2 ОДЗ "Звънче"

  • 32 630
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Аз не че съм против гледането на телевизия, но в момента прекарваме повечко време именно там и ми се иска поне този навик да премахна. Доста е злоядо моето дете и само пред телевизора мога да го залъже да яде и то пред 2-3 филмчета на Дисни и пред baby tv chenel. През останалото време гледам да не пускам телевизора. То ако пускат ТВ след следобедната закуска, по-добър вариант е да си го взема преди филма.
Vmania4ena,казваш че са много деца, а малко персонал. За каква бройка става въпрос? Тук една майка беше писала че групата на детето е 55  Shocked. Колко жени се грижат за тях? Аз не мога да си представя изобщо как се оправят лелките през първите няколко месеца. Моето дете не казва кога има "пиш" или "ако" (слагам го след храна,сън и разходка) и предполагам че ще ходи напишкано и наакано по-дълго време, не може да се храни още само (сигурно ще ми трябват повечко комплекти дрехи), като ляга на обед аз лягам до него и така заспива (голямо тръшкане ще пада в яслата ми се струва). Направо ми се вижда мисия невъзможна ако са малко жените. Със сигурност в началото ще има и други деца като моето. Е, да се надяваме че до септември ще се научим на някой от изброените неща.
А за педагогиката нещата които си написала е просто прекрасно.

# 16
  • София
  • Мнения: 803
Относно броя на децата , не вярвам да надхвърля 36 , като се има предвид , че все някой е болен и не винаги достигат пълния размер на групата. Заниманията им са много интензивни , сутрин до обяда пеят , танцуват, апликации почти всяка седмица правят с помощта на сестрите. Следобедите явно са малко по-лежерни и аз съм ги сварвала едната част от децата рисуват или с нещо се занимават на една голяма маса с едната от сестрите ( обикновено момичетата), момчетата като мойте палавници играят с колите за яздене , което е абсолютен рахат , има включен телевизор , но изборът на занимания е много голям , така че аз го отчитам по-скоро като фон отколкото като основен фокус.
Сестрите и помощник учителката се стараят максимално да са чисти дечицата , сменят се памперси , слагат ги на гърне всички , без оглед на това дали си казват за чишкането , един път преди сън и след ставане , през останалото време се питат или пък децата сами си казват. Има случаи на напишкани дечица и преобути с резервни дрешки , но това и на нас вкъщи ни се случва , какво да говорим за голямата група , дали детенце да каже или сестрите непрестанно да следят . Така че от тази гледна точка , нещата са ОК. Преодоля се кризата от преди нова година , имат вече пълен състав сестри , които да поемат по-големия брой дечица.
За сравнение с една друга ясла  Wink,  в нашата не бият и не дърпат уши  Peace

# 17
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Благодаря много pitia. Това което си написала е далеч от това което си представях. Това с телевизията си го представях нещо като ритуал, подобно на приказката преди сън, а тук филмче преди сбогуване. А се оказва че просто се пуска ТВ и ако детето иска- гледа,ако ли не- то има кой да се занимава с него.  Явно тази ясла се опитва да се доближи до стандартите в държавите в западна Европа. Естественно е да има какво да се желае, но това което сте написали ми звучи чудесно. Ами само мога да пожелая успех на всички дечица (и родители) да бъдат приети в заведение с условия като тези които сте описали по-долу  Praynig. На тези които успеят - Честито.

# 18
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Можете ли да ми кажете кои учителки ще водят 2гр. ясла от септември и ако имате информация за тях. Благодаря предварително.

# 19
  • Мнения: 199
И моята госпожица ще тръгва в 1ва група др.мес.Бих искала да питам по-конкретно за нейните учителки,но им забравих имената  Embarassed.
Някой има ли представа докога ще продължи ремонта в градината?45дни,но кога е започнал не пише... newsm78

# 20
  • Мнения: 847
Здравейте,
Има ли майки на ясленчета,които могат да споделят пресни впечатления? От няколко дни много усилено се интересувам и това ОДЗ привлече вниманието ми. В една от ЧДГ, които гледахме, едната учителка ми насочи вниманието към "Звънче" като ми каза,че е една от най-добрите градини в София и децата излезли от там определено си личат...
В тази тема имаше няколко мнения: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382712.15
Предварително благодаря!


И моля ви-начетох се на теми за лоши директорки и корупционни неволи! Интересува ме ежедневието на децата, условията-базата,храната, учителките/сестрите и т.н. Допълнителните занимания предполагам не важат за яслата...

# 21
  • Мнения: 1 569
Йо-Йо, по-нагоре мисля ти е отговорено дори в няколко поста.

И аз благодаря за споделените впечатления на всички. Какво да ви кажа - на нас ОДЗ-то ни е общо взето зад блока и просто ТРЯБВА да ни приемат. Въпросът е как това ще стане!!! Има такъв наплив за там, а да плащам хиляди левове под маса за нещо, което уж е държавно и ни се полага няма да стане.

