да давам ли антибиотик?

  • 4 587
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Имам нужда от съвет.Вчера вечерта дъщеря ми вдигна температура 37.6 Аз и дадох панадол и тя постепенно спадна.През нощта детето спа неспокойно и пак я усетих,че е топла.Тази сутрин ходихме на лекар,но нашата педиатърка отсъства и ни пратиха при друга.Тя преслуша детето и каза,че гърдите са чисти,но гърлото е доста зачервено.Пред кабинета докато чакахме малката повърна.Лекарката ни пита дали скоро сме пили лекарства, а ние никога не сме пили антибиотик.Изписа ни Augmentin ES и каза да пием 5 дни на 12 часа по 4,5мл. В добавка ще вземаме панадол и витамин С. Даде ни и Вомакур свещички за повръщането.
Притеснява ме,че този антибиотик е доста силен. Аз не разбрах защо го изписа щом гърдите са чисти. Сега съм пред дилема как да постъпя? Дали да го дам на детето или не? Мисля да почакам до довечера и да видя дали ще се появи кашлица,защото до сега поне няма такава. Вие как бихте постъпили?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ще заведа детето при друг педиатър. Както и правя междувпрочем в момента.
Вчера мъжът ми заведе детето при педиатърката му. За същите оплаквания - зачервено гърло, секрети в носоглътката, но без Т, тя е изписала АБ.
Е, няма да го дам. Сега чакам частната ни педиатърка да дойде у нас да го прегледа.

# 2
  • Мнения: 9 814
И моят съвет е като този на Нана.
Заведи детето при друг лекар.

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му и търсите второ, трето и четвърто мнение, докато то не съвпадне най-накрая с вашата представа за лечение!
Честно - лекувайте си децата сами, не губете времето на докторите.

# 4
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Имах същия случай, но лекарката изписа АБ, не се сещам за името му който се дава 3 дни по 1 път на ден. Обясни ми, че това било, за да не слезе инфекцията към гърдите. Втория педиатър потвърди, диагнозата и лечението

# 5
  • София
  • Мнения: 418
До сега почти не сме боледували и не ми се е налоголо да търся допълнителна лекарска помощ. Не ми се иска да разхождам детето ,защото е доста отпаднала. В момента спи.По това време не е спала от преди цяла година.Знаети ли някой частен педиатър в района на Дружба,на който бих могла да се обадя за второ мнение?

# 6
  • Мнения: 3 092
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му и търсите второ, трето и четвърто мнение, докато то не съвпадне най-накрая с вашата представа за лечение!
Честно - лекувайте си децата сами, не губете времето на докторите.
и аз това се чудя , а ние как да лекуваме детето по форума .
И всъщност дори и да е наложи да дадете АБ все пак - трагедия ли е ... Thinking
А 37.6 е температура , която не свалям с нищо .

# 7
  • Мнения: 5 393
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му ...........

Не съм съгласна с безразборното изписване на антибиотици за щяло и нещяло.  

По темата- в момента върлува вирус, който се изразява най-вече със зачервено гърло. Иво е на същия хал в момента, без температура и повръщане, само сополи и червено гърло. Пуснах му гърлен секрет и кръв и урина, ще чакам резултатите и едва тогава, ако се наложи, ще приема някакви медикаменти.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му и търсите второ, трето и четвърто мнение, докато то не съвпадне най-накрая с вашата представа за лечение!
Честно - лекувайте си децата сами, не губете времето на докторите.

Защото така съм преценила. Проблем ли е?
Не съм противник на АБ. Даже напротив. Но не съм сигурна в случая, че се налага, затова съм преценила, че ще потърся второ мнение.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 245
Аз не бих.
1 - за зачервено гърло - аб - тенкююю както се казва...
Т - 37,6...сериозно???
АБ изписан на първият ден без дори изследвания и антибиограма....
Каква изобщо е тази лекарка.

При нас (пил е сина до сега 4 пъти АБ), изобщо се споменава след 3-4 дни 38,5-39+ градуса постоянно почти поддържане...т.е. явно за толкова дни организма не се справя с вирусът, почват да се развиват бактерии и т.н....
1 път беше чиста уро инфекция - бактерии, другите  3  от грип се почваше, 2 от тях с антибограма, едното изписано, спешно общо взето на 5-тия ден с мн висока температура(беше реално от сополи само, но какво да се прави)......
Моят син не малко е боледувал, обикновенно след третият ден температурата почва да спада и отминава......

Та като цяло съветът ми - лекувате гърлото и ако има друго, като се качи над 38,3 - даваш  температуро понижаващи и ако  се задържат 3 дни нещата с  някакви много високи Т(не като тази, която е имало детето ти) тогава вече мислиш за АБ.....и най-добре си намерете вашата си лекарка, ако й имаш доверие....

Щом е отпаднала няма да я разхождаш, аз моят с никаква Т не го разхождам, защото си го извеждам с 37,2 и си го прибирам с 38, 5 Wink


та съвета ми е - задръж АБ, свържи се с вашата си лекарка или с някоя препоръчана, сигурно добра, която не  изписва за вс АБ, пусни кръв, урина  и гърлен секрет и лекувайте локално проблемите....

# 10
  • Мнения: 7 201
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му ...........

Не съм съгласна с безразборното изписване на антибиотици за щяло и нещяло.  
Peace Подкрепям.
По темата,също не бих дала само за едно зачервено гърло.Прекалено много съм се напатила от изписването на АБ "за всеки случай". ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 157
Ако все пак и втория педиатър ти потвърди даването на АБ,питай и за нещо за коремчето.Получават се страшни разтройства от него.Моето дете го пи лятото и корема му буквално се скапа за няколко часа.Незнам колко му помогна за пневпонията,но му съсипа корема.След това семици наред беше на диета.
Капките Био-гайя,ентерол прахчета  вършат чудесна работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 245
Ако все пак и втория педиатър ти потвърди даването на АБ,питай и за нещо за коремчето.Получават се страшни разтройства от него.Моето дете го пи лятото и корема му буквално се скапа за няколко часа.Незнам колко му помогна за пневпонията,но му съсипа корема.След това семици наред беше на диета.
Капките Био-гайя,ентерол прахчета  вършат чудесна работа.

това задължително, още повече, че явно стомаха също не е много в ред, щом е повърнало детето....

# 13
  • Мнения: 109
Не мога да разбера какъв е този страх и защо изпадате в паника от даването на антибиотици. Щом лекар е преценил-значи се налага.И защо ходите по доктори на които нямате доверие и после търсите второ и трето мнение ... аз разбирам да е нещо сероозно, за което наистина да се налага ...а то за най-обикновена настинка... newsm78...а докато размотавате детето насам-натам може да стане и по-зле.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 245
Защото лекарите често го изписват без да се налага, защото си е доста тежко лекарство и без нужда само товари организма, защото ако се даде превантивно (с което всъщност нищо не се помага), а после се стигне до реалната нужда да се дава АБ, то вече има голяма  реална възможност този АБ да е неизползваем.......и не на последно място - защото АБ помага и действа само при бактериални инфекции, вируси не лекува и не предпазва от появата на бактерии, за да се дава ей така просто.....


Реално  техният лекар го е нямало - все пак вместо да си отиде жената решава детето да бъде прегледано и преслушано - нормално....няма как да имаш доверие на непознат, няма как и да имаш доверие и на собственият си лекар, ако никога не се е налагало да те лекува и не знаеш реално как се справя с диагностиката и лечението - нали...другото е сляпо доверие...за това и някои хора остават в последствие доволни от лекаря си, а други ги сменят...нормално....ама няма как да стане без да имате опит......явно нещо я е осъмнело жената в правилната преценка за лекуване на прегледалия детето й, според мен - с основание.....

# 15
  • Мнения: 5 393
Не мога да разбера какъв е този страх и защо изпадате в паника от даването на антибиотици.

Мда, много е трудно да се разбере защо не умираме от желание да даваме антибиотици Crazy
Айде прочети пак за какво точно е изписан в случая този антибиотик и после пак си задай въпроса, искаш ли? Защото точно от подобни безмислени приеми организма постепенно си създава резистентност и когато някога наистина е сериозно положението и наистина се налага приема на АБ ще се окаже, че повечето не действат.

# 16
  • Мнения: 109
Съгласна съм.....но все пак при лекар е отишла,не при врачка.Нека имаме малко повече доверие на лекарите.А  от едно зачервено гърло може да стане и по-сериозно,при децата нещата се развиват доста бързо.Аз лично бих започнала АБ.
Мечо Пух ..по-кротко бе... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 39
аз избягвам антибиотиците използвам ги в краен слу4аи лекувам го по бабешки и ли4ната им лекарка е съгласна с мен newsm10

# 18
  • Мнения: 3 157
lissana,ти си имай доверие на всички лекари познати и непознати щом си толкова наивна,но не давай глупави съвети,моля те.Има достатъчно примери за това,че не всички,завършили медицина са способни да упражнават професията си.

# 19
  • Мнения: 5 393
Съгласна съм, че нещата се развиват бързо при децата. Но според мен е много безотговорно от страна на лекаря да изписва антибиотик без никакви изследвания най-малкото. Не съм против даването на АБ когато се налага. На мен от такова безразборно даване на антибиотици като дете ми разшириха черния дроб. Може би от там идва категоричната ми позиция по въпроса, не знам. А иначе съм кротка де.

# 20
  • Мнения: 7 201
Съгласна съм.....но все пак при лекар е отишла,не при врачка.Нека имаме малко повече доверие на лекарите.
Ако детето ти беше изпило всички налични АБ в аптеките за възрастта си,надали щеше да разсъждаваш така!И то все от лекари изписвани! Crossing Arms Нищо лично. Peace

Защото точно от подобни безмислени приеми организма постепенно си създава резистентност и когато някога наистина е сериозно положението и наистина се налага приема на АБ ще се окаже, че повечето не действат.
Peace Именно,синът ми има резистентност,че и алерии...но това е др. тема.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 836
Дияна пи АБ една седмица. Започна да го пие след като цялата предна седмица поддържаше темп. над 38 и направена антибиограма.
Гърленият секрет й правиха в Цибалаб (събота). Резултатите бяха готови в сряда (следобед). Да речем, че резултатите излизат за 3 работни дена. В Рамус излизат за 2 работни. Правих гърлен секрет на Алекс в събота.
В Цибалаб ми излезе 32лв. Но те работят с касата. Не знам в случая каква е цената.
Рамус също работят с касата. Аз естествено отидох без направление. Правиха и ПКК на Алекс. Гърлен секрет и ПКК излезе 23лв.

Ако искаш направи изследване гърлен секрет. Говори и с личната лекарка.

# 22
  • Мнения: 3 621
След като не си съгласна детето ти да пие АБ, защо не попита лекарката за някаква алтернатива, все пак тя е прегледала детето, лекар е и би следвало да получиш доста по-компетентно мнение отколкото тук във форума

# 23
  • Мнения: 109
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.
Шоколадче....... със сигурност не съм наивна,ако обичаш без подобни определения,съвети-не съм давала,изказах мнение.
И щом доста от вас са толкова вещи в медицината-ами лекувайте си децата сами...
И защо винаги нападате този,който е с различно мнение от вашето...???????

# 24
  • София
  • Мнения: 44 245
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.

аз не виждам някой да спори за това....по-точно става дума дали Е правилно изписан....


И защо винаги нападате този,който е с различно мнение от вашето...???????

самото твое отношение в първият ти пост беше леко...хм...остричко...Wink за това получи малко такива реакции вероятно....

# 25
# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
За такива оплаквания не бих дала АБ. Температура до 38 градуса не смъквам с нищо, тя е естествен отговор на организма в опит да се пребори с болестта. Червеното гърло с повече течности и локални облекчаващи състоянието, в краен случай-локален АБ. Но на примависта ми идва на ум за един спрей за пръскане, не е АБ, за облекчаване на симптомите при болно гърло, тантум верде(не гарантирам, че е подходящ при вас, просто давам пример, че има и по-безобидни начини за лечение)
повръщането при висока темп. е нещо нормално при моето дете, защото пие доста повече течности, става му тежко и повръща.
АБ изписан просто за всеки случай дава повече вреди, отколкото ползи, според мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 245
да, тантум верде и при нас действа добре, въпреки препоръките на листовката го пръскам при проблеми още от 10 месечен, сироп никога не е пил.....
Единствено първият път ми каза д-рката да гледам за  алергична кашлица да не се появи...или някакви др алергични симптоми..от тази гледна точка може би не е за всеки и трябва все пак да е изписан от лекар, който познава детето....

