Каква помпа за кърма използвахте?

  • 15 914
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 9 766
а сме само на кърма все още  Wink

Само на кърма, в смисъл нищо друго ли не яде? #Crazy На 8 месеца?

# 76
  • Мнения: 2 376
а сме само на кърма все още  Wink

Само на кърма, в смисъл нищо друго ли не яде? #Crazy На 8 месеца?
Защо? И ние  сме  почти  изцяло на кърма. Другите храни само ги  опитва и то не всеки ден.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 766
Ами защото след 6-тият месец е редно да започне захранване, заради изчерпаните запаси на детето. Препоръчано от всички, дори от Ла лече лигата.
Всеки си знае де.

# 78
  • Мнения: 2 376
Според мен пише  - когато детето е готово, но поне при навършени 6 месеца.
 Имаш предвид  железните  запаси, предполагам. Желязото  най-добре  се усвоява от кърмата,  която трябва да  преобладава като храна до края на първата  година. Другото е за  опитване  и запознаване, а не за наяждане.
Също така  според  мен не трябва да  приемаме прекалено  буквално препоръките, а ориентировъчно и насочващо. И не  винаги, това което хората  правят различно от  нас е потресавощо погрешно. Тази статия  много ми хареса:  http://missby.wordpress.com/2009/05/12/faq-solids-1/
п.п. Последно чух,  че  в Америка  препоръчват захранване след годинка,  а според  едно изследване относно желязото, което четох,  изследванията на децата захранени между  7-9 месеца  показват най-добър хемоглобина и желязото  на годинка (разбира  се  има и други фактори- ниско рожденно тегло може  да доведе до ниски стойности на хемоглобина, какъвто е нашият  слуай например)
Мисълта  ми  е различни  гледни точки,  стандарти няма Simple Smile

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 766
Стандарти има, разбира се са препоръчителни, различни гледни точки също има Peace

# 80
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Ами защото след 6-тият месец е редно да започне захранване, заради изчерпаните запаси на детето. Препоръчано от всички, дори от Ла лече лигата.
Всеки си знае де.


Защото и Ла Лече Лига препоръчва след 6-ти месец ЗАхранване, а не НАхранване  Peace Има разлика  Wink

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 9 766
Защото и Ла Лече Лига препоръчва след 6-ти месец ЗАхранване, а не НАхранване  Peace Има разлика  Wink

Естествено че има. Затова съм питала дали САМО на кърма е детето. Ако се захранва с друго значи не е САМО на кърма, а се ЗАхранва.
Освен това препоръките са именно за да има време детето да започне да си набавя нужните вещества по друг начин. Като изчакаш годинка без нищо друго, освен кърма после нали ще минат още поне 2-3 месеца, докато захраниш и детето започне да приема някакви по-значими количества друга храна, от които да си набавя каквото му е нужно. За вероятността за по-трудно и травматично отбиване няма да задълбавам.
Изобщо лично аз намирам логика в препоръките.
Но пък всеки си знае за себе си. А и темата беше друга, малко я оспамих Embarassed

# 82
  • Мнения: 1 098
Ползвах на Авент. Останах доволна.
Да допиша, че и моят син до годинката беше основно на кърма. До тогава детето се нуждае предимно от мляко.  Твърдата храна е, за да свикне и да опознае вкусове, както вече момичетата писаха. Първото хранене заместих на навършена една година Peace

# 83
  • Мнения: 521
Ползвам на Авент и съм доволна.

# 84
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ползвала съм и обикновена, тип спирнцовка, и Авент. С Авента се справях малко по-добре, но така и не се научих да се цедя. То не беше и необходимо при мен.

# 85
  • Мнения: 3 211
Сега ползвам Авент ISIS, а предния път обикновена тип спринцовка. Е, разликата е огромна, с Авент-а въобще не боли цеденето, само докато имах мастит, но тогава няма как.

# 86
  • Мнения: 398
Изпробвах на Авент, Нук, тип спринцовка, някаква сирийска, но тази, която ми помогна е на Дисни.Една успях и да счупя и си взех втора.

# 87
  • Мнения: 11 828
Първият път имах ръчна на Авент, но се скапаха много бързо уплътненията, накрая се ядосах и я хвърлих.
Сега смятам да купя електрическа на Медела! Peace

# 88
  • Мнения: 180
Аз използвах Авент- ръчна и съм много доволна.  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 30 209
№ 1 в производството на помпи за мен си остава "Медела". Най-добрите са.


Според мен изчакай с помпата да видиш какво ще е положението.

1)Ако бебо си суче и имаш достатъчно кърма т.е. ще се доизцеждаш от време навреме. ти трябва механична;
2) ако имаш кърма, но не е съвсем достатъчна си вземи на електричекс Медела Свинг, иначе с която и да е механична помпа ще ти окапят ръцете.
3) ако нямаш кърма на струйка и цеденето ще се превърне в основен метод на хранене си вземи Медела Суинг- тя е най-добрата!

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт