Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Коя е най-добрата марка помпа за кърма?
Какви проблеми са имали потребителите с различни помпи?
Кога е най-добре да започнем да използваме помпа за кърма?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Коя е най-добрата марка помпа за кърма?
Много потребители споделят, че помпите Avent са сред предпочитаните, особено ръчната версия. Други положителни отзиви получават електрическата помпа Medela Swing, която предлага регулиране на силата на вакуума и е удобна при изцеждане. Някои споменават и добри опит с помпите Chicco и NUK, но с различни мнения относно тяхната ефективност.
-
Какви проблеми са имали потребителите с различни помпи?
Много потребители съобщават за трудности с електрическите помпи на определени марки, като NUK, които не са успели да изцедят нищо или са били болезнени. Ръчните помпи, като тези на Avent, често се описват като по-удобни и не толкова болезнени, но все пак изискват усилия. Някои потребители отбелязват болка при изцеждане на „сухо“, но след началото на кърменето и правилните техники болката намалява.
-
Кога е най-добре да започнем да използваме помпа за кърма?
-
Какви са предимствата на ръчните помпи в сравнение с електрическите?
80- 100 лв не са малко пари предвид мащаба на покупките при раждането на бебе. Дори и да си купа всичко предварително задължително ще се наложи да купуваш още куп неща и ако между тях е и още една помпа сметката ще излезе солена.

На мен ми е удобна, защото мога да сменям ръцете, като се уморя, без да се налага да я махам от мен.