# 28
  • Мнения: 5 393
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.
Да. А погрешно изписаният такъв може само да навреди.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Моето дете беше много здраво.
До сега - на 5 и половина,  не се е разболявал сериозно.
Личната ни лекарка, въпреки, че е педиатър и познава добре детето,винаги когато се наложи да го прегледа, а аз го водя при най-малкия симтом, примерно 2 пъти да се изкашля през ноща, обикновено ми изписва антибиотик, без никакви изследвания и без никакви обяснения.Въпреки , че винаги настоявам за такива. Съответно, аз изчаквам и не му давам антибиотика и той на втория третия ден е добре.
Как да имам доверие.
В момента е болен, по сериозно от обикновено и го водя при друг педиатър. Плащам си, но дано да излекуват детенце  Sad

# 30
  • София
  • Мнения: 44 245
A m b e r - а защо просто не я смените???? за какво ви е такава?

# 31
  • Русе
  • Мнения: 11 924
A m b e r - а защо просто не я смените???? за какво ви е такава?

Ние много я избирахме. Да е педиатър, защитила всичко което има да се защитава по нейната специалност по Европейски норми.
Търся някой лекар, на който мога да се доверя. Ако някой може да ми даде съвет за Русе.
В момента го водя при Свилен Досев, в частния кабинет- той е завеждащ детското отделение

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 13:42 от A m b e r

# 32
  • Мнения: 938
И ние на този хал. Ходихме при личната, изписа антибиотик. И за да реши по-лесно кой антибиотик да изпише погледна, че има мостра от някакъв нов и ни го даде. Направо съм изумена.

# 33
  • Мнения: 7 201
И ние на този хал. Ходихме при личната, изписа антибиотик. И за да реши по-лесно кой антибиотик да изпише погледна, че има мостра от някакъв нов и ни го даде. Направо съм изумена.
... ooooh! Нямам думи,ето такива лекари "лекуват" децата ни!

Ако някой може да ми даде съвет за Русе.
В момента го водя при Свилен Досев, в частния кабинет- той е завеждащ детското отделение
Можеш да попиташ мамите в Русенската тема:
Русенски справочник-3

# 34
  • Мнения: 2 732
A m b e r - а защо просто не я смените???? за какво ви е такава?

Ние много я избирахме. Да е педиатър, защитила всичко което има да се защитава по нейната специалност по Европейски норми.
Търся някой лекар, на който мога да се доверя. Ако някой може да ми даде съвет за Русе.
В момента го водя при Свилен Досев, в частния кабинет- той е завеждащ детското отделение
И коя е тя?

# 35
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Изписаха ни Дурасеф  Sad, след обикаляне да гоним лекаря на свободен прием из целия град с болното дете.
Сега започва борбата с него да го пие

Личната ни лекарка се казва Лидия Цонева

# 36
  • София
  • Мнения: 418
момичета, свързах се с личната и тя каза да не бързам с антибиотика. трябва да чакам поне до утре вечер.предупреди ме,че антибиотика ща доведе до диария.междувременно ние сме без Т.

# 37
  • Мнения: 3 157
Чудесна новина.Браво!Дано се оправите бързо.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Mam4е , благодаря за Русенските мами,
веднага се цопнах там да плача  Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 44 245
момичета, свързах се с личната и тя каза да не бързам с антибиотика. трябва да чакам поне до утре вечер.предупреди ме,че антибиотика ща доведе до диария.междувременно ние сме без Т.

браво, дано така си и задържи и изобщо да не стигате Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 418
температурата пак се качи до 38.6 Нурофенът я свали,но е повече от ясно,че борбата продължава  Sad

# 41
  • Мнения: 7 201
температурата пак се качи до 38.6 Нурофенът я свали,но е повече от ясно,че борбата продължава  Sad
Това показва,че организмът се бори(което лекар ми е казвал), вероятно е силен и може да се справи с инфекцията! Peace
Пожелавам ви късмет и бързо оздравяване! Praynig

# 42
  • Мнения: 46 572
Не мога да разбера какъв е този страх и защо изпадате в паника от даването на антибиотици. Щом лекар е преценил-значи се налага.И защо ходите по доктори на които нямате доверие и после търсите второ и трето мнение ...

Не е страх, а разум. Не може да каже "Гърди чисти, не виждам нищо притеснително, леко зачервено гърло" и Хоп - АБ Shocked без диагноза, без нищо. А на лекар водя детето си, за да му чуе гърдите и да види има ли нещо там, както и ако се усъмни в нещо сериозно, да му пусне антибиограма, ако тя докаже, че има бактерии, няма да се колебая да дам, но за всяко червено гърло - не. Та децата всеки месец са с такова Rolling Eyes


marta7, бързо оздравяване  Hug



# 43
  • Мнения: 46 572
температурата пак се качи до 38.6 Нурофенът я свали,но е повече от ясно,че борбата продължава  Sad

Т се появява през първите 3-4 дни на вирусите, няма начин, така организмът се бори, както казва Mam4е. Ако след 5-тия ден обаче продължава, задължително пуснете изследвания. И не давай при 37.6, така спираш тялото й, което се защитава и остава изложено на гадините. Поне след 38-38.5 ...

# 44
  • Мнения: 526
Явно имате доста нерви да гледате детето си с Т 37,2 на парцал. Моето момче сега е така отпуснат, с кашлица и бистри сополи. В момента го втриса и яде много малко, от три дни сме само по една ябълка.
 И на мен не ми харесва АБ но без него не може. Започна се с кашлица един два пъти през ноща а на другия ден сополи като вода, и висока Т 39,0 а сега постоянно му е студено.
 Нашата ни изписа Амоксиклав, Тусавит за кашлица и витамин С. Сега Т му е 37,2 но е все в леглото, като му дам Нурофен за 6ч е добре малко по-игрив поне ходи из стаята и си играе, после пак на леглото. Така че се налага да се дават АБ.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 245
slava73 -  за моя радост моето и с 39,3 не е на парцал, а подскача като кукуряк из къщата...само става малко по-нервен....
37,2 няма и да разбера ако има..... 1 път е бил като парцал - от обезводняване и влязохме в болница, Т нямаше обаче особено и АБ не е пил и тогава, дори лекарства не му даваха.....
Но и за 37 градуса АБ не бих дала, освен ако някой не ми докаже че е бактериална инфекция(уро инфекцията ни беше с такава Т и пи АБ на 4 месеца - лошо няма).
Но ако е вирусно, дори да му е зле на детето, просто няма смисъл, защото АБ, вируси не лекува....

# 46
  • Мнения: 2 237
Явно имате доста нерви да гледате детето си с Т 37,2 на парцал. Моето момче сега е така отпуснат, с кашлица и бистри сополи. В момента го втриса и яде много малко, от три дни сме само по една ябълка.
 И на мен не ми харесва АБ но без него не може. Започна се с кашлица един два пъти през ноща а на другия ден сополи като вода, и висока Т 39,0 а сега постоянно му е студено.
 Нашата ни изписа Амоксиклав, Тусавит за кашлица и витамин С. Сега Т му е 37,2 но е все в леглото, като му дам Нурофен за 6ч е добре малко по-игрив поне ходи из стаята и си играе, после пак на леглото. Така че се налага да се дават АБ.

Slava73,Това ми прилича на чиста настинка. ThinkingМоята дъщеря беше с абсолютно същите симптоми, но се оправи без АБ за няколко дни.Не се притеснявай че не яде,нормално е.Сега организма се бори и не му е до ядене.
За мен т-ра 37,2 не е температура.Не мога да се съглася с теб че не може без АБ.Аз и дъщеря ми сме живото доказателство за това.Всеки път като се разболее веднага и се изписват АБ, без антибиограма, без диагноза, без никакви изследвания.....Никой не може да ме убеди,  че това е нормално.Не и ги давам.Лекувам си я у дома и най-често се оправя за 2 дена.На лекар ходя само за да я преслуша , тъй като аз не мога.С това предписване на АБ за щяло и нещяло скоро няма да действат вече на бактериите....Да видим тогава какво ще предписват на децата ни.

# 47
  • Мнения: 145
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му и търсите второ, трето и четвърто мнение, докато то не съвпадне най-накрая с вашата представа за лечение!
Честно - лекувайте си децата сами, не губете времето на докторите.

Извинявай, че ще ти опонирам, но защо трябва да се съглася с мнението на лекаря?
Та той изписва лекарствата наизуст, налучквайки!
Ако освен преглед беше назначил ИЗСЛЕДВАНИЯ, с които да докаже необходимостта от назначеното лекарство - в случая АБ, тогава ДА! ЩЯХ ДА ДАМ АНТИБИОТИК ВЕДНАГА!
Но да се доверявам на лекар, който още на първия ден назначава АБ без доказана бактериална инфекция  #Crazy
И когато водя детето си на лекар, аз го водя защото то има нужда от медицинска помощ и очаквам лекарите също да реагират адекватно, когато имат притеснения за евентуални усложнения - не да изписват АБ наизуст, за да си измият ръцете и да спят спокойно, а да назначат изследвания!
Това е моето дете и не ми е безразлично какво ще приема като лекарства и също така не съм длъжна да се доверявам на всеки за всичко, особено когато става въпрос за здравето на децата ни!

Съжалявам, че стана толкова дълго, но наистина се ядосах!

