имам нужда от съвети

  • 2 761
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 541
Моят син е точно на същата възраст и спи в нашето легло от първата седмица, отвива се постоянно и е още с памперс. Аз също съм пробвала изброените предложения и нищо не е имало ефект. Аз не се притеснявам, теб какво те тревожи?  Hug

от всичко се притеснявам единствено само да не добие "лоши навици" Laughing

# 16
  • Мнения: 2 885
Аз ли съм сляпа или не виждам грешки?
1. Синът ми спеше до 2 г м/у нас и това бяха най-хубавите моменти. След като му направихме собствена стая се премести на голямо легло 90 х 190 см и нямах никакви проблеми с отделянето.
2. Спи отвит откакто се е родил.
3. Свали пампата сам миналото лято, на 3 г без 2-3 месеца. Просто тогава му бе дошло времето. Не съм си тормозила детето и ден с приучване на гърне.
4. Все още някои неща пасирам, че се дави....По-добре нахранен, отколкото повърнал.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 056
Първо, искам да ти кажа, че не мисля, че си допуснала грешки, както си написала.
Мисля, че няма закони и правила как точно се гледат децата. Ако някой тръгне да те убеждава, че не си гледаш правилно детето, първо го попитай той откъде знае. Всички сме толкова различни и се гордеем с това, а  още от раждането искаме да вкараме децата в абсолютно еднакви калъпи. Това не го харесвам. За някои едно е правилно, за други-друго, важното е животът да ти носи удоволствие, а да не задълбаваш в бели кахъри.
Аз ще ти напиша каква е ситуацията при нас, а ти ще си направиш извода дали ти харесва или не. Виждам, че си следваш своите инстинкти и се вслушваш в детето си, което лично аз одобрявам, защото и аз така правя. Всеки миг от живота ни с детето е наслада, не помня трудни периоди.
Само още нещо - написала си, че това са препятствия. Аз мисля, че това са най-нормални неща и ако ти ги приемаш като препятствия, ще ти е по-трудно. Приеми, че това е най-нормалното нещо за едно дете и, че всичко това ще мине и ще замине. Така ще видиш, че не е чак толкова страшно./все пак, не съм видяла дете в първи клас с памперс, нали/.
Така, олях се, ето при нас как е:

1.Ние също спим тримата още, ние с мъжа ми сме решили когато той се почувства готов тогава да се мести. Първо ще долепим леглото му до спалнята, а  после ще отдалечаваме. Но това като му дойде времето.
2.Мъри също много се отвива, най-често спим на буквата "П", като неговата глава е при мойта, а краката му са на главата на мъжа ми hahaha.Но, понеже той не обича да му е топло и когато го загъвам пък се поти, затова не се притеснявам, че ще настине. И наистина не е настивал досега.
3.Памперса му го махнах на 2,3 г. Много се напишкваше отначало, но слагах найлон под чаршафа и подлоган върху чаршафа. Няма как да се научи да казва без да се напишква известно време, ако не усеща мокрото. Това е  лично мнение. А, те с памперс не усещат мокро. На година и половина не мисля, че децата имат още съзнанието да си казват за пишането. Ако още отначалото са с пелени/както едно време/, а не с памперси, и при всяко напикаване усещат мокротата ще им прави впечатление, че ПИШАНЕ=МОКРО, а те с памперсите не им прави впечатление кога пишкат. Така, че ще трябва известно време да изтърпиш много напишквания и тогава ще имаш резултата. Аз ти предлагам лятото като стане топло да го махнеш и да преобуваш, преобуваш, преобуваш, переш, переш переш наволя Wink
4. Това с яденето също ми е познато, но не знам при вас ситуацията каква е. На Мъри първия му зъб се показа на 1,1г. До вашата възраст имаше само 2-3 зъба, така, че е нормално и аз пасирах например месните яденета, ябълките, и т.н.
А ти по каква причина пасираш, и тя ли има малко зъбки? Или и се гади от твърди частици? Или просто не яде ако не е пасилано?
Ама каквато и да е причината, мисля, че е рано и за това да се притесняваш. Не знам друго какво да ти кажа.

