Проследяване на бременност в 4астна клиника?

  • 2 343
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 236
НОИ не ги интересува къде се следиш, тях ги интересува само болничния. Майчинството си получавах без никакви проблеми.

Разбира се че така.
И независимо дали бременността се следи в частна клиника или по ЗК тя е регистрирана като такава.
Всъщност това най-ве4е ме интересуваше,благодаря 4е толкова бързо се отзовахте! Peace

# 16
  • Мнения: 18
Когато лекарят на частна практика е регистриран и по ЗК има право да издава болничен. Повечето са регистрирани, за да могат да ги издават, въпреки че отказват да работят с направления от личния лекар. Аз също си следя бремеността само на частно. Ние с моя лекар още в началото се разбрахме, че само ако се наложи да се прави изследване което е по-скъпо и ЗК го покрива или част от него ще приеме направление от личния лекар за АГ. Важно е лекарят да ти води картон, който мисля че се иска в болницата при постъпване за раждане. По принцип изследванията, които се полагат от ЗК не са толкова много и дори да си ги платиш всичките на частно сумата не е непосилна. Ако решиш за твое успокоение можеш да си следиш бременността и по ЗК, но няма такова задължително изискване.

# 17
  • Мнения: 636
И картонът не е задължителен, дори и раждането да е в държавна болница

# 18
  • Мнения: 1 236
А моми4ета,издаването на болни4ен без проблем ли става?Имам предвид ако е по-рано,защото на мен ще ми се наложи към шестия месец да спра работа,та от тогава до момента на раждането дали няма да има проблем да ми се издава болни4ен,при положение 4е вси4ко всъщност здравословно ми е наред,но работата е тежка,вдига се тежко и т.н.То е ясно 4е трябва да питам лекаря си затова ама все пак и вашето мнение искам,4е ще ходя при него 4ак след три седмици и дотогава ще ми е неспокойно относно тези неща

# 19
  • Мнения: 4 784
Аз следях бременността си само на частно. Проблем с болнични и майчинството нямах.

# 20
  • Мнения: 11
6tom e 4astna klinika ,sas sigurnost izdavat bolni4ni ot kogato iska6,struva okolo 30 -40 lv niakade Grinning

# 21
  • Мнения: 236
Не, не трябва.

 Трета бременност вече не ходя за ЖК по здравна каса и нито един път не съм била регистрирана официално. Болничните 45 дена преди термин ги издава личния лекар, другите се издават от частната болница, следващите от педиатъра.

Болничния 45 дни преди термин ми го издадоха също в частната клиника, а следващите от педиатъра Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 292
Цялата бременност проследих във Вита, не съм имала проблем с прегледите или изследванията. Наложи ми се веднъж за 3 дни да изляза болничен, и на съм имала проблеми. Болничня 45 дни преди това също ми го издаде лекуващата АГ. Друг е въпроса, че вероятно още не са го предали в НОЙ от службата. Секциото ми е другата седмица Simple Smile Доволна съм от всичко.

# 23
  • Мнения: 4 335
Цялата си бременност я следих на частно,по ЗК не сьм ходила.

# 24
  • Мнения: 187
и аз през цялата си бременност ходих на 4асно,така и родих.незнам каква такава съм,но нямам вяра на държавните болници

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също ходих през цялото време в частна клиника  за проследяване на бременността , останах много доволна .  PeaceБолничните не са проблем .

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Личния ти лекар ще ти даде болничен.Аз ходих изцяло да следят бременността ми на частно , но се бях записала и по ЗК , заради болничните .Не исках да ходя да чакам при личната, да ми ги издава.

# 27
  • Мнения: 2 013
Аз също ходих през цялото време в частна клиника  за проследяване на бременността , останах много доволна .  PeaceБолничните не са проблем .

И аз ходих на часно.Издадоха ми болничния без проблем. Peace

# 28
  • Мнения: 1 484
Аз също ходих през цялото време в частна клиника  за проследяване на бременността , останах много доволна .  PeaceБолничните не са проблем .

И аз ходих на часно.Издадоха ми болничния без проблем. Peace
И  при  мен  беше  така.

Общи условия

Активация на акаунт