да давам ли антибиотик?

  • 4 568
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Не мога да разбера какъв е този страх и защо изпадате в паника от даването на антибиотици.

Мда, много е трудно да се разбере защо не умираме от желание да даваме антибиотици Crazy
Айде прочети пак за какво точно е изписан в случая този антибиотик и после пак си задай въпроса, искаш ли? Защото точно от подобни безмислени приеми организма постепенно си създава резистентност и когато някога наистина е сериозно положението и наистина се налага приема на АБ ще се окаже, че повечето не действат.

# 16
  • Мнения: 109
Съгласна съм.....но все пак при лекар е отишла,не при врачка.Нека имаме малко повече доверие на лекарите.А  от едно зачервено гърло може да стане и по-сериозно,при децата нещата се развиват доста бързо.Аз лично бих започнала АБ.
Мечо Пух ..по-кротко бе... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 39
аз избягвам антибиотиците използвам ги в краен слу4аи лекувам го по бабешки и ли4ната им лекарка е съгласна с мен newsm10

# 18
  • Мнения: 3 157
lissana,ти си имай доверие на всички лекари познати и непознати щом си толкова наивна,но не давай глупави съвети,моля те.Има достатъчно примери за това,че не всички,завършили медицина са способни да упражнават професията си.

# 19
  • Мнения: 5 393
Съгласна съм, че нещата се развиват бързо при децата. Но според мен е много безотговорно от страна на лекаря да изписва антибиотик без никакви изследвания най-малкото. Не съм против даването на АБ когато се налага. На мен от такова безразборно даване на антибиотици като дете ми разшириха черния дроб. Може би от там идва категоричната ми позиция по въпроса, не знам. А иначе съм кротка де.

# 20
  • Мнения: 7 201
Съгласна съм.....но все пак при лекар е отишла,не при врачка.Нека имаме малко повече доверие на лекарите.
Ако детето ти беше изпило всички налични АБ в аптеките за възрастта си,надали щеше да разсъждаваш така!И то все от лекари изписвани! Crossing Arms Нищо лично. Peace

Защото точно от подобни безмислени приеми организма постепенно си създава резистентност и когато някога наистина е сериозно положението и наистина се налага приема на АБ ще се окаже, че повечето не действат.
Peace Именно,синът ми има резистентност,че и алерии...но това е др. тема.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 775
Дияна пи АБ една седмица. Започна да го пие след като цялата предна седмица поддържаше темп. над 38 и направена антибиограма.
Гърленият секрет й правиха в Цибалаб (събота). Резултатите бяха готови в сряда (следобед). Да речем, че резултатите излизат за 3 работни дена. В Рамус излизат за 2 работни. Правих гърлен секрет на Алекс в събота.
В Цибалаб ми излезе 32лв. Но те работят с касата. Не знам в случая каква е цената.
Рамус също работят с касата. Аз естествено отидох без направление. Правиха и ПКК на Алекс. Гърлен секрет и ПКК излезе 23лв.

Ако искаш направи изследване гърлен секрет. Говори и с личната лекарка.

# 22
  • Мнения: 3 621
След като не си съгласна детето ти да пие АБ, защо не попита лекарката за някаква алтернатива, все пак тя е прегледала детето, лекар е и би следвало да получиш доста по-компетентно мнение отколкото тук във форума

# 23
  • Мнения: 109
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.
Шоколадче....... със сигурност не съм наивна,ако обичаш без подобни определения,съвети-не съм давала,изказах мнение.
И щом доста от вас са толкова вещи в медицината-ами лекувайте си децата сами...
И защо винаги нападате този,който е с различно мнение от вашето...???????

# 24
  • София
  • Мнения: 44 128
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.

аз не виждам някой да спори за това....по-точно става дума дали Е правилно изписан....


И защо винаги нападате този,който е с различно мнение от вашето...???????

самото твое отношение в първият ти пост беше леко...хм...остричко...Wink за това получи малко такива реакции вероятно....

# 25
# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
За такива оплаквания не бих дала АБ. Температура до 38 градуса не смъквам с нищо, тя е естествен отговор на организма в опит да се пребори с болестта. Червеното гърло с повече течности и локални облекчаващи състоянието, в краен случай-локален АБ. Но на примависта ми идва на ум за един спрей за пръскане, не е АБ, за облекчаване на симптомите при болно гърло, тантум верде(не гарантирам, че е подходящ при вас, просто давам пример, че има и по-безобидни начини за лечение)
повръщането при висока темп. е нещо нормално при моето дете, защото пие доста повече течности, става му тежко и повръща.
АБ изписан просто за всеки случай дава повече вреди, отколкото ползи, според мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 128
да, тантум верде и при нас действа добре, въпреки препоръките на листовката го пръскам при проблеми още от 10 месечен, сироп никога не е пил.....
Единствено първият път ми каза д-рката да гледам за  алергична кашлица да не се появи...или някакви др алергични симптоми..от тази гледна точка може би не е за всеки и трябва все пак да е изписан от лекар, който познава детето....

# 28
  • Мнения: 5 393
Правилно изписаният антибиотик може само да помогне....не ми се спори с вас.
Да. А погрешно изписаният такъв може само да навреди.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Моето дете беше много здраво.
До сега - на 5 и половина,  не се е разболявал сериозно.
Личната ни лекарка, въпреки, че е педиатър и познава добре детето,винаги когато се наложи да го прегледа, а аз го водя при най-малкия симтом, примерно 2 пъти да се изкашля през ноща, обикновено ми изписва антибиотик, без никакви изследвания и без никакви обяснения.Въпреки , че винаги настоявам за такива. Съответно, аз изчаквам и не му давам антибиотика и той на втория третия ден е добре.
Как да имам доверие.
В момента е болен, по сериозно от обикновено и го водя при друг педиатър. Плащам си, но дано да излекуват детенце  Sad

Общи условия

Активация на акаунт