А, ето, докато съм писала още две сходни мнения като моето  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 541
Момичета Благодаря ви за бързите и изчерпателни отговори     bouquet   поуспокоихте ме !

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Я и аз още да те поуспокоя Laughing На тази възраст каката спеще при нас. Сега понеже са двечки спят отделно. Малко ми липсват. Наваксваме сутрин с дълго гушкане в спалнята. след време с умиление ще си спомняш за тези моменти. Малката (1г 9м) никога не е спала завита (и кака й до 4 - 5 годишна). Обличам дебели пижамки. Хич и не си помислям да махам памперса. когато може съвсем точно да разбере какво искам от нея - тогава. каката се научи от раз (с един единствен нощен инцидент) м/у 2,5 - 3 г. За пасирането...как искам моето дете да яде пасирано. Вече почти половин година отказва храна с лажица освен кисело мляко и то сама и най-често с ръце. Получи се така защото я насилвах.  Сега яде салами, щунка, кашкавал, тестени, банани, сокове. и почти нищо друго.

# 20
  • Мнения: 668
Ние спим отвити от 4 месечна възраст.Сега сме на ясла и това не мога да го обясня на лелките.Завиват го и той се събужда.Не притеснително,ще се оправи .И това ,че спи при вас също.С храната,опитавай леко полеко завъртванията на пасатора да намаляват леко полеко.За1-2 месеца ще видиш резултат. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
Според мен всяко дете ,ако му е студено, ще се завие,щом спи открито значи се чувства добре.

това е доста невярно изказване. едно дете на 2-3 годинки, спящо, изобщо няма инстинкт да се завие през нощта, особено пък ако е изритало завивката в другия край на леглото.
синът ми спи с торба от както е роден и не съм забелязала да се мъчи. има достатъчно широки и удобни торби.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 541
Б Л А Г О Д А Р Я    В И   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 926
1. Това, че спи при вас може да преодолееш постепенно. Просто първо за обедния сън да я приспиш в нейното легло, примерно да постелиш ново чаршафче с нови интересни картинки, да сложиш нова играчка вътре.
2. Понеже и моята дъщеря не иска да спи в чувал (сега е в период и иска само в него), в джъмбо намерих спален чувал, но с крачоли и ръкави, започна да спи с него и добре, че е той, защото постоянно се отвиваше.
3. За храната също действай постепенно. Първо на по-малки парченца, после на по-големи. Хляб, бисквити не яде ли сама? Може да сложиш в чинийка малки парченца храна да си ги взима сама с ръчички. За памперса, според мен изчакай лятото и действай.

# 24
  • Мнения: 8 229
За спането не мога да помогна, че синът ми от раждането си спеше отделно и не сме имали проблеми в това отношение. За отвиването - ами спеше непрекъснато отвит до тази есен. Бях се отказала да го завивам, защото в следващия момент завивката така или иначе биваше изритана. Чувал не съм пробвало, но мисля че нв би го търпял, защото той много се върти. Есента обаче изведнъж започна сам да се завива  Shocked. Вече много рядко го намирам отвит - така хубаво си се омотава в завивката като буба.
За памперса изобщо не сте закъснели. На Виктор му го махнахме напълно когато беше на 1г и 10м - започна да си казва. Почти не се е случвало да се изпусне след това. Дори нощем се буди и вика, ако му се пиша. Така че изчакай детето само да започне да си казва за пишкането и акането. Ние бяхме пробвали лятото на няколко пъти да го оставяме без памперс. Нямахме успех - напишкваше се и хич не му пукаше, че е с мокри гащи. После в един момент, започна сам да си търси гърнето.
За пасирането не мога да помогна. Моят беше в другата крайност. Дори като имаше само 2 зъба пак не искаше да яде гладко пасирано.

