„Петиция за нашите деца” – моля подкрепете правото на децата да пътуват!

  • 9 295
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 493
Момичета, съжалявам за това, през което минавате. Подкрепям ви! Peace
За мен смисълът на свободата е да мога да пътувам. Не съм дете на разведени родители, но знам колко мъчително може да бъде ограничаването на свободата ти - всички помним как беше преди и колко можехме да пътуваме.
 А за едно дете подобни ограничения са непонятни.
Подкрепям напълно.  Hug Peace
Благодаря  Hug
Помогнете ни да разпространим петицията и повече хора да научат за нея - само така може да съберем необходимите ни подписи   bouquet

# 16
  • Мнения: 37
Момичета,на мен ми предстои съдебно дело по този въпрос.Не можете да си представите през какви мъки съм минала и продължавам да минавам.Колко безсънни нощи ,колко сълзи на безпомощност и отчаяние.Но не се предадох и продължавам да се боря.
Диони ,прекрасно е това ,което правиш. Hug

# 17
  • Мнения: 2 241
Pepi06, желая ти успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Диони ,прекрасно е това ,което правиш. Hug
Не го правя аз - правят го много момичета - аз се опитвам да помагам с каквото мога, знам че дори да не ме засягаше лично пак бих помагала - имам и доста приятелки които като деца са патили, аз съм плакала с тях заради системата /аз като дете не съм имала никакви ограничения, напротив родителите ми са страхотни хора и точно затова сега ми е трудно да възприема, че моето дете е ограничавано и лишавано - и сега не мога да проумея как може законът да защитава и дава права на човек който не само че е изоставил детето си ами и заради егоизмът на този човек, детето е лишено от много положителни емоции и вълнения/

Pepi06 УСПЕХ   bouquet и не се отказвай от борбата си   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 311
Подписах  Peace

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 555
Подписах аз и цялото семейство. Успех  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря за подкрепата   bouquet
Бавничко вървим с набирането на бройката - може да помогнете като пратите линка на петицията на всичките си контакти в мейлът/скайпът/ кюто и т.н. нека повече хора да се запознаят с нея и може да решат и те да ни подкрепят  Peace Praynig

# 22
  • Мнения: 3 215
Ще направя каквото мога!  Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте и от мен,

Първо да Благодаря на всички, които подкрепят предложенията в Петицията.
Искам да ви кажа, че само с петицията нещата няма да се решат.
За това група родители се опитваме да намерим и други начини. Събрали сме много становища и писма от много институции, че настоящото положение представлява потъпкване на правата на детето. С тези документи и нашите истории се опитваме да намерим отзвук и в медийното пространство.
Вече осъществихме няколко предавания по ТВ и радиото, но трябва да се опитаме да направим и диалог с институциите.
Ако някой от Вас е готов да се включи в това или просто има познати журналисти, репортери ще ни е от голяма помощ. Също така търсим връзки в институциите - НС, АЗД, МВР за да се организират срещи с тях и да търсим решение на проблема.
Всичко зависи само от нас за да се променят.

# 24
  • Мнения: 2 241
А вярно ли е, че в НС е внесен такъв проекто-закон, или аз грешно съм разбрала?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Беше проведена среща с Комисията по младежта и спорта в НС. Това е връзка към сайта на НС за заседанието, на което предствихме проблема  http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=165&id=1002

Но след това от Комисиято по вътрешна сигурност и ред е получено отрицателно становище по предложените  промени и нещата спряха до там.
Имам информация от АЗД, че те са предложили съответните промени в семейния кодекс, но не знам какви са и дали са взети в предвид в подготвения законопроект.
Опитвам се да го разбера, но за сега без успех.

# 26
Аз съм дете на разведени родители, но не съм имала такъв проблем, слава богу! Прави сте, че децата трябва да имат опцията за пътуване в чужбина, но...Ако вие сте в позицията на родителя, отказващ да позволи пътуването, може би имате причина...Като за начало, не всички отказват от инат, някои имат основание да смятат, че веднъж в чужбина, родителя настойник заедно с детето може да отлага завръщането си. Не съм запозната с документите за такова пътуване, но доколкото знам има такава възможност, затова не е чудно че при лоши взаимоотношения единия родител отказва...Разбира се има и такива малоумници, които го правят от инат, но те не заслужават да бъдат коментирани (трагични случаи на егоизъм и комплекси) ПОДКРЕПЯМ КАУЗАТА, макар да вярвам, че с идиотското законодателство в България няма да стигнем доникъде...Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 493
Май си права - май наистина няма да стигнем до никъде  Rolling Eyes
Благодаря за подкрепата.
Скоро дъщеря ми каза, че престъпниците могат да напускат страната, но децата не, а племенницата ми обясни, че й остават още само 5 години затвор

# 28
  • Мнения: 2 241
За съжаление, много редки са случаите, когато се прави отказ заради заплахата детето да изчезне с другия родител. 90 % от случаите са само заради ината и егоизма на родителя, който иска да покаже на бившата си половинка, колко зле и безпомощна без него.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
F_Diamond  Peace абсолютно си права
Много от хората не могат да преодолят злобата от това, че не е на тяхното и затова си отмъщават чрез единственното което им е останало общо - Детето.

Общи условия

Активация на акаунт