13-годишно момче загина,играейки на "Страх"

  • 8 486
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
прекалено много станаха реалити героите, на които децата искат да приличат  Sad

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 336
Bona fides, не е нужно да ми се караш с махленски тон. Питам, просто. Моите деца са малки и не мога да преценя.
Извинявай, не исках да те обидя, но обективно след 10 годишна възраст за мен е абсолютно нормално децата да са сами навън

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Преди доста години наш познат се обеси на тавана, без да иска имитирайки Левски. Тогава беше на 14 години, умно и добро момче, мир на праха му. Герои винаги е имало и ще има, а децата ще продължават да им подражават - няма начин. Дано няма повече такива случаи!  Praynig
Мир на праха на детето и сила на родителите!  Praynig

# 18
  • Мнения: 71
По темата: Виновен - не мисля, че има директно отговорен. Нереалистична преценка от страна на детето... Мир на праха му и искрени съболезнования на родителите.

..., но коя според Вас е възрастта, до която трябва да се "свети" на децата? И кога ги "пускаме"?

Засилих се да кажа, че може би е моментът, в който преценим, че са достатъчно разумни и умни, за да бъдат сами навън, НО се сетих, как през цялото ми детство са ме смятали за "такова послушно и разумно дете", а като си спомня какви сме ги вършили... То не са били катерене до възможно най-високото място по дърветата или "Кой ще се наведе повече над терасата" (на 8-мия етаж) и какво ли още не... Косата ми настръхва. Само се моля щерка ми да е достатъчно умна да си знае границите ( по-добре от майка си, че да не ходи в гипс  Whistling ) и да има късмет в случаите, когато се опитва да надскочи себе си в подобни ситуации.

# 19
  • Мнения: 592
Виновен има - лошото е че това е някой някъде там - в необяснимото пространство. Пропуски в първите 7 години. Пропуски в следващите 6. Общество където на първо място са чалгата, кеча, кича и редица зле прикривани зад маската на някаква благотворителност пороци. Липса на всякаква идея и цел на възпитание - няма ли я, децата си намират такива които най-лесно се достигат, без да си дават реална сметка за последиците.
Аз бих започнал първо с родителите, а после за съжаление сме ние - цялото общество...

# 20
  • Мнения: 66
миличкото, мир на душицата му ! имам две деца и косите ми настръхват, мисля , че трябва повече да общуваме с децата и да обсъждаме всичко , което ги вълнува . май е по - добре да убием един мит , отколкото да се случват подобни неща .

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мога да си го обясня,. Но не съм съгласна с НУКИ, че всички имаме вина. За какво всички имаме вина?
И аз като си помисля какви сме ги дробили навремето косата ми се изправя. Аз бях от по-страхливите, но някои деца правеха какво ли не. Не мисля, че реалити програмите са виновни. Сега разбирам защо американците са луднали на тема предупреждения от вида "не правете това вкъщи".

# 22
  • Мнения: 703
Жалко за момчето,мир на душата му.Просто нелеп инцидент.Да говорим за вина..излишно е.. ThinkingГорките родители.. Praynig

# 23
  • Мнения: X
И възрастни хора се убиват ей така от бабаитлък и  опитвайки се да правят салта си трошат главите, спомням си случай с един студент, който от радост,че си взел изпита се пуснал по парапета на стълбите и смъртоносно се приземил. Нелепа смърт. Жалко за детето.

# 24
  • Мнения: 9 814
Съжалявам за детето, наистина нелепа смърт.
Нека не се търсят виновни винаги. Да, такива със сигурност има и това не е само телевизията...

# 25
  • Мнения: 11
Нелеп инцидент. Почивай в мир мило дете.

# 26
  • Провинция
  • Мнения: 509
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2038091
Възмутена съм от случилото се-горкото дете.Може би до някъде само си е виновно,но все пак си е живо същество и не е бивало да става така.
Да почива в мир момчето! Flowers Rose Flowers Rose

# 27
  • Мнения: 836
Има виновни, разбира се.

Децата копират моделите на поведение на възрастните.
На какво и на кого да подражават днес?
Светъл пример?




Жалко за детето.  Tired



# 28
  • Мнения: 251
Горкото детенце! Cry Cry Cry
А телевизията отново се възползва да се вадят дивиденти-нали"Страх" е при конкуренцията и за БТВ - добре дошло!Добрата новина е лошата новина!

# 29
  • Мнения: 7 474
Гледах, ужасно  Confused Между другото дъщеря ми го гледа с голям интерес
и казах на мъжа ми, че няма да и давам да гледа,  да не вземе да опита нещо,
а ето , че друго дете е пробвало  Tired

Общи условия

Активация на акаунт