# 25
  • Мнения: 14
Никакви грешки не си допуснала и няма какво да коригираш, тези неща се израстват с възрастта - както вече са ти казали.
Важното е да го обичаш винаги и то да усеща това. Всичко друго си идва с времето.имай търпение!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 541
  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 155
Здравей,
- за спането при вас незнам дали ще можеш да я отучиш вече. Мисля , че тя е разбрала колко е хубаво да се спи при мама и при татко  Simple Smile
- проблема с отвиването аз го реших с купуването на чувалче зимата - дебело, лятото - тъничко и така не се притеснявам, че може да настине
- за гърнето ...мисля, че й е малко рано...това е мойто мнение. Дъщеря ми е на 2 г. и се научи да ходи на гърне за 1 седмица. Смятам, че децата трябва да разбират КАКВО се прави в това гърне.
- за пасирането...започни да й мачкаш храната, не да пасираш и започни да й даваш парченца плод и хляб така.
Успех!!! Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 978
Никакви грешки не си допуснала и няма какво да коригираш, тези неща се израстват с възрастта - както вече са ти казали.
Важното е да го обичаш винаги и то да усеща това. Всичко друго си идва с времето.имай търпение!

Много точно казано. Присъединявам се и аз към повечето мнения.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
Мамчета, нуждая се спешно от съвети да коригирам някои грешки , които сама допуснах , а сега накъде ???
1. Научих бебка да спи при нас на спалнята ( така ми харесва бебешкият и дъх , че не можах да устия  ) и сега като я преместя в креватчето и тя усеща  Tired почва да плаче и аз отново на спалнята - мир да има ( няма как да легна с нея в креватчето й и да я подрусвам )
2. Колкото и да е "хладно" в къщи тя спи отвита - не понася никаква завивка  Shocked отвива се и се върти на всички посоки - някои път крачетата и ми се качват на главата .
3. Не знае да казва когато има "пиш" ( на година и половина е почти ) още е с памперс , а за яденето съм без коментар - ПАСИРАМ  Sick - Хич не ме слуша  ooooh!
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТИ , КАК СЕ СПРАВИХТЕ С ТЕЗИ "ПРЕПЯТСТВИЯ" В ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ДЕЦАТА СИ !?!
Б Л А Г О Д А Р Я    bouquet  bouquet  bouquet !

П.П.  ако има подобни теми моля ви за линкове към тях.

Чесно казано....аз не виждам нищо от това като проблем за тази възръст....
1. И аз така съм си научила детето, като беше с тежки нощи от зъбоникненето си го гуших и така си остана, не иска да чуе за свое си легло..... до някъде минава номера аз да легна на неговото, да запим и аз после да се изнижа...тогава може да изкара сам почти цяла нощ, друг е въпроса че аз самата откъртвам и си откарвам така до сутринтта.....но може да пробваш, не да местиш детето, а себе си реално..... Другото е много жестоко - да я оставяш да се понареве няколко нощи и да свикне...аз лично не го разбирам и не мога да го възприема...но при някои действа....

2. или просто упорито завиваш през 2 мин с твоята завивка или просто обличаш добре детето и го оставяш на мира, естествено отопляваш добре.....или можеш да пробваш дали няма да иска в чувал да спи, но на тази възръст - надали.....

3. на година и половина естествено , че няма да ти казва пиш....че те до към 2 не могат съзнателно реално и волево да  си сдържат нуждите, да ги предугаждат и т.н...когато е готово обикновенно детето, научаването да каза и да се контролира става за броени дни, но това е на 2-3 години...за някои по-късно дори.....моят се научи лятото на пиш на тоалетна и до сега отказва да ака извън пампа и нощем спи с такъв, въпреки, че понякога много рядко е сух сутринтта....от памперси не бих пестяла...когато детето е готово ще бъдат ммахнати, аз тийн с пампи не познавам Wink

Общи условия

Активация на акаунт