# 22
  • Мнения: 847
Бърборанка, беше ми интересно какво точно правят ясленчетата,защото виждам,че за големите има много занимания, но сина ми е на 1.9г.-не може още да говори съвсем, на памперс сме и т.н.
Относно приема-нашият шанс е еднакъв за навсякъде-регулярните точки за граничните групи и за това се опитвам поне да избера по-доброто място, пък дали въобще ще ни приемат е друг въпрос Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 803
Ние вече сме в друга градина , но моите мъже тръгнаха точно на същата възраст 1,9 в ОДЗ Звънче, също не говореха , също с памперс...Но броя на сестрите и професионалната им грижа, също така и на помощник възпитателката Весето, една ефирна фея, не са ги оставяли напикани  и т.н. Броя на колите за яздене е предостатъчен , играчките също , занимания имат дори в повече. Болестите в тази възраст са основния проблем, дните в които са в яслата са по-малко от тези в които са в къщи. Но виждам , че с времето се изгражда имунитет и сега са по-устойчиви в сравнение с други деца тръгнали на по-късна възраст на градина. Така че стискам палци да ви приемат  Peace

# 24
  • Мнения: 1 569
Моля, ако има майчета, чиито деца са приети там на ясла/градина през последните 2-3 години, да споделят с колко точки са приети??  Praynig

# 25
  • Мнения: 4 465
Моля, ако има майчета, чиито деца са приети там на ясла/градина през последните 2-3 години, да споделят с колко точки са приети??  Praynig

Или с какви документи за хронични заболявания. В яслената група в момента има записани 50 деца, от които само 20 са класирани през системата, а останалите след проверка от дирекция Образование към СО, се оказаха записани директно, с основание че са с хронични заболявания.

Това при условие че директния прием на деца с ХЗ по нормативна уредба е задължителен само за детските градини, но не и за яслените групи към тях. Някой, чието дете посещава яслената група на 2 ОДЗ би ли споделил ориентировъчно какви са предпочитаните хронични заболявания, за да могат всички родители, които са в нужда да се възползват от великодушието на директора и да запишат децата си в това детско заведение.

# 26
  • Мнения: 6 031
Или с какви документи за хронични заболявания. В яслената група в момента има записани 50 деца, от които само 20 са класирани през системата, а останалите след проверка от дирекция Образование към СО, се оказаха записани директно, с основание че са с хронични заболявания.

Това при условие че директния прием на деца с ХЗ по нормативна уредба е задължителен само за детските градини, но не и за яслените групи към тях. Някой, чието дете посещава яслената група на 2 ОДЗ би ли споделил ориентировъчно какви са предпочитаните хронични заболявания, за да могат всички родители, които са в нужда да се възползват от великодушието на директора и да запишат децата си в това детско заведение.
Великодушието на директорката не се изразява в хронични заболявания.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 569
Или с какви документи за хронични заболявания. В яслената група в момента има записани 50 деца, от които само 20 са класирани през системата, а останалите след проверка от дирекция Образование към СО, се оказаха записани директно, с основание че са с хронични заболявания.

Това при условие че директния прием на деца с ХЗ по нормативна уредба е задължителен само за детските градини, но не и за яслените групи към тях. Някой, чието дете посещава яслената група на 2 ОДЗ би ли споделил ориентировъчно какви са предпочитаните хронични заболявания, за да могат всички родители, които са в нужда да се възползват от великодушието на директора и да запишат децата си в това детско заведение.
Великодушието на директорката не се изразява в хронични заболявания.  Simple Smile

А в какво?  Thinking Питам сериозно, не с ирония.

Ели, ти се учудваш и ядосваш, но на мен примерно наистина по принцип ми е интересно какви са тези 'хронични заболявания'.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 4 465
Ааа, и аз мило и драго давам да разбера какви са "хроничните заболявания". Не поименно за всяко дете - просто списък с това колко деца с кое заболяване са приети.

И не се учудвам за явлението - знам за него от преди две години. И не се ядосвам - бясна съм.

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Как съм я пропуснала тая темичка!? ОДЗто на г-жа Цеца, която лично ми е подарила книгата си, но от ДО още не са ми я дали. С нетърпение очаквам да се запозная с тази г-жа, особено след потресаващото й писание с цитати на Рокфелер в него  newsm08. Пък и е член на УС на този Родителски алианс, който всъщност е ЮЛНЦ. И е защитила ПКС с много интересна дипломна работа, и известно време дори е била/се е водила банков консултант. Хвала на таквиз общински служители, дето усърдно се трудят само за едната заплата gydi!

И моля ви-начетох се на теми за лоши директорки и корупционни неволи! Интересува ме ежедневието на децата, условията-базата,храната, учителките/сестрите и т.н. Допълнителните занимания предполагам не важат за яслата...

И се извинявам, че нямаше как да се съобразя с тази молба, просто проблемът с това ОДЗ е горещ и трогателен!

Общи условия

Активация на акаунт