Крем карамел

  • 18 197
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 926
Това е рецепта за микровълнова. Не съв я правила. Ако някой е правил да сподели.

http://bgkulinar.net/recepti.php?id=87

Педварително благодаря.

На мен специално не ми се получи.
Стана нещо подобно на пресечено прясно мляко.

# 16
  • Мнения: 22 867
Момичета, а вместо на водна баня не може ли направо във фурната в тавичка да го направя? Нещо с тази водна баня хич не се разбираме.

Майка ми го пече в йенска тавичка направо във фурната, но не мога да ти кажа подробности, т.е на колко градуса и за колко време. Понякога и става на шупли, понякога - не (може и да е от млякото, както пише Блонди), но си е нормален крем карамел според мен. Така че, можеш да пробваш с по-малко количество.

Порових из форума, оказа се, че не само майка го пече без водна баня - малко мнения в подкрепа на печенето му без водната баня, така че явно и това е начин.

# 17
  • Мнения: 27 524
Да, в йенска става без на водна, яла съм, някой така го правеше. Дали ще стане и в тавичка... не знам. Мисля, че няма да се втечни карамелът, водната баня е заради него. 

# 18
  • Мнения: 68
Точно така, ако няма водна баня карамелът ще загори и ще стане горчиво

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Мерси момичета, че сте се заровили заради мен. Освен да пробвам в йенска и да пиша после. И да Блонди, много ще съм ти балгодарна, ако ми дадеш рецептата! Най-плашещото ми нещо е готвенето на водна баня!  Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 27 524
Уф, аз го спретнах днес, но не знам заради кокосът ли или заради самата рецепта, но станаха нещо като мъфини, супер бухнали и апетитни на вид, но ужасно сухи и трошливи. Ето, показвам ти ги по-долу. Но ако пак искаш, ще ти я напиша, но не прилича на никакъв крем, както пишеше  Tired


# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
Не прилича на крем, но изглежда много вкусно. Напиши ми я, моля, още повече, че е с коков, а в нас всичсо с кокос и банани е на почит. Съжалявам, че оспамих темата, ама нещо последно: Блонди, трушията ти сигурно става страхотна след четиринадесетия ден, ама вече втори път в нас до тогава не издържа, свършна на 5-6. Страхотна е, направо.... моя мъж каза да те поздравя!  Hug

# 22
  • Мнения: 27 524
Много ти благодаря за милите думи  Blush Hug
Ето рецептата:

1 кутия кондензирано мляко (400гр)
4 яйца
125гр кокос
500мл прясно мляко
щипка сол

Печеш в намаслена тавичка или чашки (или в йенско) на 170°. Ако искаш отдолу карамел да има, ще трябва да е пак на водна баня.

Намерила съм рецепта за кокосово паве, тези дни ще го направя и ще споделя пак  Simple Smile

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 649
Намерила съм рецепта за кокосово паве, тези дни ще го направя и ще споделя пак  Simple Smile

Пусни го пак тук да не ровим. Praynig

# 24
  • Мнения: 221
Това е рецепта за микровълнова. Не съв я правила. Ако някой е правил да сподели.

http://bgkulinar.net/recepti.php?id=87

Педварително благодаря.

На мен специално не ми се получи.
Стана нещо подобно на пресечено прясно мляко.


Благодаря за информацията.   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Стана, стана, newsm44 newsm44 newsm44  ама ако се науча и снимки да качвам,  докато не е свършило-ще кача снимки. Не е на шупли, но е в йена. В тава не посмях.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
фасулска раб'та е тзо крем-карамел.
Аз понеже мразя горената захар и не я слагам.

А се научих да го правя и във МВ фурна... Но има шупли. Аз обаче съм само гладна, а не претенциозна.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз обаче съм само гладна, а не претенциозна.  Laughing
Joy Joy Joy И аз така.

# 28
  • Мнения: 27 524
Пусни го пак тук да не ровим. Praynig

125гр кокос
400гр кондензирано мляко
100гр шоколад
2 яйца
400мл прясно мляко
200мл течна сметана

Фурната се загрява на 180°. Смесват се кондензираното мляко, кокоса, яйцата и прясното мляко. Сипва се в кексова форма или тавичка, покрита предварително с хартия за печене или фолио. Пече се на водна баня час и 20мин. Оставя се да се охлади. Слага се да кипне течната сметана. Шоколадът се начупва в друга купа на парченца и върху него се изсипва сметаната. Изчаква се малко и се разбърква, докато се получи хомогенен крем. Сипва се върху павето и слагаме в хладилника.  Simple Smile

# 29
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да попитам и аз един лаишки въпрос, колко време да чакам да изстине крем карамелът преди да го обърна в сервизна чиния, докато изстине след изпичането или да седи така необърнат и в хладилника за известо време newsm78

Общи условия

Активация на акаунт