Начини за боядисване на великденските яйца!

  • 113 455
  • 582
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 662
aleks,много благодаря за милите думи Hug
За съжаление не съм художничка,почти всички яйца са правени със залепени салфетки,а някои със силикон от железарията CrazyМного се радвам,че ти харесват  bouquet

# 76
  • Мнения: 2 724
Харесват е меко казано...
Трудно ли е, така ми се иска и аз да направя нещо подобно...

# 77
  • Мнения: 3 319
записвам се да събирам идеи

# 78
  • Мнения: 157
natalyna,ти си вълшебница,каквото пипнеш е приказно newsm20
gudzy,големи красоти,останах  с отворена уста smile3501ако може малко по подробно да обясниш  Praynig

# 79
  • Мнения: 2 478
Добро утро на сръчните домакини!Аз не съм от тях,затова продължавам да се изумявам на тези шедьоври,които сте сътворили Laughing
Ама реших се,ще се пробвам и аз.Вече сложих житото,завих го със салфетка,обаче имам един въпрос(моля не ми се смейте ...много):
и така ,тревата трябва под салфетката или над салфетката да изникне ?Embarassed Идея си нямам от насаждения,вкъщи дори стайните растения не оцеляват.
И още нещо,лепилото С200 има ли го в малки опаковки,защото съм го виждала само в огромни количества и доколко то е безвредно за яйцата ?
Благодаря на всички за идеите и евентуалните отговори на пишман -домакинята Embarassed

# 80
  • Мнения: 3 219
С200 има в малки опаковки, струват лев и нещо, даже са удобни за ползване-отпред са с малка дупчица.

# 81
  • Мнения: 2 478
МерСедес благодаря ти!

# 82
  • Мнения: 238
 Здравейте! Мога да ви кажа още няколко начина за украса на яйцата.
 Единият е, вместо с хартия и отгоре чорап, да си изрежете от лепенка или самозалепващо се фолио различни формички, които да залепите върху яйцето (най-ефектно е, ако яйцата са ви бели). След това потапяте яйцето в някакъв цвят, изваждате го, отлепвате лепенката и или го потапяте в друг цвят или го оставяте така. Стават много красиви неща. Тук не е удачно яйцата да се топят в боя с олио.
 Вторият начин е нещо подобно на писаните яйца. В книжарниците продават восъчни пастели, с които можете да си нарисувате различни елементи, шарки, фигури или пък да дадете на децата да се развихрят. След това потапяте яйцата в боя. И тук е за предпочитане да няма олио в нея.
 Трето, върху вече боядисаното и изстинало яйце, можете да залепите различни дребни фигурки от филц. Ако нямате и кухненските кърпи за подсушаване вършат същата работа.
 Също, освен ориз и кус кус, може да се лепят и макарони с форма на звездички например.
 Това са моите яйца от миналата година http://www.valtcheva.snimka.bg/album.php?album_id=358443&pid=11303056 Тази година май и аз ще си отгледам тревичка, изглежда много по-празнично и е ефектно.

# 83
  • Мнения: 3 219
МерСедес благодаря ти!

 Hug

Боята , с която си боядисвах яйцата две години поред, в момента я има в Метро, струва 5.39лв, за жалост не мога да копирам снимката от каталога, Брилянт е вида.

# 84
  • София-Младост
  • Мнения: 23 405
МерСедес благодаря ти!
Боята , с която си боядисвах яйцата две години поред, в момента я има в Метро, струва 5.39лв, за жалост не мога да копирам снимката от каталога, Брилянт е вида.
МерСедес дали е една от тези ?

# 85
  • Мнения: 3 219
Да, точно една от тези е, кутията е над тази със сърчица отгоре и вдясно. Brillant

# 86
  • Мнения: 703
А аз тази година съм решила да се поизмъча,като си направя писани яйца,като тези.http://www.etar.org/program/kal2004/4epinsko/4epinsko.htm
Има една традиция из Велинградско,която се е запазила и до днес..Издадена е и книжка,специално описваща техниките за изписване с восък.

# 87
  • Мнения: 1 195
много оригинални идеи има:) определено тази година ще крадна доста от идеите тук  Peace
 още сега слагам лещата да покълне Simple Smile

# 88
  • Мнения: 766
Зарибихте ме и мен с лещата  Sunglasses и аз ще слагам да покълва  Grinning
Страхотни неща показвате направо ме шашнахте  Rolling Eyes
gudzy много са красиви яйчицата  newsm10

# 89
  • Мнения: 11
Момичета,има една питанка за живата тревичката.
След като сложите яйцата и като поливате не вредили мокрото за яйцата,а ако не се полива не изсъхвали тревата?
Две седмици преди Великден в плоска кръгла или елипсовидна чиния  поставям малко пръст. Тя се навлажнява и в нея се заравят безразборно зрънца леща или ечемик. Чинията се поставя на топло слънчево място. Често се полива. От пръстта израства буйна и нежна зеленина. Из нея несиметрично се слагат ярките, пъстри яйца. Красиво е.

Шоколадени великденски яйца
Продукти: 1 опаковка обикновени или чаени бисквити, 1 с.л. ром, 2 пакетчета от 125 г краве масло, 1 ч.ч. захар 50 г настърган шоколад или 2 с.л. какао, 2 жълтъка, 2 ванилии, 1 ч.ч. смлени орехи.
Приготвяне: Маслото се разбива със захарта до пяна. Прибавят се един по един жълтъците, рома , счуканите бисквити, шоколада/какаото, ванилията и накрая орехите. Омесва се еднородна смес. оформят се тънки рулца, от които се режат парченца - от тях се правят яйчицата. Поставят се в хладилника, за да се "стегнат". Втърдените яйца се увиват красиво в разноцветни станиолови листчета и се нареждат в поднос.

Общи условия

Активация на акаунт