# 48
  • Мнения: 1 820
Първо моето мнение е че щом сте ходили при друг лекар,защото личния го е нямало е напълно нормално да се застрахова и да изпише АБ.Едно че той не познава детето,не знае как реагира то на едните сополи и червеното гърло и друго че е "чужд"  PeaceЕ,друга тема е като си е личния и пак си изписва АБ по хавата.
Това дали ще дадеш АБ или не си е твое решение.Обаче аз също не разбирам защо щом познавате лекаря си и знаете че изписва АБ за едното нищо,въпреки това си продължавате да ходите при него? baibibi това иска да каже,най вероятно!Не съм привърженик на АБ,против тях съм.За това съм си избрала лекар който да ми допада,харесвам и му вярвам.Не да отида при него,да не ми хареса мнението му,и да хукна на частно по други!
А при Т 37.2 да се дават Панадол и АБ направо ме хвърли в шах! ooooh!Преди седмица дъщеря ми беше с 39,иии...може би трябваше с чаршафа да я увия?Не свалям Т под 39  ooooh!И Аб не пи,но всеки ден бяхме на преглед,да може личния да я следи  Naughty
За какво се ядоса Jil2003 ?Както казах вече всеки сам решава къде да води детето си и на кога да вярва.Обаче извинявай ама не може при всяка Т да ти пускат гърлен и носов секрет,или друго изледване.Има моменти в който 3 дни до като ти станат резултатите,може да е фатално.Един нормален лекар разбира какво е от една проста кривна картина.От там нататък мисля че ако има нещо съмнително,ще пусне и други изследвания  Peace

# 49
  • Мнения: 145
Значи, може за такава Т да изписва АБ, а не може да пусне изследвания? newsm78
Нещо не ми се връзва такава логика на нещата!
Щом е изписал АБ, значи състоянието на детето не е било добро и лекарят смята, че са възможни усложнения (за какво иначе се изписва АБ?), поне такава е логиката, нали???
Аз мисля, че това са достатъчни основания за назначаване на изследване!
Не съм казала никъде, че за всяка хрема се налага пускане на секрет, но и противно на логиката е да се назначава АБ още веднага на първия преглед - нали се чакат поне 3 дни! Значи, или докторът се презастрахова, или предполага влошаване на състоянието - мисля, че първото не подлежи на коментар, а ако е второто - налагат се изследвания!
Вещице, Не че се карам с теб, просто съм изпатила много от лекарите, затова съм толкова ядосана!  Peace

# 50
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
Момичета, малко по принцип и наизуст започнахме да обобщаваме и изместваме основния въпрос-при тези симптоми да даде ли момичето АБ.
Естествено, че има спешни състояния, при които бързото даване на АБ, дори без антибиограма, е животоспасяващо-например малката на кръстниците беше с бактериален менингит и се развиваше в рамките на часове, тогава само настояването на майка и за АБ я спаси от усложнения и днес е живо и здраво детенце без никакви поражения от тази сериозна болест.
Но има и случаи, при които АБ не само не е желателен, а изобщо неприемлив вариант-ами варицелата например също почва с температура и червено гърло, докато избият пъпчиците?
Така че, майчиния инстинкт е най-важното в момента, както и проследяването на детето ежедневно.

# 51
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте отново,

Ние се разминахме без АБ. Темепературата спадна и от близо два дни не се е качвала. Сега обаче малката има силна хрема и когато я сложа да легне се дави от стичащите се течности в гърлото и. Тази сутрин пак я водих да я преслушат и ми казаха,че гърдите са чисти. Изписаха ни капки за носа Бивацин и сироп за кашлица Биокс-тими. Това добре,но да давам тези лекарства на детето се оказа почти невъзможно. Тя се дърпа, плаче и ме блъска. В следствие на това повече сироп и капки има по дрехите отколкото в устата и носа  Sad  Не знам какво да правя и се надявам само хремата да се оправи по-скоро.

# 52
  • Мнения: 7 201
marta7,хубаво е,че сте се разминали с АБ. Peace
Сиропчето е много приятно на вкус,чудно защо имате проблем. Rolling Eyes А иначе намери начин да слагаш и к-ките,за да пресушите хремата.И ще те посъветвам често да промиваш нослето с физиологичен разтвор.
Късмет, и ви желая скорошно оздравяване! Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 44 245
давай със спринцовка  под езичето, така не може да плюе. или питай дали не можеш да го смениш с друг или с тантум верде....
този сигурно й нагарча.....

Общи условия

Активация на акаунт