да поеме по свой път. Оказах се на кръстопът и сама трябваше да си избера посоката , в която да тръгна. Тогава осъзнах , че няма кой вместо мен да взима решенията и това ме накара да се почувствам зряла.

# 25
  • Мнения: 830
Защо въобще трябва детето в нас да си отива, аз мисля, че е страхотно да съхраним детското в нас?!
Идва един момент, когато човек се чувства пораснал, за това питам, а иначе детското така или иначе си го имаме, кой повече, кой по-малко....
Да, разбирам те, но при мен този процес явно е ставал мнооого плавно, защото не се откроява никакво ясно събитие което да е преобърнало живота ми тотално, а може би още ми се иска да съм дете, не знам...  Hug

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Според мен правилният отговор е: "Когато усетих първите контракции"

Ти тогава ли го почувства?

# 27
  • Мнения: 2 448
Преди три години, когато напълно осъзнах думата безсилие.  Confused

# 28
  • Мнения: 301
Не мисля, че съвсем си е отишло детето в мен, защото все още скачам из локвите със сина ми  Laughing Но позагубих част от него - наивността се замени с отговорност и притеснения. За неизбежния ни край един ден - когaто татко почина осъзнах, че щом той (най-силния, най- ...всичко) може да си отиде, значи няма спасение. Забележките, които правя на сина ми по инерция - не пипай, там не скачай по плочките ще се хлъзнеш ... спри се поне за малко. После 5 минути след тях се осъзнавам - защо да се спре, та на него му се играе, дете е.      
Изгубих от детското, за да бъда майка, но пък съм майка - значи все пак си пазя нещо от детето в мен.
Ако питате мъжа ми на акъл все на 18 си стоя.  hahaha

# 29
  • Мнения: X
Миналата година, когато умря майка ми.
Tired и аз така...
И аз.

Общи условия

Активация на акаунт