Калии - бързо, лесно и ефектно!

  • 33 553
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
MMM тези калии не съм ги ял  от дете Simple Smile ммммммм радвам се че ме подсетихте

# 16
  • Мнения: 452
Много са ефектни - ще ги пробвам.Благодаря за рецептата.  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 243
Мариета можеш ли да ми дадеш за ориентир колко мл ти е кафената чаша. У нас имам някобко вида кафени с различен обем. А това ми е много любима рецепта от детските години и ще ми е приятно да я направя сега на моите деца.

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сладка хапка, 80 мл. пълна 2-3 мм. под ръбчето.

# 19
  • Мнения: 6 243
Благодаря, Мариета   bouquet
Скоро ще се отчета с резултата. Grinning

# 20
  • Мнения: 319
Здравейте момичета!
Ех, спомени, спомени!!!
Тези калии ги правеше майка ми като дете, но вместо черешка слагаше парче локум. Бях ги забравила.
Сега като ме подсетихте ще ги направя, но имам един въпрос за бройките вече отговорихте /около 30-тина/ нали правилно съм разбрала  newsm78
Искам друго да попитам мисля да ги нося на рождения ден на племенницата ми който е във вторник, та въпроса ми е мога ли да ги направя в понеделник, могат ли да престоят един ден или ще се втвърдят много. Не си спомням какви ставаха с времето. Благодаря ви предварително   bouquet

# 21
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
МНого красиви кали.
Ще ги пробвам .Но какво да се сложи вместо сладко newsm78

# 22
  • Мнения: 1 101
Ядка от орех или ле6ник Thinking може би 6те стане

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Ще ги пробвам .Но какво да се сложи вместо сладко newsm78
Белен бадем. Моят детски спомен е как попарваме и аз беля бадеми за тези сладки  Sunglasses

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
И аз ги знам отдавна тези калии. Отгоре ги поръсвам с пудра захар, докато са топли и стават бели. А ето и една хитринка, за да не си изгорите пръстите: слагам си на палеца и показалеца на дясната ръка по една лепенка лейкопласт и така ги стискам. Иначе много ми пари и не мога, а като изстинат, вече не могат да придобият тази форма, а се начупват.

# 25
  • Мнения: 3 219
Здравейте момичета!
Ех, спомени, спомени!!!
Тези калии ги правеше майка ми като дете, но вместо черешка слагаше парче локум. Бях ги забравила.
Сега като ме подсетихте ще ги направя, но имам един въпрос за бройките вече отговорихте /около 30-тина/ нали правилно съм разбрала  newsm78
Искам друго да попитам мисля да ги нося на рождения ден на племенницата ми който е във вторник, та въпроса ми е мога ли да ги направя в понеделник, могат ли да престоят един ден или ще се втвърдят много. Не си спомням какви ставаха с времето. Благодаря ви предварително   bouquet

Не, не се втърдяват, напротив, от сладкото омекват. И аз я знам тази рецепта, преди десетина години си я бях записала от вестник. Първия път  направо  почти се бях провалила, докато разбера,че трябва да се стискат горещи Joy.После им хванах цаката-стискам ги поред, а вишничкита я слагм после. Последно ги правих като бях кръстница, бях обещала на булката доста преди това, че ако се заженят, лично ще им направя сладките за гражданското Laughing. Е, ожениха се, а аз правих калиите Joy Аз слагам вишничка и отгоре кокос.

# 26
  • Мнения: 7 418
  Ле-ле!Каква красота! Hug Мога ли да я подмина! Grinning

# 27
  • Мнения: 319
Ето ги и мойте калии, вчера ги направих:

# 28
  • Мнения: 9 814
Отивам още сега да ги направя.
Супер изглеждат.

А и един въпрос: Може ли да не се пекат върху сладкарска хартия?

# 29
  • Мнения: 3 219
Може, но тавата да ти е с незалепващо покритие, защото трябва още горещи да ги изгребеш от тавичката и стиснеш.

Общи условия

Активация на акаунт